Wigilia w Internacie

dnia January 03 2018 Drukuj

19.12.2017 r. w naszym internacie odbyły się „Jasełka”. W uroczystości tej uczestniczyli: Dyrekcja I LO, Kierownik, Wychowawcy i mieszkańcy internatu. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas wychowankowie, którzy przedstawili „Jasełka”. Całość dopełniały przepięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki, które sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się Świąt. Po uroczystości wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Atmosfera tego wieczoru była wyjątkowa, a na zakończenie wychowankowie otrzymali świąteczne prezenty.

Podziękowania składamy wszystkim wychowankom zaangażowanym w przygotowanie wieczoru wigilijnego.

Ewa Grala

Mistrz ortografii 2017

dnia December 20 2017 Drukuj

13 grudnia 2017 r. w naszym internacie odbyło się podsumowanie IV Międzyinternackiego Konkursu „Mistrz Ortografii”.
Wyniki przedstawiły się następująco:

• I miejsce: Patrycja Powichrowska – Internat I LO
  • II miejsce: Łucja Samorajczyk – Internat I LO
  • III miejsce: Patrycja Zajda – Bursa Regionalna

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Ewa Grala

„Jasełka” dla dzieci z „Kolorowej Szkoły”

dnia December 19 2017 Drukuj

13 grudnia 2017 r. grupa wolontariuszy z naszego internatu odwiedziła dzieci z „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci niepełnosprawnych w Ostrołęce.
Po przedstawieniu przez młodzież „Jasełek” wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.
Dzięki zorganizowanej w internacie zbiórce pieniędzy przekazaliśmy dzieciom bon podarunkowy na zakup pomocy dydaktycznych.
Uczniowie „Kolorowej Szkoły” podarowali nam własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną z życzeniami w formie piktogramów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, a w szczególności młodzieży, która przygotowała świąteczne przedstawienie.

Aneta Ciepierska
Anna Baczewska

Konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową”

dnia December 19 2017 Drukuj

14 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty V Międzyinternacki Konkurs Plastyczny na „Kartkę Bożonarodzeniową” organizowany przez Bursę Regionalną w Ostrołęce. Do konkursu przystąpiły wychowanki naszego Internatu. Złożyły ręcznie wykonane kartki świąteczne. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Bałdyga. Otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Pozostałe wychowanki dostały słodkie upominki.
Gratulujemy!

Opiekunowie:

„Ozdoby świąteczne” – warsztaty

dnia December 13 2017 Drukuj

W dniu 7 grudnia 2017 r. w internacie odbyły się warsztaty: "Ozdoby świąteczne". Dziewczęta zdobiły styropianowe choinki, bombki, dzwoneczki kolorowymi i błyszczącymi cekinami. Wymagało to dużej precyzji, ale efekty okazały się bardzo ciekawe. Ozdoby zostaną zawieszone na naszej choince.

Organizatorzy:

Wróżby andrzejkowe

dnia December 06 2017 Drukuj

30 listopada 2017 r. do internatu zawitały piękne i tajemnicze wróżki, które zamieniły popołudniowe „odrabianki” w wieczór magii. Przepowiadały przyszłość wróżąc z kart, kości, kolorów i tajemniczych kubeczków. Dziewczęta jak i chłopcy mogli dowiedzieć się także, jakie imię będzie miała bądź miał wybranek ich serca.

Wieczór dostarczył wiele emocji i świetnej zabawy.

Organizatorzy:

„Otrzęsiny w internacie”

dnia November 09 2017 Drukuj

W dniu 26.10.2017 r. w internacie odbyły się „Pirackie Otrzęsiny” pierwszoklasistów. Na pokładzie statku gościli: Dyrekcja I LO, p. Kierownik i Wychowawcy.

Wychowankowie ze starszych klas, pod opieką p. Magdaleny Filochowskiej i p. Danuty Prusińskiej przygotowali szereg konkurencji. Były to m.in. taniec brzucha, zmywanie pokładu statku, zasmakowanie w pirackim posiłku i szukanie klejnotów.

W szranki stanęli najbardziej odważni i dzielni majtkowie. Poddani oni byli wielu próbom i podjęli walkę o przetrwanie. Posłusznie przyjmowali wyroki głównego dowódcy Piratów. Najwytrwalsi byli nagradzani złotymi dukatami prosto ze skrzyni skarbów pirackich.

Po przyjęciu chrztu i złożeniu przysięgi, zostali przyjęci do załogi pirackiej, a tym samym do naszego internatu. Odtąd godnie będą go reprezentować.

Wszystkim „Piratom” należą się podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie pełnej humoru uroczystości, a p. Katarzynie Dziekońskiej za scenografię.

Samorząd Internatu