Spotkanie z Michałem Worochem

Dnia 21.01.2019 r. uczniowie klas: 1b, 1c, 1e, 1g, 1h, 2e, 2f, 2g, 2h, i 3b uczestniczyli
w ramach profilaktyki w spotkaniu z Panem Michałem Worochem, podróżnikiem, fotografem, prelegentem. Pan Michał opowiedział młodzieży o swojej wyprawie Wheelchairtrip prezentując zdjęcia z fascynującej, ale też i trudnej podróży z samego południa z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki aż na Alaskę.

Pan Michał razem ze swoim przyjacielem, również poruszającym się na wózku inwalidzkim, rzucili wyzwanie tej trasie a przy okazji – samym sobie. Przez 12 miesięcy poruszali się Landroverem Defenderem, do którego samodzielnie zaprojektowali szereg udogodnień. Z początku, kiedy opowiadali o swoim planie, pukano się w czoło, ale pomimo wszystkich przeciwności ruszyli w podróż życia. Wheelchairtrip – to tysiące kilometrów bezdrożami Ameryki Południowej. Białe piaski pustyni Atacama, rejs Amazonką do serca dżungli – Iquitos, tonięcie w błocie, tropikalne choroby, eksplozje silnika i jeden cel: udowodnić, że można pokonać tę morderczą trasę będąc niepełnosprawnym.

Pan Michał brał udział również w innych projektach podróżniczych, m.in. wzdłuż granic Europy, którego celem było dotarcie do najdalej wysuniętego na zachód punktu Europy – przylądka Cabo da Roca. Migawki z tej podróży, oraz podejście Pana Michała do podróży, można zobaczyć na filmiku umieszczonym na stronie internetowej:
http://wheelchairtrip.com

Organizatorzy spotkania:
p. Ewa Bystrzyńska
p. Izabela E. Dąbrowska

Spotkanie z Michałem Worochem