XXVI edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia – etap szkolny

dnia November 20 2017 Drukuj

W dniach 13-17 listopada br. w naszej szkole, w 7 klasach o profilu biologiczno-chemicznym I i II (169 uczniów) pielęgniarka przeprowadziła eliminacje szkolne do etapu rejonowego Olimpiady.

Etap szkolny, to 20 pytań z zakresu ogólnie pojętej wiedzy o zdrowiu, z jedną poprawną odpowiedzią.

Najlepiej test napisała uczennica kl. II c – Patrycja Grabowska, która uzyskała 19 punktów za poprawne odpowiedzi. Patrycja będzie reprezentowała szkołę w etapie rejonowym, który odbędzie się 15 grudnia w sali Urzędu Miasta.

Życzymy powodzenia.

„Piękniejszy świat, gdy nałogów brak”

dnia November 20 2017 Drukuj

16 listopada, w trzeci czwartek listopada br. Szkoła Promocji Zdrowia działająca przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Józefa Psarskiego zorganizowała akcję promującą zdrowy styl życia oraz życie wolne od nałogów pt.: „Piękniejszy świat, gdy nałogów brak".

Na zaproszenie organizatorów młodzież z kl. ID wzięła udział w konkursach m. in. antynikotynowym, antyalkoholowym, teście sprawnościowym, konkursie literackim, konkursie – bezpieczeństwo w ruchu drogowym, teście dotyczącym uzależnień behawioralnych oraz teście wiedzowym o narkotykach i dopalaczach.

W trakcie happeningu młodzież mogła wykonać pomiary: masy ciała, BMI, cukru, cholesterolu, trójglicerydów, poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Było dużo dobrej zabawy połączonej z promowaniem właściwego trybu życia.

dnia November 14 2017 Drukuj

Dnia 15.11.2017 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy. Nauczyciele pozostają do dyspozycji Rodziców w godzinach 1630-1800

godz. 1630-1700

KlasaWychowawcaNr saliKlasaWychowawcaNr sali
II AA. Dmochowska9III AM. Syguła43
II BR. Bacławski34III BE. Polak37
II CŁ. Władysiuk33III CM. Szypulska28
II DK. Wasyk30III DW. Żuber-Staniszewska44
II EA. Markowska6III ES. Kujawa8
II FA. Sawicka38III FE. Bucińska41
II GM. Niewiadomski35III GB. Plaga27
II HR. Żebrowski3III HT. Rybak7

godz. 1700-1715 – wychowawcy klas trzecich i drugich pozostają do dyspozycji wszystkich rodziców na indywidualne rozmowy w przydzielonych salach

godz. 1715-1745

KlasaWychowawcaNr sali
I AM. Baczewski3
I BA. Klimkowska (zastępstwo za J. Szczepkowską)34
I CB. Giers33
I DH. Piersa44
I EJ. Kazimierczyk (zastępstwo za A. Koronkę)3
I FI. Malinowska8
I GJ. Ciszkowska35
I HI. Gawrych37

godz. 1745-1800 – wychowawcy klas pierwszych pozostają do dyspozycji wszystkich rodziców na indywidualne rozmowy w przydzielonych salach

„Hospicjum to też życie”

dnia November 13 2017 Drukuj

W niedzielę, 5 listopada 2017 roku, na terenie miasta Ostrołęki i okolic, odbyła się Ogólnopolska Kampania „Hospicjum to też życie”.

W kościele farnym po Mszach św., wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły wraz z opiekunami, zbierali datki do puszek na potrzeby Domowego Hospicjum CARITAS w Ostrołęce.

Działania te, miały także na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Ostrołęki i okolic, na temat opieki nad pacjentem terminalnie chorym oraz zebranie funduszy na sprzęt medyczny dla Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.

Dziękujemy ks. Marianowi Grochowskiemu, za pomoc przy realizacji zbiórki.

Organizatorzy:
M. Antoszewska, B. Sieruta

Warsztaty językowe w British Council

dnia November 12 2017 Drukuj

W dniu 8 listopada odbyła się wycieczka do Warszawy, której celem były warsztaty języka angielskiego "How to think like Sherlock" zorganizowane przez British Council. Prowadzone przez lektora warsztaty przysporzyły naszym uczniom wiele radości, a także sprawiły, że musieli oni wytężyć swoje umysły, aby dorównać słynnemu detektywowi. Rozwiązywali zagadki i odpowiadali na pytania. Było bardzo intensywnie i wszyscy byli bardzo zaangażowani.

Każdy uczestnik miał również okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe na teście komputerowym Aptis, otrzymując raport końcowy, który określił ich poziom znajomości języka angielskiego.

Wyjazd na warsztaty zorganizowały nauczycielki języka angielskiego - p. M. Łomacz, p. B. Plaga oraz p. Kinga Zyskowska.

„Otrzęsiny w internacie”

dnia November 09 2017 Drukuj

W dniu 26.10.2017 r. w internacie odbyły się „Pirackie Otrzęsiny” pierwszoklasistów. Na pokładzie statku gościli: Dyrekcja I LO, p. Kierownik i Wychowawcy.

Wychowankowie ze starszych klas, pod opieką p. Magdaleny Filochowskiej i p. Danuty Prusińskiej przygotowali szereg konkurencji. Były to m.in. taniec brzucha, zmywanie pokładu statku, zasmakowanie w pirackim posiłku i szukanie klejnotów.

W szranki stanęli najbardziej odważni i dzielni majtkowie. Poddani oni byli wielu próbom i podjęli walkę o przetrwanie. Posłusznie przyjmowali wyroki głównego dowódcy Piratów. Najwytrwalsi byli nagradzani złotymi dukatami prosto ze skrzyni skarbów pirackich.

Po przyjęciu chrztu i złożeniu przysięgi, zostali przyjęci do załogi pirackiej, a tym samym do naszego internatu. Odtąd godnie będą go reprezentować.

Wszystkim „Piratom” należą się podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie pełnej humoru uroczystości, a p. Katarzynie Dziekońskiej za scenografię.

Samorząd Internatu

"Czytaj PL"

dnia November 07 2017 Drukuj

Ruszyła tegoroczna edycja Czytaj PL - jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo i jedynej takiej w Polsce.

Aplikacja Woblink udostępnia 12 bestsellerów, w tym 5 absolutnych nowości z 2017 roku, do czytania i słuchania całkowicie za darmo (i w całości!) przez cały listopad! Aby zdobyć e-booki i audiobooki należy:

1. Pobrać aplikację Woblink na telefon.
  2. Zeskanować kod QR z koszulki Ambasadora, czyli Patrycji Grabowskiej (klasa 2c) albo z plakatu (na tę chwilę w Ostrołęce znajdują się dwa).

I to wszystko! Pozostało cieszyć się darmowymi książkami przez cały listopad.
Podchodźcie, skanujcie i korzystajcie śmiało!

Ambasador akcji Czytaj PL
Patrycja Grabowska 2c