Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kości #KOMÓRKOMANIA

Dnia 26 lutego 2020 roku, już po raz trzeci w naszej szkole, odbyła się #KOMÓRKOMANIA – akcja fundacji DKMS. Działanie związane z #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek, które nosi się w swoim ciele 😄.

Dzięki zaangażowaniu i współpracy wszystkich tegorocznych wolontariuszy, tj. Katarzyny Sęk, Ewy Konieczek, Karoliny Auchimik, Zofii Dudziec z klasy 3D oraz Natalii Koziarek, Amelii Mierzejek, Natalii Marciniak, Anastazji Zdunek, Kamilowi Ziaja i Olafowi Żebrowskiemu z klasy 2A, udało nam się zarejestrować 44 nowych, potencjalnych dawców szpiku. Jest to także efekt bardzo dobrze przeprowadzonej – przez Kasię i Ewę – kampanii informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego, o której dowiedzieli się wszyscy uczniowie klas trzecich.

Cieszymy się, że podczas trzech akcji zorganizowanych w latach 2017-2020 zarejestrowaliśmy w sumie 122 osoby 😁. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji! Także tym, których niestety nie mogliśmy zarejestrować z powodów zdrowotnych lub zbyt niskiej wagi 🤷🏼‍♀️. Doceniamy jednak ich chęć rejestracji.

Organizatorem tegorocznej akcji była P. Mariola Antoszewska przy współpracy P. Marty Niedźwiedzkiej.

Akcja #KOMÓRKOMANIA (26.02.2020)