Pola Nadziei – kwiecień 2019

Dnia 7 kwietnia 2019 r. wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Pola Nadziei 2019. W tym dniu po Mszy Św. w kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, uczniowie wraz z opiekunami zbierali datki do puszek.
Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.

Serdeczne podziękowania składamy Ks. Proboszczowi Świeradowi, który wyraził zgodę na zbiórkę, solidaryzując się z ludźmi chorującymi na choroby nowotworowe.

Pola Nadziei jest to międzynarodowa akcja wywodząca się ze Szkocji sprzed 60 lat, a do Polski przywędrowała 20 lat temu i zapoczątkowało ją Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.

Pola Nadziei to kampania polegająca na tym, że jesienią sadzimy żonkile przed urzędami, szkołami, na rondach, skwerach i w parkach. Na wiosnę ścięty żonkil wręczany jest ofiarodawcom w zamian za datek na rzecz osób terminalnie chorych. W czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei, nowego życia, odrodzenia, triumfu miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem, dzisiaj jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

Każde hospicjum, które zgłosiło swój akces do kampanii, realizuje swój własny program uzyskiwania funduszy w ramach ogólnopolskiego programu Pola Nadziei. Program kampanii przygotowany przez hospicja biorące udział w akcji skupia się na szerzeniu idei hospicyjnej poprzez tworzenie żonkilowych kwietników, które są żywym symbolem tej akcji i pozyskiwanie funduszy dla pełnienia opieki hospicyjnej i organizowanie kwest przy kościołach, na ulicach oraz współpraca ze szkołami, której celem jest uwrażliwienie ludzi młodych na potrzeby osób chorych na choroby nowotworowe.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za zaangażowania się w akcję służącą pomocy nieuleczalnie chorych.

Opiekunowie
M. Antoszewska,
B. Sieruta,
M. Niedźwiedzka
wraz z wolontariuszami

Pola Nadziei (07.04.2019)