Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Comenius
Projekt wielostronny
Projekt dwustronny
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja 2015
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Pożegnanie zespołu z Rumunii

 maj 24 2015 Drukuj

W dniu 20 Maja 2015 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy placu Gen. Józefa Bema, odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów i nauczycieli Zespołu Rumunskiego ze szkoły partnerskiej Colegiul Technic „General Gheorghe Magheru” w Targu – Jiu, w Rumunii, którzy przybyli do Ostrołęki w ramach dwustronnego partnerskiego projektu szkół Comenius – Uczenie się przez całe życie pt.: „Bridge Across Common European Cultural Heritage” realizowanego w Internacie I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce.

Podczas pracowitego pobytu w dniach 10-20 Maja 2015 zespół uczniów i nauczycieli z Rumunii wspólnie z Polskim zespołem wykonał szereg zadań oraz ukończył zaczęte w zeszłym roku w Rumunii produkty projektu, z którymi można zapoznać się na stronie projektu: bacech.bl.ee.

W czasie uroczystości pożegnalnej mieliśmy możliwość zaprezentować prace uczniów: wycinanki Kurpiowskie i wyroby ceramiczne zawierające elementy obu kultur wykonane przez uczniów w czasie zajęć prowadzonych przez Panią Katarzynę Dziekońską. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili następujący goście: Dyrektor Wydziału Oświaty, Pan Mirosław Rosak, Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Pani Maria Samsel, Dyrekcja I LO im gen. Józefa Bema w Ostrołęce: Pani Anna Maksimowska i Pan Wojciech Domański.

Wywiadów udzielonych w czasie uroczystości można wysłuchać na stronie Radio Oko i Tygodnika Ostrołęckiego. Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć w galerii.

Zespół projektowy serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji i przebiegu wizyty Dyrekcji I LO i nauczycielom: p. W. Żuber-Staniszewskiej, p. I. Gawrych, p. K. Wasyk, p. M. Pieńkos, p. M. Baczewskiemu.

Zapraszamy także do lektury artykułu i obejrzenia galerii zdjęć na stronach Radia OKO oraz Tygodnika Ostrołęckiego

Zebrania z Rodzicami

 maj 18 2015   Więcej   Drukuj

Dnia 19.05.2015 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy. Wszyscy nauczyiele pozostają do dyspozycji rodziców do godz. 1830

XIX Piknik Naukowy

 maj 18 2015 Drukuj

Ten, kto żyje, widzi wiele,
Ten, kto podróżuje, widzi więcej

9 maja uczniowie klas II C, II D, I C i I B wraz z opiekunami p. Moniką Gadzałą i p. Martą Późniewską udali się na wycieczkę do Warszawy. Naszym celem było zwiedzenie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej oraz XIX Piknik Naukowy.

Na Dworcu Gdańskim czekała na nas Niespodzianka – p. Julia Herzog – studentka polonistyki Uniwersytetu im. Johannesa Gutenberga w Mainz. P. Julia – native-speaker dwukrotnie gościła w naszym liceum pracując jako wolontariusz w ramach autorskiego projektu „Zwiedzaj świat pomagając innym”.

Jako pierwsi goście tego poranka, rozpoczęliśmy wraz z naszą wolontariuszką niezwykłą lekcję historii od spaceru pomieszczeniami więzienia śledczego, o którego dziejach i rewitalizacji z ogromnym zaangażowaniem opowiadali przewodnicy p. Michał Cieślak i p. Jarosław Jaskólski. Następnie w sali audiowizualnej Muzeum odbyła się projekcja filmu pt.: „Romuald Traugutt”. Udaliśmy się na spacerniak, do celi, gdzie Romuald Traugutt spędził ostatnie chwile przed egzekucją oraz na miejsca straceń działaczy narodowych i rewolucjonistów. Otrzymaliśmy pamiątki związane z muzeum, za które bardzo dziękujemy.

Kolejnym punktem naszej podróży był Piknik Naukowy zorganizowany przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik, czyli jedna z największych w Europie naukowych imprez plenerowych.

Na Stadionie Narodowym mogliśmy podziwiać efekty pracy oraz doświadczenia naukowe uczelni wyższych, instytucji naukowych, instytutów badawczych, muzeów oraz kół naukowych. Byliśmy pod wrażeniem różnorodności zaprezentowanych dyscyplin naukowych: od nauk ścisłych, przyrodniczych, po społeczne, humanistyczne.

Comenius – przywitanie partnerów z Rumunii

 maj 13 2015 Drukuj

W dniu 11 Maja w Galerii Ostrołęka przy placu Gen. Józefa Bema, odbyło się uroczyste powitanie uczniów i nauczycieli Zespołu Rumunskiego ze szkoły partnerskiej Colegiul Technic "General Gheorghe Magheru" w Targu – Jiu, w Rumunii, którzy przybyli do Ostrołęki w ramach dwustronnego partnerskiego projektu szkół Comenius – Uczenie się przez całe życie pt.: "Bridge Across Common European Cultural Heritage", w celu zapoznania się z naszą kulturą, obyczajami, historią, a także w celu wyszukania podobieństw łączących nasze kraje. W czasie uroczystości powitalnej uczniowie zespołu Rumuńskiego i Polskiego przedstawili przygotowane wcześniej w języku angielskim prezentacje, będące jednymi z wielu produktów projektu, zamieszczanych sukcesywnie na stronie projektu: bacech.bl.ee.

Serdecznie dziękujemy kierownikowi Galerii Ostrołęka, Panu Zenonowi Kowalczykowi, za umożliwienie nam spotkania w tak pięknym miejscu oraz za pomoc w organizacji i ciepłe przyjęcie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia oraz wysłuchania wywiadów z uczestnikami spotkania na stronie Radia OKO przeprowadzonych przez Pana Marka Baczewskiego. Serdecznie dziękujemy Panu Markowi za nieoceniona pomoc i poświecony czas.

Sportowy sukces Beaty Opęchowskiej!

 maj 12 2015 Drukuj

09 maja w Berlinie uczennica klasy II E naszego liceum – Beata Opęchowska, zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w karate kyokushin. W zawodach organizowanych przez federację IKO startowało ponad 550 zawodników z 26 państw. O brązowy medal Beata wygrała walkę z reprezentantką Hiszpanii (Nuria Sanchez) – byłą Mistrzynią Europy.

Etap okręgowy XXIII Mistrzostw I Pomocy PCK

 maj 12 2015 Drukuj

9 maja br. w Warszawie, w Parku Skaryszewskim odbył się etap okręgowy Mistrzostw. Wzięło w nim udział 12 zespołów z Mazowsza.

Etap składał się z testu pisemnego(sprawdzian wiedzy teoretycznej z I pomocy i wiadomości o MCK i PCK) oraz praktycznego udzielania I pomocy w wybranych przez organizatorów pozoracjach zdarzeń np. rana u osoby pogryzionej przez wiewiórkę, upadek z drzewa podczas obcinania gałęzi, ciało obce (szkło) w ranie, krwotok w wyniku próby samobójczej.

Dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema w składzie:

  • M. Dziczek,
  • M. Drężek,
  • K. Nakielska,
  • P. Piórkowska,
  • A. Zalewska

reprezentujące oddział rejonowy PCK w Ostrołęce zajęły IV miejsce uzyskując 153 punkty. Zwycięski zespół z Płocka będzie reprezentował Mazowsze na etapie ogólnopolskim XXIII Mistrzostw I Pomocy.

Uwaga, konkurs

 maj 06 2015 Drukuj

W czwartek 07 maja o godz 0940 odbędzie się etap szkolny IV Miejskiego Konkursu Historycznego "Walka o Władzę" Czas trwania ok. 45 minut.

Rekrutacja 2015
Regulamin
Załóż konto
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Strategia Oświatowa Miasta
ePUAP
ePUAP
Dla Rodziców
Aktywacja konta
Dyżury nauczycieli
Zebrania z Rodzicami
Regulamin Rady Rodziców
Dla Uczniów
Rozkład dzwonków
Rozkład dzwonków skróconych
Dodatkowe dni wolne
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Matura 2015
Deklaracje
Dostosowania
OKE
CKE
Audycje
Gazetka szkolna
Redakcja gazetki szkolnej I LOGOS zaprasza do lektury naszych wydań na stronie: http://juniormedia.pl/ Szukajcie nas w zakładce: JUNIOR GAZETA, tagi: Bem, Ostrołęka, ILOGOS, I Liceum
Wcześniejsze wydania
Różne