Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Comenius
Projekt wielostronny
Projekt dwustronny
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja 2015
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Wakacje

 lipiec 01 2015 Drukuj

Mijający rok szkolny był pełen zmian, nowych doświadczeń, osiągnięć i sukcesów. Teraz przyszedł czas na zasłużony wakacyjny wypoczynek. Wszystkim uczniom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, odwiedzenia wielu przepięknych miejsc w kraju i zagranicą. Ponadto życzymy szerokiej drogi, miłego wypoczynku, niewyczerpanych pokładów energii i uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Zakończenia roku szkolnego 2014/15

 lipiec 01 2015 Drukuj

Korzystajmy z wakacji
Korzystajmy z lata
Byśmy szczęśliwie wrócili
Do szkolnego świata

Słowami takiego właśnie motta otworzyliśmy uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Podczas spotkania mieliśmy okazję wysłuchać recytacji i śpiewu uczniów klas 1 E, 1 G, 1 H, 2 C, 2 E i 2 G, których do występu przygotowały Panie Izabela Mrozek i Agnieszka Ludwiczak. Chwil wzruszenia dostarczyły przemówienia Pani Dyrektor Anny Maksimowskiej i Przewodniczącego Rady Rodziców – Pana Jarosława Świderskiego. Następnie Karolina Grabowska – Przewodnicząca SU – podziękowała za energię, kreatywność i wsparcie, jakie otrzymali uczniowie zarówno od nauczycieli, jak również pracowników administracji, obsługi technicznej i internatu. Uczennica podkreśliła, że bez ich wysiłku ten rok nie byłby tak udany dla społeczności I LO. Podczas uroczystości poznaliśmy też nazwiska kolegów i koleżanek wyróżnionych za wyniki w nauce, olimpiady i konkursy przedmiotowe oraz zawody sportowe.

Podziękowania otrzymali również uczniowie i nauczyciele odpowiedzialni za część techniczną: Pani Anna Koronka i klasa 1 A, Pani Katarzyna Wasyk i klasa 2 F (przygotowanie hali dla publiczności); Pan Rafał Bacławski i uczennica Marta Kostrzewa (zdjęcia); Pan Zdzisław Chorążewicz i uczniowie; Panie Kinga Zyskowska i Iza Górska oraz Pan Michał Brzostek i uczniowie (dekoracje).

Kolejny rejs żeglarski

 lipiec 01 2015 Drukuj

W dniach 21–25 czerwca tego roku, nasi uczniowie mieli okazję udziału w rejsie żeglarskim na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Przy wachlarzu pogody (ulewa – słońce, wiatr słaby – silny) uczniowie kształtowali swój charakter walcząc z wieloma trudnościami. Udało się jednak pokonać arcydługą trasę (Ryn – Giżycko – Sztynort – Węgorzewo i droga powrotna). Uczniowie poznali walory Mazur, trochę niepowtarzalnych zabytków i wspaniałą przyrodę regionu. Głównym jednak celem wyprawy było żeglarstwo jako bardzo aktywny sposób spędzania czasu. Zapraszam do udziału w następnym rejsie żeglarskim – we wrześniu 2015.

Marek Baczewski

Ciekawe artykuły

 lipiec 01 2015 Drukuj


Otyłość

Nikotynizm

Środki psychoaktywne

Musique s'il vous plaît

 czerwiec 29 2015 Drukuj

Zakończyliśmy trzeci rok audycji "Musique s'il vous plaît" 23 czerwca o godz. 1800 uczennice klasy 2E Ela Tupacz i Dominika Domińska poprowadziły ostatnią w tym roku szkolnym audycję muzyki francuskjęzycznej "Musique s'il vous plaît" w Radiu Oko. W roku szkolnym 2014/2015 w audycji wzięło udział 39 uczniów z 7 klas (na zdjęciu Aneta Brzezińska i Dawid Rutkowski z klasy I F). To bardzo dobra promocja naszej szkoły w regionie. Dziękujemy Pani Dyrektor za wsparcie tego projektu a Radiu Oko za współpracę. We wrześniu ruszamy z czwartą edycją. Zapraszamy do współpracy!

Opiekun - Katarzyna Wasyk, nauczyciel j. francuskiego.

XV Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury

 czerwiec 29 2015 Drukuj

"Nie proś świata, aby się zmienił
– to ty zmień się pierwszy"
(Anthony de Mello).

19 czerwca 2015 roku, w Katowicach, odbyła się gala Finału XV Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych.
Laureatką III miejsca w Polsce została Klaudia Jadczak z klasy I D, która napisała niezwykle dojrzałą pracę na temat: "Bohaterowie literaccy, którzy porzucili dawne życie i podjęli trud przemiany". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Sadowska

Uwaga Maturzysto!

 czerwiec 26 2015   Więcej   Drukuj

W dniu 30.06.2015 r. o godz. 1200 będą rozdawane świadectwa z egzaminu maturalnego.

Rekrutacja 2015
Kwestionariusz
Regulamin
Załóż konto / Zaloguj się
Podręczniki
Klasy I
Klasy II
Klasy III
Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Strategia Oświatowa Miasta
ePUAP
ePUAP
Dla Rodziców
Aktywacja konta
Dyżury nauczycieli
Zebrania z Rodzicami
Regulamin Rady Rodziców
Dla Uczniów
Rozkład dzwonków
Rozkład dzwonków skróconych
Dodatkowe dni wolne
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Matura 2015
Deklaracje
Dostosowania
OKE
CKE
Audycje w Radio OKO
2014/2015
2013/2014
2012/2013
Różne