Projekt wielostronny
Kwestionariusz

Brawo Karolina

grudzień 19 2014 Drukuj

29 listopada na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego odbył się I etap LXI (61) Olimpiady Chemicznej. Na ogłoszenie wyników czekaliśmy z niecierpliwością do wczoraj tj. 17 grudnia. Po południu na stronie internetowej Olimpiady ogłoszono listę osób, które zakwalifikowały się do następnego etapu. Wśród 342 osób w Polsce znalazła się również uczennica naszej szkoły – Karolina Zięba z klasy III D.

Następny etap – 2 dniowy – odbędzie się 30 i 31 stycznia (ferie) i będzie obejmował zadania teoretyczne i laboratoryjne. Serdeczne gratulacje dla Karoliny. Czeka ją bardzo dużo pracy. Będziemy trzymać kciuki.

Wanda Żuber–Staniszewska
nauczycielka Karoliny

grudzień 16 2014 Drukuj

Jasełka to szczególna uroczystość w naszej szkole. W piątek 12 grudnia uczniowie przedstawili własną interpretację sceny przywitania na Ziemi Jezusa Chrystusa. Przedstawienie wprowadziło nas w świąteczny nastrój, a uczniowie zwrócili uwagę obecnych wspaniałą grą aktorską.

Po występie Patryk Abramczyk z II D przeczytał fragment Biblii, a następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim za przybycie i złożyła świąteczne życzenia nie tylko gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły oraz uczniom, ale również zaproszonym gościom.

Uroczystość odbyła się dzięki uczniom klas pierwszych i drugich pod opieką p. Bogumiły Sieruty, p. Izabeli Mrozek, p. Agnieszki Ludwiczak, p. Sylwestra Zduńczyka oraz członkom chóru pod kierunkiem p. Bożeny Harasimowicz-Pęzy. Piękne dekoracje stworzyła wraz z uczniami p. Katarzyna Dziekońska.

Jasełka zostaną przedstawione ponownie w piątek 19 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

XXIII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

grudzień 15 2014 Drukuj

12 grudnia 2014 r. uczennica II C Katarzyna Jędrzejczyk zwyciężyła w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w etapie rejonowym XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK,który odbył się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

Kasia będzie reprezentowała ostrołęckie szkoły średnie w marcu 2015 r. w etapie wojewódzkim w Warszawie.

Przed uczennicą wybór tematu akcji prozdrowotnej,przygotowanie prezentacji na wybrany temat oraz rozpropagowanie akcji wśród szerokiej rzeszy młodzieży i dorosłych a następnie udokumentowanie działań i przesłanie do Zarządu Okręgowego PCK w Warszawie w terminie do końca lutego 2014 r. Na podstawie oceny akcji i testu wyłoniony zostanie zwycięzca,który przejdzie do etapu ogólnopolskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Wycieczka do Tykocina i Białegostoku

grudzień 10 2014 Drukuj

Dnia 2 grudnia 2014 r. klasa I B i II D pod opieką p. Marioli Antoszewskiej, p. Anny Radeckiej-Giers, p. Roberta Żebrowskiego i p. Arkadiusza Piasty, wzięły udział w wycieczce do Tykocina i Białegostoku. Program wycieczki obejmował:

• zwiedzenie synagogi i muzeum z przewodnikiem, który opowiadał o historii Żydów mieszkających w Tykocinie oraz tradycjach żydowskich, a także kościoła w Tykocinie, gdzie o historii Tykocina i samego kościoła opowiadał ks. Proboszcz Jarosław Stefaniak, który na początku lat 90 był wikarym w klasztorze w Ostrołęce.
  • wizytę na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, zwiedzanie Pałacu Branickich oraz wysłuchanie prelekcji dotyczącej promocji UMwB,
  • zwiedzenie muzeum Historii Medycyny i Farmacji
  • wizytę na krytym lodowisku w Białymstoku

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

grudzień 09 2014 Drukuj

W środę 3 grudnia w Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Z I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. Bema w Ostrołęce nagrodę odebrała Natalia Maksiak z klasy III D. Na uroczystej gali byli przedstawiciele samorządów, starostowie powiatów z byłego województwa ostrołęckiego, przedstawiciele kuratorium, nauczyciele, rodzice i sami stypendyści.

Nagrodę mogą otrzymać uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w szkole i wzorowe zachowanie. Z Delegatury Ostrołęka Kuratorium Oświaty w Warszawie stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2014/2015 otrzymały 44 osoby. Wśród uhonorowanych znalazło się dziesięcioro uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Ostrołęki i dziewięcioro z powiatu ostrołęckiego.

Uczennicy Natali Maksiak serdecznie gratulujemy otrzymanego stypendium i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

grudzień 09 2014 Drukuj

Uprzejmie informujemy, że jeśli wolą Państwa jest zorganizowanie opieki nad uczniami naszej szkoły podczas przerwy świątecznej, prosimy o zgłoszenie tego do wychowawców klas lub sekretariatu naszej szkoły.

Uwaga, zmiana planu

listopad 28 2014 Drukuj

Informujemy, że 08.12.2014 zmienia się plan lekcji. Nowy plan w wersji elektronicznej jest już dostępny.

Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Rozkład dzwonków skróconych
Dodatkowe dni wolne