Projekt wielostronny
Projekt dwustronny
Kwestionariusz

34. Ostrołęcki Konkurs Recytatorski "Miejsce Urodzenia"

marzec 05 2015 Drukuj

W poniedziałek 2 marca – w Klubie "Oczko" OCK – zakończyły się eliminacje miejskie 34. Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego "Miejsce Urodzenia".

Wśród pięciu uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych, których Jury zakwalifikowało do etapu rejonowego tego konkursu, znalazły się dwie nasze uczennice:

• Martyna Ogniewska – II F – opiekun p. Agnieszka Ludwiczak
  • Martyna Gajak – I G – opiekun p. Beata Sadowska

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs matematyczny "Piórko"

marzec 03 2015 Drukuj

W piątek 27 lutego 2015 roku w I LO odbył się IX Międzyszkolny Turniej Matematyczny "Piórko" o Puchar Dyrektora, pod patronatem Mazowieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Uzdolnionych, Prezydenta Miasta Ostrołęki i firmy CASIO. Autorką tego konkursu jest prof. Janina Cimachowska, emerytowany nauczyciel I LO, a pierwszy raz odbył się on w 2000 roku.

W zmaganiach brali udział uczniowie z I LO z Łomży, I LO z Przasnysza, I LO, II LO, III LO, ZSZ Nr 1 oraz ZSZ Nr 2 z Ostrołęki. Zawody rozgrywały się indywidualnie i drużynowo.

I miejsce i puchar wygrała drużyna z Łomży, II m. zajęła drużyna z II LO z Ostrołęki, a III m. drużyna z III LO.

Indywidualnie zwyciężyli ex aequo Szymon Stolarczyk z II LO z Ostrołęki i Jan Murawski z I LO z Łomży, II miejsce zajęła Katarzyna Camlet z III LO z Ostrołęki, a III miejsce Magdalena Samordak z I LO w Łomży. Nagrodami były m.in. kalkulatory graficzne i naukowe.

Organizatorki:
Anna M. Koronka
Dominika Krupa
nauczycielki matematyki w I LO

Spotkanie z panem Tadeuszem Grecem

marzec 02 2015 Drukuj

W ramach projektu „Kocham Kurpie” realizowanego przez uczennice klasy II H – Elizę Dmochowską, Karolinę Kierzek i Dominikę Zyra, dnia 25 lutego odbyło się spotkanie ze znanym regionalistą Tadeuszem Grecem. Wydarzenie miało miejsce w internacie. Wzięła w nim udział społeczność uczniowska I LO oraz młodzież zamieszkująca internat.

Tadeusz Grec – pasjonat, regionalista, poeta, działacz Związku Kurpiów w zimny, lutowy wieczór, ale serdecznym i ciepłym głosem przybliżył wszystkim zebranym elementy gwary kurpiowskiej. Z ogromnym entuzjazmem opowiadał o pięknie Kurpiowszczyzny i jej historii. Przywołał kilka swoich wierszy, jak i również znanych poetów w gwarze kurpiowskiej. Młodzież słuchała oczarowana urokiem opowieści gościa, dostrzegła, że wszystko to znajduje się w zasięgu ręki.

Serdeczne podziękowania składamy panu Henrykowi Domianowi, z którego pomocą udało się zorganizować spotkanie.

W galerii znajduje się relacja zdjęciowa z wydarzenia.

Dominika Zyra

Sukcesy w OTWP

marzec 02 2015 Drukuj

27 lutego odbył sie miejski etap eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowały Klaudia Jadczak z I D oraz Ela Tupacz z II E. Wyniki eliminacji:

• Ela Tupacz – 1 miejsce,
  • Klaudia Jadczak – 3 miejsce.

Gratulacje.

M. Baczewski

Podsumowanie GIODO

luty 26 2015 Drukuj

W dniach 18–20.02.2015 r. w szkole i w internacie odbyły się Dni Ochrony Danych Osobowych. Wychowankowie internatu wspólnie z opiekunami przedstawili w klasach pierwszych prezentację multimedialną – "Dane osobowe i ich ochrona" oraz wyniki sondy przeprowadzonej w szkole, w internacie, na ulicy i w przedszkolu "Jaś i Małgosia". Na zakończenie obchodów Dni Ochrony Danych Osobowych w Szkole młodzież uczestniczyła w grze "podKODY", w której zwycięzcami okazali się:

• I miejsce: Katarzyna Gadomska, Adrianna Pragacz kl. II A
  • II miejsce: Szymon Kaczmarczyk, Piotr Pałaszewski kl. I G

W Internacie oprócz możliwości zapoznania się z prezentacją multimedialną wychowankowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce na temat ochrony danych osobowych i cyberprzemocy. Zostały również ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Jak chronisz swoje dane osobowe":

• I miejsce: Ewelina Filipkowska
  • II miejsce: Klaudia Gąska
  • III miejsce: Dominika Jankowska

Wystawę prac konkursowych aktualnie można oglądać w internacie (stołówka), a następnie będzie ona udostępniona w Czytelni Pedagogicznej w Ostrołęce. Ponadto wychowankowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w krzyżówce o ochronie danych osobowych. Nagrodzone osoby to: Kinga Popielarczyk, Paulina Dawidczyk, Mateusz Grzeszczyk. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Dyrekcji i nauczycielom dziękujemy za możliwość przedstawienia prezentacji multimedialnej w klasach i organizacji gier o tematyce ochrony danych osobowych. Dziękujemy też Radzie Rodziców za ufundowane nagrody.

IX Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Piórko"

luty 24 2015 Drukuj

IX Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Piórko" o Puchar Dyrektora I LO, pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki, Mazowieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Uzdolnionych i firmy Casio.

W dniu 27.02.2015 o godzinie 1000 w sali 9 odbędzie się etap międzyszkolny konkursu. Do etapu międzyszkolnego konkursu z I LO zakwalifikowali się:

1. Kosińska Aleksandra – I D
  2. Guzowski Krzysztof – I A
  3. Gnatkowski Bartłomiej – I A

Wszystkim uczniom piszącym etap szkolny gratuluję. Szczegółowa punktacja będzie dostępna u nauczycieli matematyki.

Nauczyciel matematyki
Anna M. Koronka

Siatkarze Internatu I LO najlepsi

luty 24 2015 Drukuj

W dniu 18 lutego 2015 r. został rozegrany VI Turniej Piłki Siatkowej pomiędzy ostrołęckimi internatami. Turniej organizowany był przez Annę Maksimowską – dyrektor I LO w Ostrołęce przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Ostrołęki.
Klasyfikacje końcowa:

1. Internat I LO
  2. Bursa Regionalna
  3. Internat ZSZ Nr 2
  4. Internat ZSZ Nr 1

Koordynator: Henryk Domian

Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Rozkład dzwonków skróconych
Dodatkowe dni wolne
Matura 2015
Audycje