Projekt wielostronny
Kwestionariusz

Uwaga, zmiana planu

styczeń 30 2015 Drukuj

Informujemy, że 02.02.2015 zmienia się plan lekcji. Nowy plan w wersji elektronicznej jest już dostępny.

Audycja w Radio OKO: Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych

styczeń 29 2015 Drukuj

28 stycznia 2015, uczennice I Liceum: Sylwia Goliaszewska, Roksana Kord i Zuzanna Lis oraz opiekun – p. Ewa Pawlikowska, były gośćmi audycji w Radio OKO. W ramach V edycji Programu "Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych", propagowały tematyke ochrony danych osobowych. Audycję wspomagał Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) – fundator nagród dla słuchaczy. W ramach programu, w naszej szkole w najbliższym czasie będą odbywały się działania wynikające z tej inicjatywy edukacyjnej. Audycję radiową prowadził Marek Baczewski.

I LO pomaga potrzebującym zwierzętom!

styczeń 22 2015 Drukuj

Jest nam miło poinformować, że 14 stycznia, na FB profilu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Canis" w Kruszewie, pojawiła się wiadomość dotycząca naszej szkoły:

I LO im. Gen. J. Bema w Ostrołęce, także pomaga potrzebującym zwierzętom z naszego Schroniska! W szkole zorganizowano kiermasz, sprzedaż ciast, przeprowadzono akcję: "Dorzuć złociaka dla kociaka i psiaka!", zaprezentowano młodzieży i rodzicom program artystyczny: "Kimkolwiek jesteś, bądź dobry!" Młodzież podarowała naszym zwierzakom karmę, środki na odrobaczanie oraz obroże przeciwpchelne! Bardzo, bardzo dziękujemy! Dzięki Wam zwierzaki będą zabezpieczone przed niechcianymi "pasażerami na gapę".

Odliczanie rozpoczęte!

styczeń 21 2015 Drukuj

17 stycznia 2015 r. sala bankietowa Olimpia gościła nas po raz kolejny na Balu Studniówkowym.

Ponad pięćset osób – uczniowie klas maturalnych wraz z osobami towarzyszącymi, zaproszeni goście a wśród nich Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego, wychowawcy i nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice. Studniówkę rozpoczął tradycyjny polonez, następnie były podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i rodziców.

Część oficjalną zakończył mały polonez oraz walc zaprezentowane przez wybranych uczniów klas maturalnych. O dobrą zabawę przez całą noc dbali DJ-e. Maturzyści szaleli w różnych rytmach, a nawet śpiewali piosenkę Czerwonych Gitar – „Hej, za rok matura, za rok cały...”. Tańce i szampańska zabawa trwały do białego rana...

XLV Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

styczeń 20 2015 Drukuj

I Liceum zanotowało kolejny sukces naszych uczniów. Do etapu okręgowego XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowały się następujące osoby:

• Kamil Gromadzki – III G – opiekun p. Iwona Malinowska
  • Anna Świtaj – III F – opiekun p. Iwona Malinowska
  • Joanna Chełstowska – II C – opiekun p. Iwona Malinowska
  • Aleksandra Mieszała – II G – opiekun p. Sylwia Kujawa
  • Aleksandra Wilkowska – II G – opiekun p. Sylwia Kujawa

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Zajęcia w ferie zimowe

styczeń 16 2015 Drukuj

Ferie

styczeń 16 2015 Drukuj

Na nadchodzące ferie zimowe życzymy dużo śniegu, zabawy, zasłużonego odpoczynku, a także zebrania energii i chęci do pracy na II semestr roku szkolnego.

Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Rozkład dzwonków skróconych
Dodatkowe dni wolne