Kolejna szkolna wyprawa żeglarska

dnia June 14 2018 Drukuj

Kolejna szkolna wyprawa żeglarska.

W dniach 26-30 maja 2018, ponad 40 uczniów naszej szkoły brało udział w wycieczce żeglarskiej po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Portem początkowym był Ryn nad Jeziorem Ryńskim. Uciekając przed burzą i deszczem, nasza flota 8 jachtów dotarła do Mikołajek. W kolejnych dniach byliśmy w Giżycku i zabytkowym Sztynorcie w północnej części WJM. Spaleni słońcem i przygodą uczniowie poznawali i doskonalili zasady bezpieczeństwa nad wodą i żeglarstwa. Tym razem rejs przebiegał przez jeziora: Ryńskie, Tałty, Mikołajskie, Tałtowisko, Kotek, Jagodne, Boczne, Niegocin, Kisajno, Dargin, Łabap.

Kto nie był na rejsie niech żałuje. Następny rejs we wrześniu.

Marek Baczewski

Wszystkie kolory żywej Ziemi

dnia June 14 2018 Drukuj

Od 12 czerwca na parterze naszej szkoły gości wystawa fotografii pt. „Wszystkie kolory żywej Ziemi”. Jest ona o tyle niezwykła, że zdjęcia zostały wykonane z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i stwarzają okazję do spojrzenia na naszą planetę z zupełnie innej - kosmicznej perspektywy. Możemy tu ujrzeć zarówno naturalne piękno Ziemi jak i efekty działalności człowieka, które wpływają na jej oblicze. Zdjęcia wykonali uczniowie w wieku od 12 do 19 lat w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach (MOA), w Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieliczce.

Jak to możliwe? Dzięki projektowi „Sally Ride EarthKAM” prowadzonemu przez NASA uczniowie kilka razy w ciągu roku mają możliwość uczestnictwa w misjach, podczas których otrzymują dostęp do mapy z trasami planowanych przelotów ISS. Na podstawie tych danych mogą zlecić cyfrowej kamerze zamieszczonej na pokładzie stacji uwiecznienie wybranych przez siebie obszarów na powierzchni Ziemi, które znajdą się w jej zasięgu. Następnie uzyskane zdjęcia mogą przeanalizować i opracować przy użyciu nawet prostych programów graficznych.

To właśnie tak powstała wystawa „Wszystkie kolory żywej Ziemi”, której stacjonarną wersję można oglądać w MOA w Niepołomicach od października 2017 do września 2018. Natomiast autorzy chcąc dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców stworzyli też wersję mobilną wystawy, która odwiedziła już Zamek Królewski w Niepołomicach, Solne Miasto w Wieliczce, Szkołę Podstawową nr 2 w Wieliczce, a teraz, dzięki uprzejmości pana Grzegorza Sęka z MOA, gości w progach naszej szkoły. Wystawę możemy podziwiać do 26 czerwca, gdyż później wyrusza do Olsztyna, gdzie do końca wakacji będzie wystawiona w Olsztyńskim Planetarium.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z wystawą. Być może stanie się ona inspiracją również dla naszych uczniów.

Noc z ILO!

dnia June 07 2018 Drukuj

Serdecznie zapraszamy Gimnazjalistów, Rodziców oraz Społeczność ILO na Noc z ILO!
W programie:

• gry matematyczne,
  • pokazy z fizyki, biologii i chemii,
  • gry terenowe,
  • występy fitness,
  • poczęstunki, kawiarenki i miniprzedsiębiorstwa,
  • scenki kabaretowe,
  • warsztaty kulinarne po angielsku,
  • powtórka hiszpańskiego na wakacje,
  • ciekawy spektakl,

i wiele innych atrakcji. Nie może Państwa zabraknąć!

Podsumowanie całorocznego konkursu na najładniejszy pokój w internacie "Grafik czystości"

dnia May 29 2018 Drukuj

21.05.2018 r. w internacie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Grafik czystości" oraz wręczenie nagród.

• I miejsce zajęły dziewczęta z p. 19
  • II miejsce – p. 21 i p. 24
  • III miejsce – p. 25

Gratulujemy!!!

Organizatorzy: A. Ciepierska
M. Brzostek

Zajęcia warsztatowe w Internacie – „Kartka dla Mamy”

dnia May 29 2018 Drukuj

W dniu 22.05.2018 r. w świetlicy odbyły się zajęcia, gdzie młodzież wykonywała ozdobne kartki z okazji „Dnia Matki”. Na zajęciach panowała atmosfera pełna pomysłów i inwencji twórczej.

Wszyscy starali się, aby ich kartki dla mamy były wyjątkowe. Efekty pracy okazały się owocne i powstały piękne prezenty dla mam.

Magdalena Filochowska

dnia May 16 2018 Drukuj

Dnia 23.05.2018 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy. Nauczyciele pozostają do dyspozycji Rodziców w godzinach 1630-1730

godz. 1630-1700

KlasaWychowawcaNr saliKlasaWychowawcaNr sali
I AM. Baczewski3II AA. Dmochowska27
I BJ. Szczepkowska36II BR. Bacławski34
I CB. Giers7II CŁ. Władysiuk33
I DH. Piersa44II DB. Sadowska17
I EJ. Kazimierczyk (zast. za A. Koronkę)9II EA. Markowska6
I FI. Malinowska8II FA. Sawicka28
I GJ. Ciszkowska30II GM. Niewiadomski35
I HI. Gawrych43II HR. Żebrowski19

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego „Piórko”

dnia May 09 2018 Drukuj

24 kwietnia 2018 r. odbył się finał IX Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Piórko” organizowanego przez I LO w Ostrołęce. Konkurs został przygotowany przez p. Łukasza Władysiuka oraz p. Kingę Zyskowską i skierowany jest do uczniów klas drugich i trzecich szkół gimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego. W etapie szkolnym dziewiątej edycji konkursu wzięło udział 140 uczniów z 9 szkół. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 21 uczniów, którzy w etapie międzyszkolnym zmagali się z zagadnieniami leksykalno-gramatycznymi, jak również mogli pochwalić się swoją wiedzą kulturoznawczą. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Pasikowska z SZ nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce. Drugie miejsce zajęli ex aequo Dawid Chomentowski z SP 5 w Ostrołęce oraz Jakub Godlewski z Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu, a miejsce trzecie Paula Orłowska z SP 5 w Ostrołęce. Nagrodę główną w postaci tabletu ufundował Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki pan Jerzy Grabowski, pozostałe nagrody ufundowane zostały przez wydawnictwa Oxford oraz Pearson. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy osiągniętych wyników i wysokiego poziomu znajomości języka.

Rekrutacja 2018

Film o szkole