Test
Model odpowiedzi
Nagrodzeni

Podsumowanie całorocznego konkursu na najładniejszy pokój w internacie „Grafik czystości”

dnia April 11 2017 Drukuj

10.04.2017 r. w świetlicy naszego internatu zostały wręczone nagrody w konkursie „Grafik czystości”.

• I miejsce p. 22 (71 pkt)
  • II miejsce p. 15, p. 21, K1 (70 pkt)
  • III miejsce K3 (68 pkt)

Serdecznie gratulujemy!

A. Ciepierska, D. Prusińska

Wizyta bajkowych postaci w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce

dnia April 11 2017 Drukuj

31.03.2017 r. grupa wychowanków z naszego internatu spotkała się z 3-latkami w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (obchodzonego co roku 2 kwietnia). Młodzież przedstawiła teatrzyk, w którym wcieliła się w bohaterów z bajek dla dzieci: „Czerwony Kapturek” , „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królowa Śniegu” oraz „Pinokio”. Wspólnie tańczyliśmy, śpiewaliśmy piosenki oraz kolorowaliśmy obrazki.

A. Ciepierska,
E. Pawlikowska

Międzyinternacki turniej piłki siatkowej

dnia April 10 2017 Drukuj

23 marca 2017 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce rozegrano Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej. Do rywalizacji stanęły drużyny ostrołęckich internatów: Internatu ZSZ nr 1, Internatu ZSZ nr 2, Bursy Regionalnej oraz drużyna gospodarzy – Internatu I LO. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.

W tegorocznej edycji rozgrywek siatkarskich bezapelacyjnym zwycięzcą została drużyna Internatu ZSZ nr 2 w Ostrołęce. Reprezentanci naszego internatu uplasowali się na III miejscu. Drużyna internatu I LO wystąpiła w składzie: Klaudia Ciuchta (kapitan), Anna Archacka, Mateusz Lis, Kacper Romanowski, Bartłomiej Gnatkowski, Patryk Szok, Sebastian Krajewski, Dawid Bartnicki. Turniej zorganizowany został przez kierownika Internatu – p. Marcina Polaka oraz wychowawców p. Macieja Brzeskiego i p. Michała Brzostka.

Klasyfikacja końcowa:

• I m – Internat ZSZ nr 2 w Ostrołęce (6 pkt)
  • II m – Internat ZSZ nr 1 w Ostrołęce (5 pkt)
  • III m – Internat I LO w Ostrołęce (3 pkt)
  • IV m – Bursa Regionalna w Ostrołęce (0 pkt)

Wyniki poszczególnych spotkań:

• Internat ZSZ nr 2 – Internat ZSZ nr 1 – (2:1)
  • Internat I LO – Bursa regionalna – (2:0)
  • Internat I LO – Internat ZSZ nr 1 – (0:2
  • Internat ZSZ nr 2 – Bursa Regionalna – (2:0)
  • Internat ZSZ nr 2 – Internat I LO – (2:1)
  • Bursa Regionalna – Internat ZSZ nr 1 – (0:2)

Turniej szachowy w internacie

dnia April 10 2017 Drukuj

16 marca 2017 r. w świetlicy Internatu I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce odbył się I Międzyinternacki Turniej Szachowy w Szachach Szybkich. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie 10 minut dla zawodnika na partię. Pary zawodników w poszczególnych rundach kojarzono programem komputerowym ChessArbiter.

W turniejowe szranki stanęło 12 zawodników reprezentujących barwy 3 ostrołęckich internatów: Internatu ZSZ nr 1, Internatu ZSZ nr 2 oraz Internatu I LO. Gospodarze nie byli "zbyt gościnni" dla zaproszonych ekip, zajmując wszystkie premiowane atrakcyjnymi nagrodami miejsca I – VI. Pomysłodawcą turnieju był kierownik Internatu p. Marcin Polak. Pieczę organizatora i sędziego sprawował wychowawca p. Maciej Brzeski.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

• I m (7 pkt) – Bartłomiej Gnatkowski
  • II m (6 pkt) – Jakub Kajzer
  • III m (5 pkt) – Łukasz Pazuła
  • IV m (4 pkt) – Konrad Orłowski
  • V m ( 3,5 pkt) – Kinga Olender
  • VI m ( 3 pkt) – Patrycja Bałdyga

Warsztaty w naszym internacie: „Ozdoby wielkanocne”

dnia April 07 2017 Drukuj

W dniu 5.04.2017 r. w świetlicy internatu odbyły się kolejne warsztaty. Tym razem wychowanki wykonywały ozdoby wielkanocne. Dzięki ich zdolnościom, zaangażowaniu i inwencji twórczej powstały barwne pisanki, które można podziwiać na wystawie w pokoju wychowawców w internacie. Uwierzcie, że warto. Zerknijcie też na nasze zdjęcia.

Organizatorzy:
Danuta Prusińska
Magdalena Filochowska

Warsztaty: „Wycinanka kurpiowska w praktyce”

dnia March 22 2017 Drukuj

W dniu 20.03.2017 r. w świetlicy internatu odbyły się warsztaty: „Wycinanka kurpiowska w praktyce”.

W zajęciach uczestniczyły dziewczęta z naszego internatu oraz zaproszony gość, który podzielił się swoim doświadczeniem w tworzeniu wycinanek. Spotkanie przebiegało w przyjaznej i twórczej atmosferze. Uczestniczki zabrały się ochoczo do pracy, a muzyka w tle umilała czas.

Dziewczęta wykonały bardzo ciekawe prace, które można oglądać i podziwiać w naszej internackiej gablocie.

Organizatorzy:
Danuta Prusińska
Magdalena Filochowska

Dzień Kobiet w Internacie

dnia March 17 2017 Drukuj

W dniu 08.03.2015 r. w Internacie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy, pod opieką p. Michała Brzostka przygotowali kilka zabawnych skeczy oraz pokaz tańca, którymi zadbali o dobry humor zgromadzonych pań. Wychowawczynie oraz nasze dziewczęta z szerokim uśmiechem obserwowały aktorskie poczynania chłopców. Chłopcy przygotowali także konkurs, w którym nasze dziewczęta rywalizowały o zaproszenia na pizzę dla dwóch osób oraz o wejścia na siłownię. Na uroczystości obecne były p. Dyrektor Anna Maksimowska oraz wicedyrektor Magdalena Wójcik.

Pan Kierownik Marcin Polak złożył paniom serdeczne życzenia spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze.

Rekrutacja 2017
Regulamin rekrutacji