Projekt wielostronny
Projekt dwustronny
Kwestionariusz

" Pola Nadziei i Hospicjum to też życie"

październik 29 2014 Drukuj

Hospicyjni wolontariusze akcyjni z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. J. Bema (klasa I B) po raz kolejny podjęli działania mające na celu uświadomienie mieszkańcom miasta tematyki opieki nad pacjentem terminalnie chorym oraz zebranie funduszy na sprzęt medyczny dla hospicjum biorąc udział w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei.

Po raz siódmy, 3 października 2014 roku posadziliśmy cebulki żonkili na rabatkach przy szkole. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, wolontariusze rozdawać je będą w zamian za datki na Hospicjum.

26 października 2014 r. wolontariusze akcyjni ze Szkolnego Koła Caritas przy naszej szkole, wzięli udział w XI Kampanii "Hospicjum to też życie" – poświęconej żałobie dzieci i młodzieży.

W tym dniu zbieraliśmy ofiary do puszek przy Farze na wsparcie działalności hospicyjnej.

Opiekunami i współorganizatorami akcji byli nauczyciele naszej szkoły: p. Mariola Antoszewska, p. Bogumiła Sieruta i p. Sylwester Zduńczyk.

Wszystkim dobroczyńcom naszego Hospicjum z serca dziękujemy!

październik 27 2014 Drukuj

W dniu 31 października 2014 r. (piątek), w związku z koniecznością naprawy skrzynki elektrycznej, odbędą się skrócone lekcje według poniższego harmonogramu:

Rozkład dzwonków skróconych
1800 – 830
2835 – 905
3910 – 940
4945 – 1015
51025 – 1055
61100 – 1130
71135 – 1205
81225 – 1255
91300 – 1330
101335 – 1355
111400 – 1420

Jednocześnie informuję, iż od godz. 1200 nastąpi wyłączenie prądu, w związku z tym nie będą działały w szkole telefony.

październik 21 2014   Więcej   Drukuj

Dnia 15 października 2014 r. w hali widowiskowo-sportowej im. A Gołasia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas uroczystej akademii zostało wypowiedzianych wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli i innych pracowników naszego liceum. Serdeczne życzenia dla Grona Pedagogicznego usłyszeliśmy od uczniów, Prezydenta Miasta Ostrołęki p. Janusza Kotowskiego, przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki p. Dariusza Maciaka, przewodniczącej Rady Rodziców p. Bożenny Sutnik oraz dyrektor szkoły p. Anny Maksimowskiej. Niejednokrotnie podkreślano ciężką pracę nauczyciela oraz jego poświęcenie i oddanie pracy. Wyjątkowo piękną część artystyczną przygotowali uczniowie z klas: I E, II F, III D oraz członkowie chóru pod opieką p. Izabeli Mrozek, p. Agnieszki Ludwiczak, p. Ewy Kowalczyk i p. Bożeny Harasimowicz-Pęzy.

Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do wyróżnienia nauczycieli odznaczeniami państwowymi oraz nagrodami, które wręczono podczas uroczystości gminno-powiatowych i miejskich.

Dzień Informacji Zawodowej

październik 15 2014 Drukuj

W poniedziałek 13 października, odbył się w naszej szkole Dzień Informacji Zawodowej.

Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filii w Ostrołęce zorganizowali na terenie szkoły stoisko informacyjne, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli zapoznać się z charakterystykami zawodów oraz uzyskać inne cenne informacje dotyczące rynku pracy. Była również okazja do uzyskania indywidualnych porad od doradców zawodowych. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Filii WUP w Ostrołęce i liczymy na współpracę w kolejnych latach.

Magdalena Wójcik

Uwaga, zmiana planu

październik 02 2014 Drukuj

Informujemy, że 06.10.2014 zmienia się plan lekcji. Nowy plan w wersji elektronicznej będzie dostępny 03.10.2014 od godziny 1200.

Z audycji Musique s'il vous plait do pracy w Radiu Oko!

październik 01 2014 Drukuj

Adrianna Szewczyk, uczennica klasy II F o profilu humanistyczno medialnym marzy o dziennikarstwie. Jak się okazało, jej marzenie było na wyciągnięcie ręki. W roku szkolnym 2013/2014 Ada poprowadzła audycję muzyki francuskiej a w lipcu rozpoczęła staż w Radiu Oko. Na kilka tygodni wcieliła się w rolę dziennikarza radiowego. Cały zespół Radia Oko składa Adzie ogromne podziękowania za podjęty trud.

My również dziękujemy i liczymy na dalszą, równie owocną współpracę z Radiem Oko.

Europejski Dzień Języków

wrzesień 29 2014   Więcej   Drukuj

W dniu 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie biorący udział w dwustronnym projekcie Comenius BACECH oraz uczniowie klasy 3 H, przygotowali kiermasz ciast i kartek z życzeniami, które można było zakupić za symboliczna kwotę wraz z doręczeniem do wybranej osoby na terenie szkoły. Ze szkolnego radiowęzła rozbrzmiewała wielojęzyczna muzyka, a na korytarzu szkolnym wyświetlono prezentacje i bajki w językach nauczanych w naszej szkole.

Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Dodatkowe dni wolne
Matura 2015