Akcja DKMS – #KOMÓRKOMANIA 2018

Dnia 7 listopada 2018 roku, w godz. 830-1330, w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce, odbyła się akcja Dzień Dawcy Szpiku – szkolny finał Ogólnopolskiej Kampanii #KOMÓRKOMANIA organizowanej prze Fundację DKMS. W tym roku udało nam się zarejestrować 24 potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych, czyli razem z rokiem ubiegłym zarejestrowaliśmy już 78 osób!

Uważamy to za nasz sukces!

#KOMÓRKOMANIA to kampania promocyjno-edukacyjną fundacji DKMS, która w naszej szkole, trwała około trzy tygodnie, a której głównym celem było:

  • uświadomienie uczniom naszej szkoły, czym jest idea dawstwa i jak ważna jest ich pomoc,
  • przekazanie wiedzy na temat metod pobrania,
  • obalanie mitu o pobraniu szpiku z kręgosłupa,
  • informowanie o tym, kiedy i gdzie można się świadomie zarejestrować.

Dziękujemy wszystkim tym, których udało nam się zarejestrować i tym, którzy wyrazili chęć, a my niestety nie mogliśmy ich zarejestrować. Osoby, które rezygnowały w trakcie rejestracji zapraszamy za rok 🙂

Organizatorem akcji była p. Mariola Antoszewska wraz z wolontariuszami z klas 1a i 2d.

Akcja DKMS – #KOMÓRKOMANIA 2018