Projekt wielostronny
Projekt dwustronny

Olimpiada historyczna

January 20 2017 Drukuj

14 stycznia 2017 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbył się etap okręgowy Olimpiady Historycznej. Z naszej szkoły uczestniczyło w nim pięcioro uczniów z klasy II G:

• Magdalena Gerej
  • Piotr Siekierski
  • Maksymilian Kłos
  • Hubert Regulski
  • Patrycja Dawid

Uczestnicy olimpiady mieli za zadanie napisać wypracowanie na jeden z pięciu tematów. Po sprawdzeniu prac przez komisję złożoną z pracowników naukowych UW okazało się, że do etapu ustnego, który odbędzie się 22 stycznia zakwalifikowali się:

• Magdalena Gierej
  • Piotr Siekierski

Gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady, liczymy na sukcesy w etapie ustnym i awans do etapu ogólnopolskiego.

Opiekun
Wojciech Wilczek

Kinga Kozłowska z II E finalistką XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej

January 20 2017 Drukuj

Hasło tegorocznej Olimpiady brzmi Orędzie Fatimskie, jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca. Kinga swoje zmagania z Olimpiadą rozpoczęła od etapu szkolnego, który odbył się 7.12.2016 r, podczas tego etapu cztery uczennice wytypowane zostały do etapu diecezjalnego, który odbył się 12.01.2017 r. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

• Kinga Kozłowska – klasa II E
  • Marta Sendal – klasa I D
  • Angelika Jadczak – klasa II F
  • Patrycja Trzaska – klasa II C

I miejsce na forum diecezji zajęła Kinga Kozłowska, jej wkład pracy w przygotowanie do poszczególnych etapów wymagał dużego poświęcenia. Kindze gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w marcu w Lublinie.

Opiekun
Bogumiła Sieruta

I Ty możesz zostać Mikołajem Hospicyjnym

January 10 2017 Drukuj

W dniach 19 i 21 grudnia 2016 r., tradycyjnie już jak co roku, w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce, została zorganizowana akcja charytatywna pod nazwą, która polegała na zbiórce słodyczy i artykułów spożywczych, w celu utworzenia paczek dla pacjentów oraz dzieci, których rodzice zmarli lub są pod opieką Domowego Hospicjum "Caritas" Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce. Wielkie zaangażowanie uczniów i mieszkańców internatu I LO, zaowocowało zebraniem wielu słodyczy.

W tym roku, odbył się także kiermasz ciast. Za zebrane fundusze zostały zakupione słodycze.

Dnia 21 grudnia 2016 roku, wszystkie rzeczy zostały dostarczone do hospicjum i przekazane Pani Kierownik Jadwidze Dudek. Całej akcji towarzyszyło wiele emocji od uśmiechu do łez.

Wszystkim uczestnikom i darczyńcom dziękujemy!

Dziękujemy także p. kierownikowi p. Marcinowi Polakowi oraz wychowawcom Internatu I LO w Ostrołęce za pomoc w organizacji akcji oraz Łukaszowi Brodzikowi z klasy 3B i Piotrowi Golonowi z klasy 3A – za pomoc przy zbiórce.

Organizatorzy:
M. Antoszewska
B. Sieruta
M. Niedźwiedzka
J. Grzybowska

Hospicjum to też życie 2016

January 10 2017 Drukuj

20 listopada 2016 roku wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS z naszej szkoły, wzięli udział w XIII kampanii „Hospicjum to też życie”. Po Mszach Świętych w kościele farnym, zbierali ofiary do puszek. Fundusze zostały przekazane na wsparcie działalności Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.

Dziękujemy ks. Proboszczowi Wiesławowi Białczakowi za umożliwienie nam zbiórki. Wszystkim Dobroczyńcom Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce, z serca dziękujemy.

Organizatorami akcji z ramienia naszej szkoły były: p. Bogumiła Sieruta, p. Marta Niedźwiedzka i p. Mariola Antoszewska.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier edycja XVI

January 07 2017 Drukuj

30 listopada 2016 r. ponad 8 tys. uczniów zmierzyło się z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier.

Wysokie wyniki z naszej szkoły otrzymali:

• Kacper Sakowski (2F) – 1 miejsce województwie, 4 miejsce w kraju,
  • Mateusz Merchel (2C) – 7 miejsce w województwie, 36 miejsce w kraju
  • Magdalena Parzych (2B) – 26 miejsce w województwie, 197 miejsce w kraju.
  • Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursach językowych.

Szkolny koordynator konkursu
E. Polak

"Europejskie Święta"

January 07 2017   Więcej   Drukuj

W dniu 21 grudnia o godzinie 1220 w I LO odbyło się przedstawienie wigilijne pt. "Europejskie Święta". Przybyli z tej okazji zagraniczni goście opowiedzieli nam o tradycjach wigilijnych i obyczajach Bożonarodzeniowych w swoich krajach czyli: Albert Einstein (Juliusz Kosiorek), rodowity Bawarczyk (Norbert Kulesik), Claudia Schiffer (Małgorzata Mierzejewska) – Niemczech, Jacqueline (Klaudia Krupka), Coco Chanel (Katarzyna Prusaczyk ) – Francji, Eric Clapton (Jędrzej Ochenkowski) – Wielkiej Brytanii, Roberto (Robert Tyc) – Hiszpanii i Maria Szarapowa (Dagmara Krajewska) – Rosji. Uczniowie naszej szkoły nie tylko zaśpiewali kolędy w językach wymieniowych krajów, ale również odegrali scenkę wigilijnej szopki w języku hiszpańskim, zatańczyli wraz z mikołajami i reniferami taniec do niemieckiej piosenki Bożonarodzeniowej oraz wykonali autorski układ taneczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

January 05 2017   Więcej   Drukuj

Dnia 10.01.2017 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy