Test
Model odpowiedzi

dnia March 27 2017 Drukuj

Dnia 30.03.2017 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
Nauczyciele pozostają do dyspozycji rodziców w godzinach 1630-1845

• 1630-1700 – sala gimnastyczna – spotkanie rodziców z przedstawicielem policji na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą gra "Błękitny/niebieski wieloryb (Blue Whale Challenge)"
  • 1700-1740 – sala gimnastyczna – spotkanie rodziców uczniów i wychowawców klas III z Dyrektor Szkoły p. A. Maksimowską i Wicedyrektor p. M. Wójcik na temat procedur egzaminów maturalnych
  • 1700-1740 – w salach - spotkania wychowawców z rodzicami klas I i II
III HJ. Król17

Koncert Muzyki Francuskojęzycznej

dnia March 22 2017 Drukuj

Zapraszamy na Koncert Muzyki Francuskojęzycznej z okazji Międzynarodowych Dni Frankofonii!

Posłuchaj

Warsztaty: „Wycinanka kurpiowska w praktyce”

dnia March 22 2017 Drukuj

W dniu 20.03.2017 r. w świetlicy internatu odbyły się warsztaty: „Wycinanka kurpiowska w praktyce”.

W zajęciach uczestniczyły dziewczęta z naszego internatu oraz zaproszony gość, który podzielił się swoim doświadczeniem w tworzeniu wycinanek. Spotkanie przebiegało w przyjaznej i twórczej atmosferze. Uczestniczki zabrały się ochoczo do pracy, a muzyka w tle umilała czas.

Dziewczęta wykonały bardzo ciekawe prace, które można oglądać i podziwiać w naszej internackiej gablocie.

Organizatorzy:
Danuta Prusińska
Magdalena Filochowska

Dzień Kobiet w Internacie

dnia March 17 2017 Drukuj

W dniu 08.03.2015 r. w Internacie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy, pod opieką p. Michała Brzostka przygotowali kilka zabawnych skeczy oraz pokaz tańca, którymi zadbali o dobry humor zgromadzonych pań. Wychowawczynie oraz nasze dziewczęta z szerokim uśmiechem obserwowały aktorskie poczynania chłopców. Chłopcy przygotowali także konkurs, w którym nasze dziewczęta rywalizowały o zaproszenia na pizzę dla dwóch osób oraz o wejścia na siłownię. Na uroczystości obecne były p. Dyrektor Anna Maksimowska oraz wicedyrektor Magdalena Wójcik.

Pan Kierownik Marcin Polak złożył paniom serdeczne życzenia spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze.

Konkurs w Warce

dnia March 07 2017 Drukuj

Po raz pierwszy nasi uczniowie wzięli udział w konkursie historyczno-marynistycznym „Dwa Oblicza Pułaskiego”, mającym na celu propagowanie wiedzy na temat polsko-amerykańskiego bohatera walk niepodległościowych – Kazimierza Pułaskiego, patrona muzeum i okrętu, upowszechnianie wiedzy historycznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków.

Organizatorami konkursu są Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowódca fregaty ORP „Gen. K. Pułaski”.

Konkurs odbył się 28 lutego w Warce. Do udziału zgłosiło się 105 osób z 23 placówek oświatowych. Udział w tym trudnym konkursie odważyli się wziąć: Artur Lemański z 1 A, Milena Gontarzewska z 1 B, Ewa Piersa z 1 B, Alicja Kaczyńska z 1 E i Jan Karpiński z 1 E.

Czekamy na wyniki i życzymy awansu do kolejnego etapu.

Opiekun
Marek Baczewski

Studniówka 2017

dnia February 10 2017 Drukuj

14 stycznia 2017 r. w Sali bankietowej „Olimpia” uczniowie klas trzecich naszego Liceum, którzy już w maju przystąpią do egzaminu dojrzałości, bawili się na balu studniówkowym. Tak rozpoczęli symboliczne odliczanie 100 dni do matury.

Zgodnie z tradycją bal rozpoczęła pani dyrektor Anna Maksimowska, wprowadzając krokiem poloneza uczniów klas maturalnych. Jak co roku można było podziwiać piękny układ taneczny tym razem przygotowany przez pana Marka Baczewskiego.

Życzenia sukcesów na egzaminach złożyła pani dyrektor Anna Maksimowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Krupińska, podziękowania dla dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, rodziców przekazali w imieniu wszystkich uczniów prowadzący – Martyna Majewska i Mateusz Damięcki.

Magiczna atmosfera, świetna muzyka, zabawa do białego rana. Ach, co to był za bal...

Olimpiada historyczna

dnia January 20 2017 Drukuj

14 stycznia 2017 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbył się etap okręgowy Olimpiady Historycznej. Z naszej szkoły uczestniczyło w nim pięcioro uczniów z klasy II G:

• Magdalena Gerej
  • Piotr Siekierski
  • Maksymilian Kłos
  • Hubert Regulski
  • Patrycja Dawid

Uczestnicy olimpiady mieli za zadanie napisać wypracowanie na jeden z pięciu tematów. Po sprawdzeniu prac przez komisję złożoną z pracowników naukowych UW okazało się, że do etapu ustnego, który odbędzie się 22 stycznia zakwalifikowali się:

• Magdalena Gierej
  • Piotr Siekierski

Gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady, liczymy na sukcesy w etapie ustnym i awans do etapu ogólnopolskiego.

Opiekun
Wojciech Wilczek