Wycieczka do Londynu

Londyn to piękne miasto – stolica Wielkiej Brytanii, którą odwiedza rocznie około 5 milionów turystów. Uczniowie I LO z Ostrołęki także mieli sposobność zwiedzać tę metropolię.

W poniedziałek 18.03.2019 r. wyruszyliśmy autokarem do Londynu. Była to długa podróż. Po drodze mijaliśmy: Niemcy, Holandię, Belgię, Francję. Wreszcie kanałem la Manche dotarliśmy na miejsce.

Zwiedzanie Londynu zaczęliśmy od spaceru wzdłuż Tamizy, minęliśmy London Bridge, a następnie Katedrę Southwark, Teatr Szekspirowski, Galerię Tate Modern.

Wspaniałym doświadczeniem było zobaczenie na żywo zmiany warty pod Buckingham Palace, zrobienie sobie zdjęcia przy słynnym Big Benie, czy przejażdżka kołem widokowym – London Eye.

Uczniowie miło wspominają wizytę w Muzeum Historii Naturalnej czy rejs statkiem turystycznym po Tamizie. Zwiedzanie studia Filmowego Warner Bross było szczególnym przeżyciem dla fanów Harrego Pottera, gdzie na kilka godzin przenieśliśmy się do świata J. K. Rowling. Żeby w pełni poczuć atmosferę miasta podróżowaliśmy miejscowymi środkami komunikacji m.in. metrem.

Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich miejsc i atrakcji, które odwiedziliśmy, ale pozostaną nam w pamięci na długo. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, żeby przenieść się z nami do londyńskiej metropolii.

Wycieczka do Londynu (18.03.2019)