Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Konkurs


Wyniki I edycji
II etap konkursu
Test 2016
Model odpowiedzi 2016
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Comenius
Projekt wielostronny
Projekt dwustronny
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Informacja

 June 23 2016 Drukuj

Rejs szkolny – Mazury

 June 21 2016 Drukuj

5 dni rejsu na trasie północnej Wielkich Jezior Mazurskich odbyli uczniowie naszej szkoły w dniach od 5 do 9 czerwca. Zmienny wiatr od słabego po silny, słońce i zimne noce, przechyły i wspaniałe jachtowe posiłki. Udało się przepłynąć szlak po jeziorach Kisajno, Dargin, Dobskie, Kirsajty, Mamry, Święcajty. Odwiedziliśmy Giżycko, Ogonki, Przystań, Zimny Kąt i Węgorzewo. Opiekunowie: Marek Baczewski i Katarzyna Dziekońska. Zapraszamy na kolejne rejsy.

Finał XXIV Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – Kinga laureatką

 June 13 2016 Drukuj

W dniach 9-11 czerwca br. w Zielonce, w hotelu Trylogia, odbył się etap centralny XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczestnikami Olimpiady byli najlepsi przedstawiciele z całej Polski w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Województwo mazowieckie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych reprezentowała Kinga Kozłowska – uczennica klasy I E I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała J. Bema w Ostrołęce, zwyciężczyni wszystkich poprzedzających etapów.

Każdy z uczestników reprezentujących 16 województw w Polsce miał do wykonania trzy zadania:

  • rozwiązanie testu o zdrowiu składającego się ze 100 pytań,
  • autoprezentację akcji prozdrowotnej przygotowanej na etap okręgowy,
  • wykonanie resuscytacji oraz udzielenie I pomocy przedlekarskiej w wylosowanym przypadku.

Zmagania konkursowe przeplatane były zajęciami relaksującymi, warsztatami z pierwszej pomocy, zabawą w karaoke, wykonywaniem pamiątkowych zdjęć w Fotobudce. Organizatorzy zapewnili nam świetną zabawę i super atmosferę. Spędziliśmy trzy dni w przepięknej scenerii hotelu Trylogia. A wszystko dzięki Zarządowi Głównemu PCK, sponsorom i zaangażowanym w organizację olimpiady osobom.

W sobotę 11 czerwca o godz.1100 w sali Książęcej nastąpiło uroczyste zakończenie Olimpiady.

Organizatorzy oraz zaproszeni goście i sponsorzy imprezy wręczyli podziękowania i nagrody opiekunom i wszystkim finalistom oraz laureatom.

Laureatką Olimpiady w kategorii gimnazjów została Aleksandra Grodzka z woj. podlaskiego a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza uczennica Kinga Kozłowska. Laureatki otrzymały dyplom, tablet, a Kinga indeks na Uniwersytet Medyczny w Łodzi na wydział Nauk o Zdrowiu.

W Olimpiadzie nasza szkoła bierze udział od samego początku, tytuł laureata uzyskały dwie uczennice, ale były też finalistki i uczestnicy etapów okręgowych. Młodzież bardzo chętnie zgłasza się do konkursu, ale Kinga "... zawsze marzyła, aby w Liceum wziąć udział w Olimpiadzie"...

Dzisiaj te marzenia się spełniły a my jesteśmy ogromnie dumni z Jej zaangażowania i sukcesu.

Ogromne gratulacje.

Opiekunem Laureatki była P. Genowefa Ewa Kiejna – pielęgniarka szkolna.

Utalentowani recytatorzy

 June 13 2016 Drukuj

"Ty przychodzisz jak noc majowa,
biała noc, noc uśpiona w jaśminie,
i jaśminem pachną twoje słowa,
i księżycem sen srebrny płynie..."

("Poezja" – W. Broniewski)

4 czerwca 2016 r. w Kościele p. w. Św. Wojciecha w Ostrołęce odbyła się XIX Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Ks. Jana Twardowskiego. W sztuce krasomówczej sukcesy osiągnęli nasi uczniowie:

  • I miejsce - Katarzyna Prusaczyk – I F (nauczyciel Pani E. Bucińska)
  • II miejsce - Martyna Gajak – II G (nauczyciel Pani B. Sadowska)

Serdecznie gratulujemy!

"Piłkarski Dzień Dziecka"

 June 11 2016 Drukuj

1 czerwca na stadionie MOSiR odbył się turniej piłki nożnej o Przechodni Puchar Przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego I LO. Udział wzięło 5 drużyn: Gimnazja nr 1, 2, 3, 4 oraz reprezentacja naszego liceum.

Zawody sędziowali uczniowie klasy II G Piotr Pałaszewski i Szymon Kaczmarczyk. Wszystko odbyło się zgodnie z duchem gry, a rywalizacja była bardzo wyrównana i stała na wysokim poziomie. I miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 3, II Gimnazjum nr 1, III Gimnazjum nr 2, IV Gimnazjum nr 4. Zwycięzcy otrzymali puchar, dla pierwszych trzech drużyn przyznano medale, a każda reprezentacja otrzymała pamiątkowy dyplom. Uczniowie naszego liceum nie rywalizowali o puchar, jednakże pozwolili gimnazjalistom na sprawdzenie swoich sił w pojedynkach ze starszymi kolegami. Była to okazja do spędzenia Dnia Dziecka w sportowej atmosferze i możliwość oderwania się od codziennego siedzenia przy książkach. Mamy nadzieję, że gimnazjaliści chętnie zawitają w progach naszej szkoły.

Wyrażam wielkie podziękowania dla Pani Dyrektor Anny Maksimowskiej za duże wsparcie i pomoc przy organizacji turnieju. Dziękuję Panu Wojciechowi Domańskiemu, Panu Arkadiuszowi Piasta i Pani Genowefie Kiejna, która czuwała nad bezpieczeństwem zawodników. Dziękuję również członkom Rady SU, którzy zadbali o porządek i dobry przebieg zawodów.

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w Piłkarskim Dniu Dziecka, mam nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok.

Przewodniczący Rady SU
Szymon Kaczmarczyk

Językowy Dzień Dziecka pod hasłem: „Pomagamy Natalii”

 June 07 2016 Drukuj

Doświadczenia fizyczne, tworzenie prac przy sztalugach, malowanie twarzy, wspólne zabawy, to nieliczne z atrakcji, jakie przygotowała Społeczność Naszego Liceum 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych mieszkańców miasta Ostrołęki. Podczas imprezy przeprowadzono też zbiórkę pieniędzy dla chorej na złożoną wadę serca naszej koleżanki Natalii.

Dla uczestników imprezy wolontariusze z naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali mnóstwo atrakcji. Były m.in. wspólne zabawy (kaczuszki, lokomotywy na start), prezentacja piosenki obcojęzycznej, "belgijka" (taniec), tworzenie prac przez wybranych przedstawicieli szkół podstawowych i przedszkoli przy sztalugach, doświadczenia fizyczne, przedstawienie w języku angielskim "Czerwony Kapturek", wspólna praca dzieci na dużym arkuszu pod hasłem "Lato tuż, tuż" czy zabawy z "Radosnym Świetlicobusem". Ponadto na scenie przy "Kupcu" wystąpił zespół Strefa 51.

Podczas festynu nasi wolontariusze przeprowadzili także zbiórkę pieniędzy dla koleżanki Natalii Kaczyńskiej na operację, która ma uratować jej życie. Natalia urodziła się ze złożoną wadą serca. Przeszła liczne operacje z nadzieją, że jej stan w końcu się poprawi. Niestety, jej serce znów się zbuntowało. Polscy lekarze nie widzą szans na poprawę stanu jej zdrowia. Nadzieją dla Natalii jest Klinika Uniwersytecka w Niemczech. Operacja została zaplanowana na 20 lipca, jednak jest bardzo kosztowna.

Szczegóły na temat choroby Natalii dostępne są na stronie Fundacji Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/nataliakaczynska
oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/rozwaznairomantyczna/?fref=photo

Aby pomóc Natalii można dokonywać wpłat na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłowej ul. Narbutta 27 lok. 1 02-536 Warszawa
17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Z dopiskiem: ZC 6966 Natalia Kaczyńska

Serdeczne podziękowania kierowane są do Władz Miasta Ostrołęki, za ufundowanie nagród dla dzieci biorących udział w konkursach, właściciela firmy Usługi Transportowe "PIEŃKOS-TRANS" Pana Mariusza Pieńkos, który włączył się w obsługę logistyczną festynu, Ostrołęckiego Centrum Kultury za przygotowanie nagłośnienia sceny przy DH Kupiec, Lokalnych Animatorów prowadzących zajęcia w ramach akcji: „Radosnego Świetlicobusa”, Pani Dyrektor Anny Maksimowskiej, która udzielała cennych rad i wskazówek na etapie przygotowań oraz nieocenioną pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Należy jednak podkreślić olbrzymie wsparcie naszych uczniów i nauczycieli, którzy z ogromnym entuzjazmem i poświęceniem zaangażowali się w przygotowanie tej imprezy. Dlatego też z całego serca dziękujemy nauczycielom: Paniom Marcie Niedźwiedzkiej, Katarzynie Dziekońskiej, Barbarze Pladze, Katarzynie Wasyk, Dominice Krupie, Annie Baczewskiej, Ewie Pawlikowskiej, Anecie Ciepierskiej, Joannie Kazimierczyk i Bogumile Sierucie oraz uczniom kas: I G, I F, I D, I B, I H, I A, I C, II E, II F, II H, II A, II C i II G, zespołowi Strefa 51 oraz naszym absolwentom i gościom z innych szkół, którzy uczestniczyli w festynie.

Koordynator
Małgorzata Pieńkos

"Przerwa na sok"

 June 04 2016 Drukuj

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo "Przerwa na sok" zdobyło III miejsce i uzyskało tytuł laureata w Finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2016.

Zmagania konkursowe miały w miejsce w dniach 2-3 czerwca 2016r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Pierwszy dzień konkursu rozpoczął się od przygotowania ekspozycji targowej, na podstawie opracowanego przez siebie projektu stoiska, które w sposób oryginalny i spójny prezentowało ofertę miniprzedsiębiorstwa. W tym dniu odbyła się również rozmowa komisji konkursowej ze wspólnikami, podczas której dokonano ceny działalności miniprzedsiębiorstwa. Młodzież miała również okazję uczestniczyć w warsztatach "Sztuka prezentacji", mających na celu przygotowanie do wystąpień publicznych. Drugi dzień konkursu rozpoczął się od uroczystego otwarcia Finału przez Panią Małgorzatę Zaleską, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Następnie uczestnicy podsumowali działalność miniprzedsiębiorstwa w trakcie 3-minutowej prezentacji swoich dokonań przed jury oraz publicznością w Sali Notowań GPW. Na wynik konkursu miała również wpływ ocena stoisk i umiejętności sprzedaży, dokonywana bezpośrednio podczas udostępnienia stoisk dla zwiedzających i gości.

Spektakularne wyniki miniprzedsiębiorstwa, to wynik wspólnej pracy wszystkich dziewięciorga wspólników, ale w Finale Konkursu "Przerwę na sok" reprezentowały 4 uczennice: Izabela Załęska, Dagmara Mażewska, Anna Justowicz i Julita Mażewska. Przygotowały piękne stoisko, świetnie wypadły w rozmowie konkursowej, w sposób profesjonalny zaprezentowały się przed publicznością oraz z dużym taktem i gracją reklamowały swój produkt a rozmowy handlowe prowadziły z biznesowym charakterem. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom, ale dziewczętom udało się wyróżnić się na tle innych oraz zdobyć uznanie jury. Z sukcesem zaprezentowały własny pomysł na biznes, naszą szkołę, miasto i region.

Dziewczęta otrzymały duże wsparcie od Pani Dyrektor Anny Maksimowskiej, która udzielała cennych rad i wskazówek na etapie przygotowań oraz dodawała otuchy swoją obecnością podczas zmagań konkursowych. Uczennice mogły liczyć również na pomoc wychowawczyni klasy 2g Pani Jadwigi Szczepkowskiej oraz Pani Katarzyny Dziekońskiej i pozostałych nauczycieli, którzy z życzliwością umożliwiali realizację projektu.

Ogromne podziękowania należą się rodzicom, którzy aktywnie włączali się w realizację przedsięwzięcia oraz sponsorom, których wsparcie finansowe umożliwiło realizację zaplanowanych działań.

Naszymi sponsorami byli: Samorząd Miasta Ostrołęki, I Liceum Ogólnokształcące im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce wraz z Radą Rodziców, europoseł Pan Jarosław Kalinowski, radny Sejmiku Mazowieckiego Pan Marian Krupiński, Galeria Bursztynowa, Sala bankietowa "Wersal", Hurtownia Siemiątkowscy. Specjalne podziękowania należą się także Panu Mateuszowi Mielnickiemu absolwentowi naszej szkoły, który zaprojektował ulotkę reklamową miniprzedsiębiorstwa i poddał nasze logo nowoczesnej stylizacji oraz właścicielowi firmy Usługi Transportowe "PIEŃKOS-TRANS" Panu Mariuszowi Pieńkos, który włączył się w obsługę logistyczną.

Czas działalności miniprzedsiębiorstwa był czasem licznych doświadczeń, wielu wrażeń i ciężkiej pracy. Młodzież zdobyła wiele umiejętności oraz wiedzę, którą mogła zweryfikować poprzez realne działanie. Udowodniła, że ich pomysł na działalność gospodarczą może się sprawdzić na rynku szkolnym, a uznanie okazane przez ludzi biznesu z pewnością było najcenniejszą nagrodą dla młodych przedsiębiorców.

Dziękujemy wszystkim klientom młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa "Przerwa na sok" za wsparcie i zakupy. Naszym celem było zdobycie Waszego zaufania i to się nam udało. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z Finału Konkursu. Młodzieży - wspólnikom miniprzedsiębiorstwa, dziękuję za udaną współpracę, gratuluję sukcesu i życzę odwagi do realizacji przedsięwzięć biznesowych w dorosłym życiu.

Opiekun Młodzieżowego Miniprzedsiębiorstwa "Przerwa na sok" – Magdalena Wójcik

Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Strategia Oświatowa Miasta
Matura 2016
Opłata za egzamin maturalny
Dla absolwentów
OKE
CKE
Harmonogram
Dostosowania
Załącznik 1d s
Załącznik 1a n
Przybory
Olimpiady
Informatyka
Rekrutacja 2016
Rejestracja
Regulamin rekrutacji
Zasady rekrutacji
Oceny z obowiązkowych zajęć
Dla Uczniów
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Audycje w Radio OKO
2014/2015
2013/2014
2012/2013
ePUAP
ePUAP
Różne