Test
Nagrodzeni

Uwaga Maturzysto!

dnia June 22 2017 Drukuj

Odbiór świadectw dojrzałości z egzaminu maturalnego odbędzie się w dniu 30 czerwca 2017 r. o godz. 1000 w następujących salach:

KlasaNr sali
III A9
III B35
III C34
III D37
III E3
III F8
III G34
III H17

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

dnia June 22 2017 Drukuj

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 23.06.2017 r. o godz. 1030 na Hali im. A. Gołasia. Udział biorą uczniowie pod opieka wychowawców (obowiązuje strój galowy).
Po uroczystościach na Hali, odbywają się spotkania wychowawców klas z uczniami:

KlasaWychowawcaNr sali
I AA. Dmochowska27
I BR. Bacławski34
I CŁ. Władysiuk33
I DK. Wasyk30
I EA. Markowska3
I FA. Sawicka38
I GM. Niewiadomski35
I HR. Żebrowski37
II AM. Syguła43
II BE. Polak6
II CM. Szypulska28
II DW. Żuber-Staniszewska44
II ES. Kujawa8
II FA. Ludwiczak41
II GB. Plaga36
II HT. Rybak7

"Little Red Riding Hood"

dnia June 20 2017 Drukuj

We wtorek, 13 czerwca klasa IF wybrała się do Przedszkola Miejskiego Nr 8 oraz Szkoły Podstawowej Nr 6, aby zaprezentować dwie bajki w języku angielskim:

Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek) oraz Snow White (Królewna Śnieżka). Przedstawienia wywołały wiele pozytywnych emocji wśród maluchów. Dzieci z uwagą śledziły losy bohaterów i mile zaskoczyły aktorów swoimi entuzjastycznymi reakcjami. Uśmiechy na twarzach i radość widowni zrekompensowały godziny prób i zachęciły do kolejnych występów. Uczniowie przygotowywali się pod opieką p. Marty Łomacz oraz p. Barbary Plagi.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień Kultury Brytyjskiej

dnia June 17 2017 Drukuj

Dnia 30.05.2017 r. w I LO odbył się Dzień Kultury Brytyjskiej zorganizowany przez uczniów klas:

1D:
Karolina Broniek, Dąbkowska Klaudia, Anna Dzierżanowska, Iza Grzyb, Magdalena Janaszek, Julia Kobus, Aleksandra Kojtek, Paulina Kryszpin, Natalia Laskowska, Magdalena Lenkiewicz, Ludwika Maliszewska, Julia Olszewik, Iga Prusaczyk, Olga Sośnicka, Kamil Szyszka, Karolina Wronowska, Iza Wasyk

1E:
Anna Czerepska, Olga Daniszewska, Magdalena Dobkowska, Aleksandra Gwiazda, Renata Kołodziejczyk, Natalia Kwiatkowska, Jakub Malinowski, Małgorzata Mierzejewska, Dominika Mydło, Marta Niedźwiedzka, Natalia Sadocha, Izabela Skonieczna, Natalia Świetlicka.

1G:
Mateusz Markowski, Karolina Nalewajk, Aleksandra Olewiecka, Wiktoria Orzoł, Martyna Pędzich, Ewelina Samsel, Kinga Steć, Joanna Żebrowska.

1F:
Iga Zielińska, Marta Szczepanek, Wiktoria Rejmentowska, Natalia Kleczkowska, Jędrzej Ochenkowski

2G:
Patrycja Dawid, Ala Suchecka, K. Smakosz, Ż. Gnatkowska, K. Szymaniak, Kaja Jędrak, Martyna Mościcka, Magda Bakuła, Patrycja Zaborowska, Kuba Sawicki, Sylwia Kabacik, Karolina Mierzejewska pod opieką pani B. Plagi i pani A. Klimkowskiej.

Uczniowie mieli okazję spróbować angielskiej herbaty i pysznych ciast, posłuchać muzyki, sprawdzić się z wiedzy o Wielkiej Brytanii rozwiązując quiz, a także obejrzeć piękne dekoracje i plakaty związane z kulturą angielską. Odbył się także konkurs na strój związany z Wielką Brytanią. Była to okazja, by zobaczyć tradycyjnego szkota, czy Harrego Pottera. Zwycięzcą został strój Freddiego Mercury, a drugie miejsce ex aequo zajęli strój szkota i księcia Williama. Gratulujemy zwycięzcom!

Ten dzień miał na celu przybliżenie uczniom kultury Wielkiej Brytanii, ale także była to okazja by pomóc. Dochód z kiermaszu ciast w kwocie 159,50 przeznaczony został na pomoc naszemu ciężko choremu absolwentowi.

Żeglarstwo kształtuje charakter

dnia June 14 2017 Drukuj

4-8 czerwca 2017 - Po raz kolejny odbył się rejs żeglarski dla uczniów naszej szkoły. Popłynęło 30 uczniów z klas 1 D, 1 E, 2 B, 2 C, 2 G. Przy bardzo zmiennej pogodzie, zwiedziliśmy Ryn, Giżycko, Sztynort, Węgorzewo, płynąc po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Udało się zobaczyć Jezioro Dobskie (od 1963 rezerwat przyrody), most obrotowy w Giżycku oraz największą wyspę na Mazurach Upałty. Do niezapomnianych wrażeń zaliczam bitwę wodną, którą wszyscy wygraliśmy. Kto nie pojechał, niech żałuje. Następny rejs będzie we wrześniu. Zapraszam.

Marek Baczewski

Szkolny Turniej Rummikuba – eliminacje do Mistrzostw Polski Szkół w Rummikuba.

dnia June 08 2017 Drukuj

W dniu 2 czerwca, w naszej szkole, odbył się czwarty już turniej Rummikuba – gry strategicznej, opartej o zasady remika. W tym roku zmierzyło się ze sobą 24 uczniów, pracowali sędziowie, wspomagani siłami absolwentów.

Oto wyniki:

• I m. Dżesika Kraśniewska z klasy II C,
  • II m. Aleksandra Jaksina z klasy II H
  • III m Katarzyna Wójcicka z klasy II H.

Sędziowali: Igor Milewski, Szymon Milewski, Magda Saj, Wiktoria Włodarska, Ola Piórkowska, Julia Majkowska, Alicja Prusaczyk i Jakub Olkowski.

Mariusz Mierzejewski z klasy II H muzycznie zakończył wspólną dobrą, intelektualną zabawę.

Dziękuję za świetnie poprowadzone rozgrywki.

Opiekun konkursu:
Anna M. Koronka

Sportowy Dzień Dziecka

dnia June 02 2017 Drukuj

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, Uczniowski Klub Sportowy Clan Ostrołęka, zorganizował dla uczniów szkół podstawowych i średnich zawody sportowe.

Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa ekipa uczennic z klasy I b w składzie: Patrycja Jędrzejczak, Patrycja Parzych, Ewa Piersa i Kamila Dawid.

Największy sukces odniosła Patrycja Jędrzejczak wygrywając konkurs hula-hop.

Pozostałe sukcesy to trzecie miejsce Patrycji Parzych w pchnięciu kulą i trzecie miejsce Ewy Piersy w biegu na dystansie 50m.

Grzegorz Korsak

Rekrutacja 2017