Pola Nadziei – sadzenie żonkili 2019

24 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły z klasy II A wraz z p. M. Antoszewską i B. Sierutą posadzili cebulki żonkili biorąc udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”.

Na wiosnę, gdy kwiaty zakwitną zetniemy je i będziemy zbierać datki na Hospicjum Domowe CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.

Pierwsze Pola Nadziei zakwitły w szkockim Edynburgu, zorganizowane przez Fundację Marie Curie Cancer Care. Stamtąd też przywędrował do nas zwyczaj darowania żonkili osobom przyłączającym się do zbiórki. Żonkil w tej tradycji symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Co roku na początku października, w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej, ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach. Wiosną, kiedy kwitną, ośrodki hospicyjne organizują wielką zbiórkę na rzecz ich podopiecznych. Ubrani na żółto wolontariusze wręczają je darczyńcom w zamian za datek do puszki. Polska historia Pól Nadziei zaczęła się w 1998 r. w Krakowie, dzięki Hospicjum św. Łazarza. W 2003 roku akcja nabrała charakteru ogólnopolskiego i organizowana jest w kilkudziesięciu miastach i od samego początku w Ostrołęce.

Nie czekając aż zakwitną żonkile można przekazać datki na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce wcześniej, wpłacając na konto: 25 8757 0001 0001 6766 2000 0010 z dopiskiem Hospicjum w Ostrołęce.

A już 17 listopada mamy kolejną akcję i będzie można wrzucać datki do puszek przy kościołach.

Pola Nadziei – sadzenie żonkili (24.10.2019)