Projekt wielostronny
Rekrutacja 2015

Wakacje

lipiec 01 2015 Drukuj

Mijający rok szkolny był pełen zmian, nowych doświadczeń, osiągnięć i sukcesów. Teraz przyszedł czas na zasłużony wakacyjny wypoczynek. Wszystkim uczniom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, odwiedzenia wielu przepięknych miejsc w kraju i zagranicą. Ponadto życzymy szerokiej drogi, miłego wypoczynku, niewyczerpanych pokładów energii i uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Zakończenia roku szkolnego 2014/15

Korzystajmy z wakacji
Korzystajmy z lata
Byśmy szczęśliwie wrócili
Do szkolnego świata

Słowami takiego właśnie motta otworzyliśmy uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Podczas spotkania mieliśmy okazję wysłuchać recytacji i śpiewu uczniów klas 1 E, 1 G, 1 H, 2 C, 2 E i 2 G, których do występu przygotowały Panie Izabela Mrozek i Agnieszka Ludwiczak. Chwil wzruszenia dostarczyły przemówienia Pani Dyrektor Anny Maksimowskiej i Przewodniczącego Rady Rodziców – Pana Jarosława Świderskiego. Następnie Karolina Grabowska – Przewodnicząca SU – podziękowała za energię, kreatywność i wsparcie, jakie otrzymali uczniowie zarówno od nauczycieli, jak również pracowników administracji, obsługi technicznej i internatu. Uczennica podkreśliła, że bez ich wysiłku ten rok nie byłby tak udany dla społeczności I LO. Podczas uroczystości poznaliśmy też nazwiska kolegów i koleżanek wyróżnionych za wyniki w nauce, olimpiady i konkursy przedmiotowe oraz zawody sportowe.

Podziękowania otrzymali również uczniowie i nauczyciele odpowiedzialni za część techniczną: Pani Anna Koronka i klasa 1 A, Pani Katarzyna Wasyk i klasa 2 F (przygotowanie hali dla publiczności); Pan Rafał Bacławski i uczennica Marta Kostrzewa (zdjęcia); Pan Zdzisław Chorążewicz i uczniowie; Panie Kinga Zyskowska i Iza Górska oraz Pan Michał Brzostek i uczniowie (dekoracje).

Kolejny rejs żeglarski

lipiec 01 2015 Drukuj

W dniach 21–25 czerwca tego roku, nasi uczniowie mieli okazję udziału w rejsie żeglarskim na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Przy wachlarzu pogody (ulewa – słońce, wiatr słaby – silny) uczniowie kształtowali swój charakter walcząc z wieloma trudnościami. Udało się jednak pokonać arcydługą trasę (Ryn – Giżycko – Sztynort – Węgorzewo i droga powrotna). Uczniowie poznali walory Mazur, trochę niepowtarzalnych zabytków i wspaniałą przyrodę regionu. Głównym jednak celem wyprawy było żeglarstwo jako bardzo aktywny sposób spędzania czasu. Zapraszam do udziału w następnym rejsie żeglarskim – we wrześniu 2015.

Marek Baczewski

Ciekawe artykuły

Otyłość

Nikotynizm

Środki psychoaktywne

Musique s'il vous plaît

czerwiec 29 2015 Drukuj

Zakończyliśmy trzeci rok audycji "Musique s'il vous plaît" 23 czerwca o godz. 1800 uczennice klasy 2E Ela Tupacz i Dominika Domińska poprowadziły ostatnią w tym roku szkolnym audycję muzyki francuskjęzycznej "Musique s'il vous plaît" w Radiu Oko. W roku szkolnym 2014/2015 w audycji wzięło udział 39 uczniów z 7 klas (na zdjęciu Aneta Brzezińska i Dawid Rutkowski z klasy I F). To bardzo dobra promocja naszej szkoły w regionie. Dziękujemy Pani Dyrektor za wsparcie tego projektu a Radiu Oko za współpracę. We wrześniu ruszamy z czwartą edycją. Zapraszamy do współpracy!

Opiekun - Katarzyna Wasyk, nauczyciel j. francuskiego.

XV Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury

czerwiec 29 2015 Drukuj

"Nie proś świata, aby się zmienił
– to ty zmień się pierwszy"
(Anthony de Mello).

19 czerwca 2015 roku, w Katowicach, odbyła się gala Finału XV Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych.
Laureatką III miejsca w Polsce została Klaudia Jadczak z klasy I D, która napisała niezwykle dojrzałą pracę na temat: "Bohaterowie literaccy, którzy porzucili dawne życie i podjęli trud przemiany". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Sadowska

Uwaga Maturzysto!

czerwiec 26 2015   Więcej   Drukuj

W dniu 30.06.2015 r. o godz. 1200 będą rozdawane świadectwa z egzaminu maturalnego.

Rekrutacja 2015
Kwestionariusz