Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Comenius
Projekt wielostronny
Projekt dwustronny
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Podsumowanie IV edycji turnieju pt.: "Młoda krew ratuje życie"

 listopad 30 2015 Drukuj

28 listopada 2015 r. w sali OCK w Ostrołęce podczas uroczystego spotkania z Honorowymi Dawcami Krwi nastąpiło także podsumowanie konkursu "Młoda krew ratuje życie" skierowanego do młodzieży ostrołęckich szkół średnich.

  • I miejsce – ZSZ nr 1
  • II miejsce – ZSZ nr 2
  • III miejsce – I LO i ZSP w Łysych

Pełnoletni uczniowie naszego Liceum (49 osób) w okresie od 01.04.2015 - 20.11.2015 oddali 22 litry i 50ml. krwi. Myślę, że wszyscy jesteśmy dumni z daru złożonego drugiemu człowiekowi przez młodzież. Szkoła za udział w turnieju otrzymała puchar,dyplom i wybrane pozycje książkowe do szkolnej biblioteki.

Pielęgniarka szkolna
G. Kiejna

Wykłady na wydziale matematyki Uniwersytetu Warszawskiego

 listopad 30 2015 Drukuj

Listopadowy, mroźny czwartek, 26 listopada 2015 r., klasa II A i I H miała przyjemność spędzić w Warszawie. Byliśmy w Muzeum Historii Żydów Polskich, jechaliśmy metrem, spacerowaliśmy ulicami naszego stołecznego miasta, w końcu dotarliśmy na wykłady na Wydział Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wysłuchaliśmy trzech interesujących wykładów:

  1. Prof. Paweł Strzelecki "O zagadkowym rozmieszczeniu liczb pierwszych na osi liczbowej i hipoteza Riemanna"
  2. Kamila Łyczek "Bryły różne, nie tylko trójwymiarowe"
  3. Andrzej Grzesik "Matematyki kółka i krzyżyka"

Atmosfera wycieczki była nieziemska, a nasza ekipa była jak pierwiastek z -1 - zespolona.

Opiekunowie:
Anna M. Koronka i Tomasz Rybak

Konkurs matematyczny "Piórko"

 listopad 27 2015 Drukuj

Etap szkolny konkursu matematycznego Piórko odbędzie się w dniu 30 listopada 2015 roku o godzinie 1325 w sali 36. Zapraszamy!

Organizatorki:
Anna M. Koronka
Dominika Krupa

„Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota”

 listopad 26 2015 Drukuj

W dniu 24.11.2015 r. odbyły się w naszej szkole rozgrywki gry edukacyjnej „Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota”. Gra dotyczyła zagadnień z pogranicza historii, podstaw przedsiębiorczości, ekonomii w praktyce, geografii i WOS. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klasy 3 B. Po emocjonującej rozgrywce zwyciężyła grupa w składzie: Ewa Gutowska, Natalia Nina Mocek, Kamil Duda. Zwycięska drużyna otrzymała nagrody przekazane przez Panią Dyrektor Annę Maksimowską. Nad przebiegiem zmagań czuwał opiekun Pan Rafał Bacławski, a całości przyglądała się dyrekcja szkoły w składzie: Pani Anna Maksimowska i Pani Magdalena Wójcik.

Dzień Niepodległości

 listopad 17 2015 Drukuj

10 listopada Halę Sportowo – Widowiskową im. A. Gołasia wypełniła młodzież I Liceum, która zgromadziła się pod opieką nauczycieli, aby upamiętnić ważną rocznicę narodową – Odzyskanie Niepodległości. "Mazurek Dąbrowskiego" w wykonaniu uczennic klasy 1A, 1E, 1F, 1G, 2C, 2E i 2F zabrzmiał w to wtorkowe przedpołudnie szczególnie podniosłą nutą.

W chwile zadumy i refleksji nad historią ojczystą wprowadził nas montaż słowno – muzyczny "WOLNOŚĆ – KOCHAM I ROZUMIEM..." przygotowany przez uczniów klasy 1H, 1C, 2G i 3G. Wsłuchani w przywołaną historię naszego kraju, okupioną "krwią i blizną", usłyszeliśmy wiele ważnych prawd, stanowiących o fundamencie naszego dziejowego istnienia. "Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie" – podkreślał niegdyś Cyprian Kamil Norwid. "Naród, który nie szanuje historii, nie ma prawa do szacunku w teraźniejszości i przyszłości" – przypominał Józef Piłsudski. Obchodząc 97. rocznicę Odzyskania Niepodległości, społeczność naszej szkoły dała dowód pamięci o tych wszystkich, którzy przez cały wiek XIX zachowali wiarę w odrodzenie naszego państwa, za tę wielką sprawę walczyli i ginęli. Program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Agnieszki Sawickiej uświetnił występ zespołu muzycznego STREFA 51, który tworzą niezwykle utalentowani uczniowie naszej szkoły. Pełne ekspresji interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów pozwoliły nam zrozumieć rozterki wewnętrzne i uczucia walczących o niepodległość.

Pani Dyrektor Anna Maksimowska, dziękując twórcom patriotycznej uroczystości, podkreśliła jej wartość wychowawczą. Wyraziła wewnętrzne przekonanie, że każdy z nas, tworzący choćby tę najbliższą mu "małą ojczyznę", ma znaczący wpływ na jej kształt i oblicze.

Szczególne podziękowania należą się także nauczycielom, zaangażowanym w sprawy organizacyjne akademii. Nad stroną techniczną czuwały Panie: Jadwiga Szczepkowska wraz z klasą 2G i Małgorzata Szypulska z uczniami klasy 1 C. Dekorację przygotowała Pani Katarzyna Dziekońska i Pani Kinga Zyskowska, a nagłośnienie nie zawiodło dzięki Pani Joannie Kazimierczyk i Panu Łukaszowi Władysiukowi oraz ich podopiecznemu – Mateuszowi Mierzejewskiemu. Opiekę nad Pocztem Sztandarowym sprawował Pan Arkadiusz Piasta.

Agnieszka Sawicka

Uwaga

 listopad 12 2015 Drukuj

Etap szkolny XL Olimpiady Języka Angielskiego odbędzie się 16 listopada o godzinie 900 w salach nr 7 oraz 55.

Spotkanie po latach

 listopad 10 2015 Drukuj

W dniu 27.10.2015 r. w "Kafeterii" odbyło się spotkanie absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce z 66 roku. Miało ono charakter organizacyjny i dotyczyło obchodów 50-lecia ukończenia przez nas szkoły.

Ustaliliśmy, iż w dniu 12.01.2016 r. o godz. 1700 spotkamy się ponownie, również w "Kafeterii" by ze szczegółami omówić uroczyste spotkanie planowane na miesiąc czerwiec 2016 roku. Dokładna data i miejsce jubileuszowego spotkania pozostaje do uzgodnienia.

Styczniowe spotkanie jest otwarte. Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów.

Wszelkich informacji udziela Jadwiga Szeląg (Kamińska) z kl. XI C. (e-mail: matura66@onet.pl)

Jadwiga Szeląg

Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Strategia Oświatowa Miasta
Matura 2016
Dla absolwentów
OKE
CKE
Harmonogram
Dostosowania
Załącznik 1d s
Załącznik 1a n
Przybory
Olimpiady
Informatyka
Dla Uczniów
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Audycje w Radio OKO
2014/2015
2013/2014
2012/2013
ePUAP
ePUAP
Różne