„Paczka na Kresy” – Boże Narodzenie 2019

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy przystępuje do akcji „Paczka na Kresy”, której celem jest dostarczenie prezentów na Boże Narodzenie Polakom mieszkającym poza naszą wschodnią granicą. Dotyczy to osób mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Nasi rodacy zamieszkujący wschodnie tereny I i II Rzeczypospolitej w wyniku różnych tragedii oraz zawieruch dziejowych, takich jak powstania, zsyłki na Syberię czy zmiany granic znaleźli się poza terenami obecnej Polski.

Prezenty, poza pomocą materialną, jakże zresztą potrzebną są również formą pamięci o naszych rodakach ze wschodu. Akcja organizowana jest przez Fundację Kresy w potrzebie, Polską Fundację Narodową, Mazowieckie Kuratorium Oświaty, Pocztę Polską oraz Wojewódzką Komendę ZHP.

Prosimy wszystkie osoby o przyłączenie się do tej szlachetnej zbiórki. Liczy się każdy odruch serca i każda złotówka. W tym roku zbieramy następujące artykuły: produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia – makaron, ryż, cukier, mąka, słodycze, konserwy, olej. Potrzebne są również: chemia gospodarcza, mydło, proszek do prania, szampon oraz środki opatrunkowe.

Dodatkowo mile widziane są kalendarze na 2020 rok o tematyce związanej z polskością np. historyczne, krajobrazowe itp.

Dary zbierane będą codziennie do wystawionych przed pokojem nauczycielskim kartonów. Zostaną one zawiezione na wschód w dniach 13-15 grudnia 2019 roku.

Prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Nie zapominajmy o rodakach na wschodzie. Wszystkim ludziom dobrej woli z góry serdecznie dziękujemy.

Koordynatorzy akcji w I LO
M. Niewiadomski
W. Wilczek