Uwaga Maturzysto !

dnia July 02 2018 Drukuj

Odbiór świadectw dojrzałości z egzaminu maturalnego odbędzie się w dniu 3 lipca 2018 r. o godz. 900 w następujących salach:

KlasaNr sali
III A43
III B9
III C17
III D44
III E8
III F41
III G30
III H34

Wakacje

dnia June 25 2018 Drukuj

Mijający rok szkolny był pełen zmian, nowych doświadczeń, osiągnięć i sukcesów. Teraz przyszedł czas na zasłużony wakacyjny wypoczynek. Wszystkim uczniom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, odwiedzenia wielu przepięknych miejsc w kraju i zagranicą. Ponadto życzymy szerokiej drogi, miłego wypoczynku, niewyczerpanych pokładów energii i uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Zakończenie roku klas I I II

dnia June 24 2018 Drukuj

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w dniu 22 czerwca rozpoczęła Msza Święta w kościele p. w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce. Następnie uczniowie i nauczyciele zebrali się w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia. Uroczystość zaczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów klas 1b (Emilia Kowalkowska, Magda Kowalska, Marta Gontarz), 1d (Marysia Cichocka), 2f (Julia Babińska, Żaneta Czajkowska, Patrycja Gasek) oraz 2h (Wiktoria Drężek, Zuzanna Lenkiewicz, Mikołaj Krystian). Następnie Pani Dyrektor Anna Maksimowska powitała przybyłych gości oraz pogratulowała uczniom osiągniętych wysokich wyników w nauce. Życzyła również udanych wakacji oraz dobrego wypoczynku przed następnymi wyzwaniami. Uczniowie, którzy uzyskali 100% frekwencję w tym roku szkolnym otrzymali nagrody ufundowane przez Pana Prezydenta Janusza Kotowskiego, a uczniowie ze średnią ocen 4,75 i wyżej otrzymali nagrody książkowe. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Teraz czas na odpoczynek i naładowanie akumulatorów.

dnia June 21 2018 Drukuj

dnia June 20 2018 Drukuj

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w najbliższy piątek 22 czerwca. Obowiązuje strój galowy!
Porządek uroczystości:

• godz. 1030Msza św. w kościele p.w. Nawiedzenia NMP
  • godz. 1200 uroczystości na hali im. A. Gołasia

Po zakończeniu uroczystości na hali wychwawcy spotykają się z uczniami w następujących salach:

KlasaNr sali
I A3
I B34
I C41
I D44
I E9
I F8
I G30
I H37
II A27
II B36
II C33
II D17
II E6
II F28
II G35
II H43

Kolejna szkolna wyprawa żeglarska

dnia June 14 2018 Drukuj

Kolejna szkolna wyprawa żeglarska.

W dniach 26-30 maja 2018, ponad 40 uczniów naszej szkoły brało udział w wycieczce żeglarskiej po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Portem początkowym był Ryn nad Jeziorem Ryńskim. Uciekając przed burzą i deszczem, nasza flota 8 jachtów dotarła do Mikołajek. W kolejnych dniach byliśmy w Giżycku i zabytkowym Sztynorcie w północnej części WJM. Spaleni słońcem i przygodą uczniowie poznawali i doskonalili zasady bezpieczeństwa nad wodą i żeglarstwa. Tym razem rejs przebiegał przez jeziora: Ryńskie, Tałty, Mikołajskie, Tałtowisko, Kotek, Jagodne, Boczne, Niegocin, Kisajno, Dargin, Łabap.

Kto nie był na rejsie niech żałuje. Następny rejs we wrześniu.

Marek Baczewski

Wszystkie kolory żywej Ziemi

dnia June 14 2018 Drukuj

Od 12 czerwca na parterze naszej szkoły gości wystawa fotografii pt. „Wszystkie kolory żywej Ziemi”. Jest ona o tyle niezwykła, że zdjęcia zostały wykonane z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i stwarzają okazję do spojrzenia na naszą planetę z zupełnie innej - kosmicznej perspektywy. Możemy tu ujrzeć zarówno naturalne piękno Ziemi jak i efekty działalności człowieka, które wpływają na jej oblicze. Zdjęcia wykonali uczniowie w wieku od 12 do 19 lat w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach (MOA), w Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieliczce.

Jak to możliwe? Dzięki projektowi „Sally Ride EarthKAM” prowadzonemu przez NASA uczniowie kilka razy w ciągu roku mają możliwość uczestnictwa w misjach, podczas których otrzymują dostęp do mapy z trasami planowanych przelotów ISS. Na podstawie tych danych mogą zlecić cyfrowej kamerze zamieszczonej na pokładzie stacji uwiecznienie wybranych przez siebie obszarów na powierzchni Ziemi, które znajdą się w jej zasięgu. Następnie uzyskane zdjęcia mogą przeanalizować i opracować przy użyciu nawet prostych programów graficznych.

To właśnie tak powstała wystawa „Wszystkie kolory żywej Ziemi”, której stacjonarną wersję można oglądać w MOA w Niepołomicach od października 2017 do września 2018. Natomiast autorzy chcąc dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców stworzyli też wersję mobilną wystawy, która odwiedziła już Zamek Królewski w Niepołomicach, Solne Miasto w Wieliczce, Szkołę Podstawową nr 2 w Wieliczce, a teraz, dzięki uprzejmości pana Grzegorza Sęka z MOA, gości w progach naszej szkoły. Wystawę możemy podziwiać do 26 czerwca, gdyż później wyrusza do Olsztyna, gdzie do końca wakacji będzie wystawiona w Olsztyńskim Planetarium.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z wystawą. Być może stanie się ona inspiracją również dla naszych uczniów.

Rekrutacja 2018

Film o szkole