„Europejskie Dni Języków Obcych”

W dniu 26.09.2018 r. w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Społeczność naszej szkoły miała okazję nauczyć się podstawowych zwrotów grzecznościowych w pięciu językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim.

Pod opieką nauczycieli języków obcych, uczniowie z klas 2b, 2c, 2f, 2g, 1d, 1g, 1f przygotowali wystawę propagując języki obce.
Uczennice z klasy 1C zorganizowały kiermasz wypieków. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby schroniska „Canis” w Kruszewie.

Oliwia Pac z klasy 2C i Patrycja Świrska wraz z Wiktorią Pietką z klasy 2E postanowiły sprawdzić wiedzę naszych uczniów w zakresie znajomości kultury i geografii krajów niemieckojęzycznych. Na najlepszych czekały słodkie upominki.
Uczniowie klasy 2G: Miłosz Ciżewski, Paweł Kardaś i Daniel Laćkowski zaprezentowali wspaniałe rosyjskie stroje narodowe podczas poprowadzonego przez nich konkursu wiedzy o Rosji. Przebieg konkursu umilił wspaniale zagrana przez Daniela na akordeonie „Kalinka” oraz przepyszne mufinki z budyniem i czekoladą upieczone przez Anię Dzierżanowską i Klaudię Szabłowską z klasy 3d.

Dodatkowym urozmaiceniem na przerwach międzylekcyjnych były quizy, gry i zabawy w języku angielskim, zorganizowane przez Izabelę Duszak, Zuzannę Grochocką i Huberta Ciskowskiego z klasy 1d.

Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy za współpracę.

Nauczyciele języków obcych.