Podsumowanie całorocznego konkursu na najładniejszy pokój w internacie "Grafik czystości"

dnia May 29 2018 Drukuj

21.05.2018 r. w internacie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Grafik czystości" oraz wręczenie nagród.

• I miejsce zajęły dziewczęta z p. 19
  • II miejsce – p. 21 i p. 24
  • III miejsce – p. 25

Gratulujemy!!!

Organizatorzy: A. Ciepierska
M. Brzostek

Zajęcia warsztatowe w Internacie – „Kartka dla Mamy”

dnia May 29 2018 Drukuj

W dniu 22.05.2018 r. w świetlicy odbyły się zajęcia, gdzie młodzież wykonywała ozdobne kartki z okazji „Dnia Matki”. Na zajęciach panowała atmosfera pełna pomysłów i inwencji twórczej.

Wszyscy starali się, aby ich kartki dla mamy były wyjątkowe. Efekty pracy okazały się owocne i powstały piękne prezenty dla mam.

Magdalena Filochowska

Święto książki!!!

dnia April 27 2018 Drukuj

19 kwietnia 2018 r. w Czytelni Pedagogicznej w Ostrołęce wychowankowie naszego internatu przygotowali i przedstawili teatrzyk dla dzieci z PM nr 1 "Kraina Uśmiechu" w Ostrołęce.

Wydarzenie to odbyło się w związku z obchodami w miesiącu kwietniu ŚWIĘTA KSIĄŻKI (2 kwietnia- Dzień Książki dla Dzieci i 23 kwietnia- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich). Dzieciaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały teatrzyk w wykonaniu swoich starszych kolegów i były zachwycone ich występem. Po przedstawieniu przedszkolaki wraz z młodzieżą tańczyli, śpiewali i kolorowali bajkowe obrazki. Wspólnym zabawom nie było końca. Przedstawienie tak bardzo spodobało się zgromadzonej publiczności, że zostaliśmy zaproszeni na kolejne teatralne występy. Bardzo dziękujemy młodzieży zaangażowanej w to przedsięwzięcie i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich aktorskich talentów.

Anna Baczewska
Ewa Grala

Rekrutacja do internatu

dnia April 25 2018 Drukuj

Informacja i formularze do pobrania są dostępne na stronie szkoły www.lo1.ostroleka.pl w zakładce INTERNAT/Rekrutacja (po lewej stronie).

Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej

dnia April 13 2018 Drukuj

We wtorek 10 kwietnia 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia odbył się zorganizowany przez nasz Internat – Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej. Jak co roku wzięły w nim udział drużyny ostrołęckich Internatów: I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oraz Bursy Regionalnej. Każda z drużyn mogła liczyć na wsparcie swoich kibiców, którzy licznie stawili się w hali. W tym roku hala okazała się wyjątkowo gościnna dla zespołów gości:

• I miejsce – Internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce
  • II miejsce – Bursa Regionalna w Ostrołęce
  • III miejsce – Internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce
  • IV miejsce – Internat I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, drużyny z miejsc I-III puchary, a zwycięzca turnieju otrzymał nagrodę główną – piłkę do gry w siatkówkę.

Internat I Liceum Ogólnokształcącego reprezentowali:
Ciuchta Klaudia, Grądzik Adrian, Krajewski Sebastian, Łuczkowska Małgorzata, Szok Patryk, Włodarski Kacper, Tański Bartosz.

Opiekunem naszej drużyny był p. Michał Brzostek, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał p. Mateusz Mielnik.

Warsztaty Wielkanocne i konkurs na Stroik Wielkanocny

dnia March 27 2018 Drukuj

15.03.2018 r. w naszym internacie odbyły się warsztaty z twórczynią ludową p. Czesławą Lewandowską. Młodzież pod czujnym okiem p. Lewandowskiej poznała techniki tworzenia palm oraz tradycje wielkanocne na Kurpiach.

22.03.2018 r. w Internacie ZSZ Nr 1 w Ostrołęce odbyło się podsumowanie II Międzyinternackiego Konkursu Plastycznego na Stroik Wielkanocny.

Nasi wychowankowie zdobyli:

• Bartosz Woźniak – III miejsce
  • Paulina Szyszka – wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!!!

Anna Baczewska
Ewa Grala

Turniej Tenisa Stołowego Internatów Szkół Miasta Ostrołęki

dnia March 23 2018 Drukuj

W środę 21 marca 2018 r. wychowankowie Internatu wzięli udział w zorganizowanym przez Internat przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce Turnieju Tenisa Stołowego Internatów Szkół Miasta Ostrołęki. W tym roku do turnieju przystąpiły reprezentacje internatów: Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, I Liceum Ogólnokształcącego oraz Bursy Regionalnej. Uczestnicy zawodów rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców, a nasz Internat reprezentowali:

• Natalia Babińska
  • Martyna Trzcińska
  • Adrian Grądzik
  • Adam Wójcik

Każdy musiał rozegrać po trzy mecze w swojej grupie i kolejne trzy, jeśli wyszedł z niej na pierwszym lub drugim miejscu. Rywalizacja była dość wyrównana, a zawodnicy we wszystkie mecze włożyli wiele wysiłku. Na pochwałę zasłużyła cała nasza drużyna, jednak szczególne wyróżnienie należy się Martynie Trzcińskiej, która nie miała sobie równych w kategorii dziewcząt i zdobyła I miejsce w turnieju.
Gratulujemy.

Rekrutacja 2018