Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Comenius
Projekt wielostronny
Projekt dwustronny
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Regulamin
Kwestionariusz
Samorząd
Galeria
Kontakt

Dzień Edukacji Narodowej

 październik 21 2014   Więcej   Drukuj

Dnia 15 października 2014 r. w hali widowiskowo-sportowej im. A Gołasia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas uroczystej akademii zostało wypowiedzianych wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli i innych pracowników naszego liceum. Serdeczne życzenia dla Grona Pedagogicznego usłyszeliśmy od uczniów, Prezydenta Miasta Ostrołęki p. Janusza Kotowskiego, przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki p. Dariusza Maciaka, przewodniczącej Rady Rodziców p. Bożenny Sutnik oraz dyrektor szkoły p. Anny Maksimowskiej. Niejednokrotnie podkreślano ciężką pracę nauczyciela oraz jego poświęcenie i oddanie pracy. Wyjątkowo piękną część artystyczną przygotowali uczniowie z klas: I E, II F, III D oraz członkowie chóru pod opieką p. Izabeli Mrozek, p. Agnieszki Ludwiczak, p. Ewy Kowalczyk i p. Bożeny Harasimowicz-Pęzy.

Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do wyróżnienia nauczycieli odznaczeniami państwowymi oraz nagrodami, które wręczono podczas uroczystości gminno-powiatowych i miejskich.

Dzień Informacji Zawodowej

 październik 15 2014 Drukuj

W poniedziałek 13 października, odbył się w naszej szkole Dzień Informacji Zawodowej.

Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filii w Ostrołęce zorganizowali na terenie szkoły stoisko informacyjne, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli zapoznać się z charakterystykami zawodów oraz uzyskać inne cenne informacje dotyczące rynku pracy. Była również okazja do uzyskania indywidualnych porad od doradców zawodowych. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Filii WUP w Ostrołęce i liczymy na współpracę w kolejnych latach.

Magdalena Wójcik

Uwaga, zmiana planu

 październik 02 2014 Drukuj

Informujemy, że 06.10.2014 zmienia się plan lekcji. Nowy plan w wersji elektronicznej będzie dostępny 03.10.2014 od godziny 1200.

Z audycji Musique s'il vous plait do pracy w Radiu Oko!

 październik 01 2014 Drukuj

Adrianna Szewczyk, uczennica klasy II F o profilu humanistyczno medialnym marzy o dziennikarstwie. Jak się okazało, jej marzenie było na wyciągnięcie ręki. W roku szkolnym 2013/2014 Ada poprowadzła audycję muzyki francuskiej a w lipcu rozpoczęła staż w Radiu Oko. Na kilka tygodni wcieliła się w rolę dziennikarza radiowego. Cały zespół Radia Oko składa Adzie ogromne podziękowania za podjęty trud.

My również dziękujemy i liczymy na dalszą, równie owocną współpracę z Radiem Oko.

Europejski Dzień Języków

 wrzesień 29 2014   Więcej   Drukuj

W dniu 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie biorący udział w dwustronnym projekcie Comenius BACECH oraz uczniowie klasy 3 H, przygotowali kiermasz ciast i kartek z życzeniami, które można było zakupić za symboliczna kwotę wraz z doręczeniem do wybranej osoby na terenie szkoły. Ze szkolnego radiowęzła rozbrzmiewała wielojęzyczna muzyka, a na korytarzu szkolnym wyświetlono prezentacje i bajki w językach nauczanych w naszej szkole.

Informacja

 wrzesień 25 2014 Drukuj


Informacja

Rejs – reaktywacja

 wrzesień 23 2014 Drukuj

Po kilkuletniej przerwie, uczniowie naszej szkoły znów mają możliwość rozwijania swoich pasji i zdobywania nowych umiejętności. W dniach od czwartku (18 września) do niedzieli (21 września) odbyła się wycieczka żeglarska. Na 10 osobowym, komfortowym jachcie uczniowie przemierzyli szlak żeglarski na trasie: Ryn – Giżycko – Królewski Róg – Mikołajki – Ryn.

Podczas rejsu uczniowie poznali atrakcje przyrodniczo geograficzne Mazur oraz część historii tego regionu. Żeglowanie odbywało się w różnych warunkach wiatrowych (0 – 4 B). Przepłynęliśmy szlak jeziorami: Ryńskie, Tałty, Tałtowisko, Kotek Wielki, Szymon, Szymoneckie, Jagodne, Boczne, Niegocin, Dargin, Mikołajskie.

Oprócz żeglowania były też wieczorne atrakcje.

Zainteresowanych żeglowaniem zapraszam na kolejne rejsy. Marek Baczewski

Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Strategia Oświatowa Miasta
ePUAP
ePUAP
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Dla Uczniów
Dodatkowe dni wolne
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Matura 2015
Deklaracje
Dostosowania
OKE
CKE
Audycje
Gazetka szkolna
Redakcja gazetki szkolnej I LOGOS zaprasza do lektury naszych wydań na stronie: http://juniormedia.pl/ Szukajcie nas w zakładce: JUNIOR GAZETA, tagi: Bem, Ostrołęka, ILOGOS, I Liceum
Wcześniejsze wydania
Różne