Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Comenius
Projekt wielostronny
Projekt dwustronny
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt
Ogłoszenia
Przetargi

Ferie

 styczeń 29 2016 Drukuj


Zajęcia w ferie zimowe 2015/2016

Na nadchodzące ferie zimowe życzymy dużo śniegu, zabawy, zasłużonego odpoczynku, a także zebrania energii i chęci do pracy na II semestr roku szkolnego.

Wyniki Konkursu ENGLISH HIGH FLIER

 styczeń 27 2016 Drukuj

Ponad 2 tyś. uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych zmierzyło się 2 grudnia 2015 r. z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier. Najwięcej uczestników było w województwie mazowieckim, zachodniopomorskim i śląskim. Miło nam ogłosić, iż najlepszy wynik w I LO uzyskała:

  • Marta Kostrzewa – III B – 1. miejsce w województwie

Kolejne dobre wyniki w grupie klas drugich i trzecich zdobyły:

  • Sylwia Brzezińska – III B – 5. miejsce w województwie,
  • Sylwia Goliaszewska – III C – 6. miejsce w województwie,
  • Katarzyna Jędrzejczyk – III C – 7. miejsce w województwie
  • Maria Choromańska – III C – 8. miejsce w województwie.

Nauczycielem dziewcząt jest p. Eliza Janicka.

Wśród klas pierwszych najlepszy w naszej szkole był Maciej Pawłowski – I G – zajął 6. miejsce w województwie. Opiekunem Maćka jest p. Barbara Plaga.

Konkurs jest organizowany w ramach projektu edukacyjnego Łowimy Talenty, nad którym patronat objęła Politechnika Wrocławska.

Nasi w Sejmie

 styczeń 26 2016 Drukuj

Nasi uczniowie odwiedzili Sejm podczas wycieczki 22 stycznia. Była okazja dowiedzieć się o pracy Sejmu oraz spotkania parlamentarzystów. Odwiedziliśmy też studia Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17. Uczniowie obejrzeli też godny polecenia spektakl "Efekt" w Teatrze Studio.

Opiekunowie:
Marek Baczewski, Anna Baczewska, Ewa Pawlikowska

Zebrania z Rodzicami

 styczeń 14 2016   Więcej   Drukuj

Dnia 14.01.2016 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy. Wszyscy nauczyciele będą obecni w szkole w godzinach 1630 – 1800

Orszak Trzech Króli

 styczeń 11 2016 Drukuj

Dnia 6 stycznia przedstawiciele I Liceum wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Ulice naszego miasta zapełniły się aniołami walczącymi z siłami zła (w rolach młodzież naszej szkoły). Abyśmy mogli zaznaczyć swoją obecność podczas tego święta uczniowie przygotowali gwiazdy i stroje. Szczególne podziękowania za udział w orszaku należą się Adamowi Głowackiemu, Dominikowi Grochowskiemu, Zuzannie Krajewskiej, Zuzannie Łubińskiej, Janowi Sawczenko, Oliwii Szczubełek z klasy I B, Natalii Sucheckiej, Annie Wierzbowskiej z klasy I C, Kindze Laskowskiej, Natalii Mamińskiej, Laurze Śledzik, Aleksandrze Załęskiej, Oliwii Zaurskiej z klasy I D, Igorowi Milewskiemu z klasy II A, Natalii Białczak, Mateuszowi Damięckiemu Zuzannie Zielińskiej z klasy II C, Angelice Grzybowskiej Dominice Jankowskiej, Dawidowi Rutkowskiemu z klasy II F. Nie wolno też zapomnieć o tych, którzy wykonali gwiazdy betlejemskie: Martynie Bednarczyk, Dominice Chrzanowskiej, Karolinie Drabot, Beacie Dziczek, Sebastianie Tyszce, Klaudii Zalewskiej z klasy I B oraz Karolinie Mierzejewskiej, Patrycji Zaborowskiej z klasy I G.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

Życzenia świąteczne

 grudzień 23 2015 Drukuj

Wesołych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku 2016 życzy Dyrekcja I LO.

Kondolencje

 grudzień 22 2015 Drukuj

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce Śp. Stanisława Jagiełły, znakomitego nauczyciela, wspaniałego człowieka o wielkiej kulturze i nieprzeciętnej osobowości.

Był Honorowym Członkiem Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków I Liceum Ogólnokształcącego, osobą, którą będziemy długo wspominać.

Był dyrektorem, kolegą, nauczycielem, dla wielu z nas mentorem, człowiekiem kompetentnym i godnym zaufania, darzonym wielkim szacunkiem przez każdego, z miał okazję współpracować.

Wyrazy współczucia kierujemy do całej Rodziny.

Członkowie Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków
I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce

Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Strategia Oświatowa Miasta
Matura 2016
Odpłata za egzamin maturalny
Dla absolwentów
OKE
CKE
Harmonogram
Dostosowania
Załącznik 1d s
Załącznik 1a n
Przybory
Olimpiady
Informatyka
Dla Uczniów
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Audycje w Radio OKO
2014/2015
2013/2014
2012/2013
ePUAP
ePUAP
Różne