Christus natus est w I LO

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną upłynął w naszym Liceum w atmosferze bożonarodzeniowego spotkania w imię Tego, który ma się narodzić… Wyjątkowy czas wypełniły spotkania poszczególnych klas przy wspólnym stole i tradycyjne przełamanie się opłatkiem, w geście pojednania i życzeń świątecznych. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania kolęd.

Doskonałą okazją do przygotowania się na święta Bożego Narodzenia były jasełka. W tym roku przybrały one charakter musicalu, który przez wyśpiewane słowa Pisma Świętego oraz opowieść o wydarzeniach przed 2000 lat, ukazał wszystkim zebranym najważniejsze przesłanie tych Świąt: Bóg stał się człowiekiem, by odkupić człowieka. Scenariusz i muzykę napisała Maria Cichocka, natomiast reżyserii podjął się Daniel Laćkowski – tegoroczni maturzyści. Była orkiestra, wokaliści, aktorzy i wspólna modlitwa. Przelano wiele łez wzruszenia i wiele osób nie mogło wyjść z podziwu osiągniętego wysokiego poziomu artystycznego.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczne przygotowanie jasełek: katechetom, nauczycielom oraz uczniom naszej szkoły.
Niech w ten świąteczny czas błogosławi nam obficie sam Bóg +

Ks. Marian Grochowski