Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Inaugurację roku szkolnego 2020/2021 otworzyła Msza Święta w kościele p.w. Nawiedzenia NMP, następnie uroczystość odbyła się w dwóch turach: klasy pierwsze i trzecie przywitały nowy rok szkolny jako pierwsze, po nich nowy rok szkolny przywitały klasy drugie. Uroczystość miała miejsce na terenie szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Było to wyjątkowe wydarzenie, gdyż zbiegło się z obchodami 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie: Julia Olszewska (2a), Piotr Łępicki (2a), Maciej Bączek (2a), Natalia Koziatek (3a) oraz Anna Cichocka (2bg) pod kierunkiem pani Marty Łomacz przedstawili reminiscencję przeżyć wojennych zamkniętych w poetyckim słowie i muzyce.

W trakcie uroczystości miał premierę hymn szkoły zagrany przez orkiestrę złożoną z naszych uczniów pod dyrygenturą absolwentki naszej szkoły Marii Cichockiej. Hymn upięknili swoim śpiewem: Anna Cichocka (2bg) oraz Bruno Grabowski (2d). Muzykę do hymnu napisała Maria Cichocka, słowa wyszły spod pióra Olgi Kiersnowskiej (3 f) oraz Niny Śledzik (3 f). Hymn państwowy został zaśpiewany przez Mateusza Pęzę (2bg). Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Anna Maksimowska, która serdecznie przywitała wszystkich, w szczególności uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszym liceum, oraz życzyła wszystkim samych sukcesów w nauce. W imieniu uczniów głos zabrała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Rozalia Karwowska z klasa 3g.

W następnej kolejności odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów poprowadzone przez panią Iwonę Malinowską. Kolejny etap nauki został otwarty od nagrodzenia uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia w konkursach przedmiotowych. Uczniowie klasy:

 • 2A Michał Makowski, Mikołaj Sobotka, Jakub Waszczak
 • 2B Auguściak Karolina, Chrostek Krzysztof, Czaplicki Jakub, Kowalewska Patrycja, Nicewicz Julia, Ogonowska Michalina, Polewaczyk Marcin, Pragacz Aleksandra, Wołosz Klaudia
 • 2C Białobrzeska Dominika, Balcerzak Natalia, Grala Natalia, Lipka Natalia, Mrozek, Małgorzata, Nalewajk Aleksandra, Śnietka Iga, Zagroba Joanna Wiktoria, Załęski Cezary
 • 2D Bednarczyk Szymon, Grzeszczyk Karolina, Jabłońska Natalia, Perzanowski Maciej, Pietruczuk Eliza, Rochniak Maja, Sagała Jakub, Sadowska Kinga, Stryjewska Oliwia, Subczyńska Alicja, Wojczuk Maciej Andrzej
 • 2E Jakacki Jędrzej, Krogul Natalia, Kukuć Martyna, Malinowska Amelia, Mateusiak Aleksandra, Obrębska Maja, Rajkowska Marta, Ropiak Oliwia, Sołodyna Katarzyna
 • 2F Aleksandra Bagińska, Karolina Dąbrowska, Angelika Gorzęba, Bernadeta Kowalczyk, Ariadna Kuśmierczyk, Zuzanna Prusaczyk, Kornelia Samsel, Maria Natalia Sujkowska
 • 2G Chełchowska Julia, Grużewska Maja, Książek Maja, Luczciński Kacper, Macierakowska Weronika, Wocial Franciszek
 • 2AG Dobkowski Julian, Skórzewski Damian, Sznyter Jakub, Zabielski Mateusz
 • 2BG Anna Cichocka, Paweł Dąbkowski, Jakub Dmochowski, Aleksandra Draba, Wiktoria Drężek, Julia Kord, Magdalena Mielnicka, Piotr Mosakowski, Jakub Mroczkowski, Patrycja Nasiadka, Oliwia Olszewska, Julia Pierzchała, Wiktoria Późniewska, Kinga Sobotka, Aleksander Szewczyk, Katarzyna Szmigiel, Adam Szklanko, Julia Żebrowska
 • 2CG Chodkowska Natasza, Ciszkowska Paulin, Kośnik Julia, Koziatek Anna Maria, Kuczyńska Klaudia, Lubecka Aleksandra, Mocek Kinga, Nalewajk Aleksandra, Niksa Oliwia, Płuciennik Klara, Rawa Agata, Skiba Wiktoria, Szablak Angelika
 • 2DG Aleksandrowicz Daniel, Brym Gabriela, Ciskowska Zuzanna, Drabot Natalia, Florczak Grzegorz Jakub, Giers Julia, Grochocka Ewelina, Grzyb Zuzanna Ewa, Kowalska Zuzanna, Krukowska Karolina, Murawski Maksymilian, Napiórkowska Amelia, Nowak Aleksandra, Nowak Piotr Mikołaj, Piersa Katarzyna Natalia, Pierzchała Róża Konstancja, Rupińska Weronika, Sędrowska Milena, Sumara Maksymilian, Wekwejt Patryk, Wódkiewicz Julian, Zając Zuzanna Aleksandra
 • 2EG Maria Biskup, Milena Borajkiewicz, Mikołaj Ciszewski, Adrian Cwaliński, Aleksandra Deptuła, Paulina Gramadzka, Patrycja Grądzik, Magda Kowalska, Ewelina Księżyk, Zuzanna Marcińczyk, Anna Mateusiak, Magdalena Modzelewska, Julia Olbryś, Szymon Olk, Julia Paudyna, Ewa Piórkowska, Aleksandra Sieruta, Julia Stroniewska, Karolina Suska, Aleksandra Szkopińska, Joanna Szydlik, Karolina Żebrowska, Paulina Żebrowska
 • 2FG Andrzejczyk Aleksandra, Florek Paulina, Gawron Dominika, Godlewski Jakub, Gramadzka Joanna, Kurpiewska Natalia, Małecki Michał, Świderska Milena, Załęska Maja
 • 2GG Szymon Majkowski, Konrad Tyszka
 • 3A Pragacz Michał, Książak Aleksandra, Zdunek Anastazja
 • 3B Bobińska Izabela, Drężek Aleksandra, Jasińska Emilia, Kozicka Magdalena, Lis Julia, Mierzejewska Magdalena, Pikora Aneta Maria, Szczecińska Magdalena, Suchcicka Klaudia, Zięba Milena
 • 3C Natalia Kinalska, Oliwia Otłowska
 • 3D Chmielewska Zuzanna, Ciskowski Hubert, Chodkowska Anna, Dawidczyk Franciszek, Duszak Izabela, Gawrych Martyna Maria, Grochocka Zuzanna, Klimaszewski Mateusz, Kowalska Martyna, Petrosjan Andranik, Sumara Igor, Syguła Hanna, Turek Kornelia, Wronowska Wiktoria, Żebrowska Magdalena
 • 3E Bełdycki Łukasz, Chojnowska Kinga, Cieślik Kacper, Gołaś Szymon Kacper, Grabowska Diana, Kamieniecka Paulina, Knabeldorf Magdalena
 • 3F Martyna Bączek, Szymon Białobrzeski, Gabriela Dąbrowska, Emilia Dziczek, Oliwia Godziebiewska, Karolina Gut, Natalia Krajewska, Dominika Małkowska, Aleksandra Puławska, Ilona Sawicka, Zuzanna Szubińska
 • 3G Kinga Kozłowsk, Dominik Opęchowski, Jakub Wójcik
 • 3H Natalia Mazuch
 • Mateusz Pęza – klasa 2BG, Jagoda Pliszka – 2CG, Grzegorz Florczak – 2DG, Maksymilian Murawski – 2DG, Patryk Wekwejt – 2DG, Magda Kowalska – 2EG – za wysoki wynik i awans do kolejnego etapu konkursu marynistyczno – historycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”
 • Olga Kiersnowska klasa 2F – za udział w etapie diecezjalnym XXX Olimpiady Teologii Katolickiej
 • Daniel Aleksandrowicz – 2DG, Patryk Wekwejt – 2DG – za organizację I Uczniowskiego Internetowego Konkursu Matematycznego
 • Aleksandra Mateusiak – 2EG, Zuzanna Grzyb – 2DG, Grzegorz Florczak – 2DG, Aleksandra Szkopińska 2EG – za wysoki wynik w I Uczniowskim Internetowym Konkursie Matematycznym
 • Patryk Wekwejt 2DG – za zajęcie III miejsca w X edycji Konkursu matematyczna – fotograficznego „Matematyka w obiektywie”

Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i uczniom, którzy przygotowali uroczystość. Następnie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

koordynator
Katarzyna Artemiuk

Rozpoczęcie roku szkolnego (01.09.2020)