Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Konkurs


Wyniki I edycji
II etap konkursu
Test 2016
Model odpowiedzi 2016
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Comenius
Projekt wielostronny
Projekt dwustronny
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Otwarte mistrzostwa juniorów i juniorów młodszych – wielkie sukcesy.

 May 25 2016 Drukuj

Dnia 18 maja 2016 r., na stadionie miejskim w Ostrołęce, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. Uczniowie naszej szkoły chętnie w nich uczestniczyli. Ogółem wystąpiło 22 zawodników w 10 konkurencjach: bieg na 100m kobiet i mężczyzn, bieg na 1500m mężczyzn, bieg na 200m kobiet i mężczyzn, bieg na 800m kobiet i mężczyzn, bieg na 400m kobiet i mężczyzn, sztafeta 4x100m kobiet i mężczyzn, skok w dal kobiet i mężczyzn, rzut oszczepem kobiet i mężczyzn, pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn oraz rzut dyskiem kobiet i mężczyzn.

Pogoda na rywalizację była wręcz idealna. Nie doskwierał upał, słońce nie parzyło, ale też nie lało i nigdzie nie było słychać przerażających grzmotów. Wpłynęło to pozytywnie na nastoje uczestników, co z kolei przełożyło się na wspaniałe wyniki naszych uczniów. Zdobyliśmy 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale.

Wyniki:

 • I miejsce w biegu na 100m kobiet – Borkowska Klaudia – II D (z czasem 13,18 sek.)
 • I miejsce w biegu na 200m kobiet – Borkowska Klaudia – II D (z czasem 28,54 sek.)
 • I miejsce w rzucie dyskiem kobiet – Olszewska Magdalena – I B (z wynikiem 34,80m)
 • I miejsce w sztafecie 4x100m kobiet (z czasem 56,64 sek.)
  – Borkowska Klaudia – II D,
  – Gąsiorowska Paulina – I F,
  – Załęska Aleksandra – I E,
  – Pyskło Joanna – II G
 • II miejsce w biegu na 100 m kobiet – Pyskło Joanna – II G (z czasem 14,37 sek.)
 • II miejsce w rzucie dyskiem kobiet – Piendak Magdalena – I G (z wynikiem 27,06m)
 • II miejsce w biegu na 200m mężczyzn – Nicewicz Błażej – II A (z czasem 25,86 sek.)
 • III miejsce w biegu na 800m kobiet – Kozłowska Kinga – I E (z czasem 2:53,95 min.)
 • III miejsce w pchnięciu kulą kobiet – Piendak Magdalena – I G (z wynikiem 9,51m)
 • III miejsce w rzucie oszczepem kobiet – Liszewska Michalina – II B (z wynikiem 18,10m)

Pozostali uczestnicy:

 • Białczak Natalia – II C
 • Cichy Kamil – II A
 • Gawrych Kinga – I A
 • Gładek Marcin – II A
 • Golon Piotr – II A
 • Komuda Klaudia – III B
 • Kubek Kamil – II G
 • Madrak Patrycja – II B
 • Oleszczak Adrian – II A
 • Piórkowska Aleksandra – I C
 • Śnietka Dorota – I D
 • Święcicki Mikołaj – II G
 • Wiśniewski Mateusz – II A

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Dziękujemy Klaudii Komudzie, która pomimo egzaminu maturalnego, reprezentowała szkołę w zawodach.

Opiekunowie:
Aneta Werpachowska
Agata Dmochowska

Artykuł:
Kinga Kozłowska – I E

Artykuł – "Problem otyłości wśród młodzieży w Polsce..."

 May 24 2016 Drukuj

Etap okręgowy XXIV Mistrzostw I pomocy PCK

 May 24 2016 Drukuj

21 maja br. w Grodzisku Mazowieckim odbył się etap okręgowy Mistrzostw I pomocy. Uczestniczyło u nich 10 zespołów z Mazowsza.

Zawody składały się z części praktycznej – udzielanie pomocy w przypadku upozorowanych zdarzeń np. upadek z drzewa ze wstrząśnieniem mózgu, potrącenie przez rowerzystę, ciało obce w dłoni, bójka i krwotok oraz resuscytacja wykonywana na fantomach.
Część druga, to test pisemny z wiedzy o Czerwonym Krzyżu i prawie humanitarnym.
Po wykonaniu zadań Komisja składająca się z sędziów i instruktorów PCK z okręgu mazowieckiego nagrodziła uczestników.

Zespół z naszej szkoły zajął IV miejsce i jako nagrody otrzymał puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe (maskotki i kosmetyki).
W skład drużyny wchodzą następujący uczniowie:

 • Magdalena Olszewska – I B
 • Patrycja Trzaska – I C
 • Jakub Mierzejewski – I E
 • Klaudia Jadczak – II D
 • Kinga Nakielska – II D – kapitan

Jestem ogromnie dumna z wyniku młodzieży, zaangażowania w naukę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi oraz zgrania zespołu.
Gratulacje.

Chcę zaznaczyć, że organizator zawodów-Oddział Rejonowy PCK w Grodzisku Mazowieckim zapewnił nam wspaniałą zabawę a rywalizacja oparta była na zdrowych zasadach.

Opiekun
pielęgniarka G. Kiejna

Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

 May 10 2016 Drukuj

29 kwietnia 2016 roku miało miejsce szczególne wydarzenie dla społeczności I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce. W tym dniu zakończył się rok szkolny 2015/2016 tegorocznych maturzystów. Po Mszy Świętej uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na hali im. A. Gołasia w celu pożegnania uczniów klas trzecich.

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, która została przygotowana przez panią Agnieszkę Ludwiczak. Uczniowie mieli okazję obejrzeć komediowe scenki, mające na celu przypomnienie podstawowych informacji z poszczególnych przedmiotów maturalnych. Młodzież z klasy III F udowodniła, jak ważna jest znajomość „Pana Tadeusza” oraz przyswojenie słówek z języka angielskiego i umiejętność rozwiązywania skomplikowanych zadań matematycznych.

Apel z okazji zakończenia roku szkolnego maturzystów to również czas pełen wzruszeń. Pani dyrektor Anna Maksimowska przypomniała uczniom klas trzecich, że zaczynają nowy etap w swoim życiu i serdecznie pożegnała wszystkich, którzy stali się w tym roku absolwentami I LO. Głos zabrała też Karolina Grabowska – przedstawicielka klas trzecich. Uczennica podziękował nauczycielom oraz całej społeczności szkolnej za trzy lata nauki w I LO.

Na uroczystości nie zabrakło wręczenia nagród tym, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce. Na szczególne uznanie zasłużył uczeń klasy IIIG, Krzysztof Szabłowski, który może pochwalić się średnią ocen 5,50 oraz stuprocentową frekwencją.

Zakończenie roku maturzystów zostało zwieńczone spotkaniami uczniów z wychowawcami klas, którzy z pewnością życzyli swoim podopiecznym powodzenia na maturze i sukcesów w życiu.

Pola Nadziei 2016

 May 09 2016 Drukuj

24 kwietnia 2016 r. wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w tegorocznej Kampanii Pola Nadziei.

We wrześniu 2015 roku posadziliśmy cebulki żonkili przed szkołą, a w kwietniu 2016 roku wręczaliśmy kwiaty w zamian za datki, które wrzucali nam ofiarodawcy do puszek, pod kościołem farnym w Ostrołęce. Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce. Współorganizatorami akcji są: p. Mariola Antoszewska, p. Bogumiła Sieruta oraz p. Marta Niedźwiedzka.

Pola Nadziei jest to międzynarodowa akcja wywodząca się ze Szkocji sprzed 59 lat, a do Polski przywędrowała 19 lat temu i zapoczątkowało ją Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.

W czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei, nowego życia, odrodzenia, triumfu miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem – dzisiaj jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

Każde hospicjum, które zgłosiło swój akces do kampanii, realizuje swój własny program uzyskiwania funduszy w ramach ogólnopolskiego programu Pola Nadziei. Program kampanii przygotowany przez hospicja biorące udział w akcji skupia się na szerzeniu idei hospicyjnej poprzez tworzenie żonkilowych kwietników, które są żywym symbolem tej akcji i pozyskiwanie funduszy dla pełnienia opieki hospicyjnej i organizowanie kwest przy kościołach, na ulicach oraz współpraca ze szkołami, której celem jest uwrażliwienie ludzi młodych na potrzeby osób chorych

Nasze dziewczyny trzecie na Mazowszu

 May 02 2016 Drukuj

Sztafeta dziewcząt z Naszej Szkoły wygrała międzypowiatowe zawody w biegach przełajowych w Ostrołęce 9.04.2016. Tym samym dziewczyny trafiły do finałów XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które rozegrane zostały w Ciechanowie 28 kwietnia 2016. Po zaciętej rywalizacji, reprezentacja I Liceum w Ostrołęce, zdobyła brązowy medal, co oznacza, że ma trzecie miejsce na Mazowszu.
Skład reprezentacji szkoły w biegach przełajowych 10 X 800 m:

 1. Dorota Śnietka I D,
 2. Klaudia Komuda III B,
 3. Kinga Kozłowska I E,
 4. Łucja Nalewajk I F,
 5. Karolina Dobkowska II E,
 6. Magdalena Olszewska I B,
 7. Emilia Dobkowska II E,
 8. Joanna Pyskło II G,
 9. Weronika Ferenc III G,
 10. Aleksandra Piórkowska I C.

Gratulujemy dziewczętom wielkiego sukcesu.

Opiekunowie:
S. Werpachowska
M. Baczewski.

"Na sportowo, wesoło, zdrowo i kolorowo"

 April 29 2016 Drukuj

27 kwietnia na Hali im. Arkadiusza Gołasia uczniowie naszej szkoły Cezary Łazicki i Rafał Nasiadka pod kierunkiem wicedyrektora Wojciecha Domańskiego wzięli udział w podsumowaniu IV edycji konkursu dla przedszkoli "Na sportowo, wesoło, zdrowo i kolorowo".

Uczniowie i ich opiekun na co dzień trenujący w klubie MKKK SHINKYOKUSHIN u sensei Artura Prusińskiego, pokazali dzieciom arkana sztuki karate i zaprosili do wspólnej zabawy i ćwiczeń ruchowych. Oprócz skupienie na rozpoczęcie treningu, wśród przedszkolaków panowała radość i wielkie zaangażowanie. Każdy wykazał dużą wolę do wykonywania trudnych ćwiczeń oraz do walki sportowej, która jak się okazało nie jest niebezpieczna a przynosi wiele zadowolenia. Uczniowie I Liceum oraz ich młodsza koleżanka i kolega z klubu MKKK przedstawili profesjonalną walkę. Przedszkolaki zobaczyły na macie prawdziwych zawodników. Obaj uczniowie naszej szkoły: Cezary i Rafał, to reprezentanci Polski na Mistrzostwach Europy. Było: na sportowo, wesoło, zdrowo i kolorowo:)

Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Strategia Oświatowa Miasta
Matura 2016
Opłata za egzamin maturalny
Dla absolwentów
OKE
CKE
Harmonogram
Dostosowania
Załącznik 1d s
Załącznik 1a n
Przybory
Olimpiady
Informatyka
Rekrutacja 2016
Rejestracja
Regulamin rekrutacji
Zasady rekrutacji
Oceny z obowiązkowych zajęć
Dla Uczniów
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Audycje w Radio OKO
2014/2015
2013/2014
2012/2013
ePUAP
ePUAP
Różne