Projekt wielostronny
Projekt dwustronny

Warto pomagać!

December 05 2016 Drukuj

Zgodnie z zapowiedzią 16 i 17 listopada odbył się w naszym Liceum kiermasz na rzecz potrzebujących zwierząt ze Schroniska „Canis” w Kruszewie. Kiermasz zakończyła akcja „Dorzuć złociaka dla kociaka i psiaka”, która została przeprowadzona 18 listopada.

Przedsięwzięcie nie powiodłoby się, gdyby nie pomoc i zaangażowanie uczniów – klasa II C: K. Brzezińska, M. Iwańska, W. Ejdys, M. Krysiak, W. Piorunek, Dż. Kraśniewska, A. Zabielska, L. Śledzik, J. Majkowska, M. Saj; klasa 2H: A. Dobosz, O. Kamień, A. Jaksina, K. Wójcicka, A. Witkoś, I. Tomczak, M. Krupińska, K. Więcek, Cz. Kowalczyk; klasa 3G: I. Załęska, Sz. Kaczmarczyk; klasa 1D – O. Sośnicka; IF – K. Krupka.

Dzięki ofiarności młodzieży, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców udało nam się zebrać 910 zł. Za kwotę 410 zł zostały zakupione preparaty weterynaryjne dla Schroniska, a 500 zł przekazaliśmy na zabiegi weterynaryjne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy nawet w najmniej stopniu przyczynili się do powodzenia akcji i uwierzyli w to, że WARTO POMAGAĆ!

Koordynator akcji
Beata Sadowska

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

December 01 2016 Drukuj

Rokrocznie każda szkoła dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości typuje jednego kandydata do stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na bieżący rok szkolny kandydatką z naszego Liceum została Kinga Kozłowska z klasy II E. Otrzymała ona promocję z wyróżnieniem uzyskując najwyższą w szkole średnią ocen za rok szkolny 2015/16 oraz wzorową ocenę zachowania. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 23 listopada w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim.

Serdecznie gratulujemy Kindze i życzymy dalszych sukcesów.

Thanksgiving Lesson

November 29 2016 Drukuj

25 listopada odbyła się lekcja otwarta przygotowana przez klasę I F wraz z nauczycielkami p. Martą Łomacz i p. Barbarą Plaga. Tematem lekcji były tradycje Amerykańskiego Święta Dziękczynienia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Nowości książkowe

November 29 2016 Drukuj

Prezentując nowości książkowe na tablicy wystawienniczej na parterze, wychodzę od centralnego dla roku 2016 wydarzenia, jakim jest 1050 rocznica chrztu Polski. Zestawienie okładek anonsujących zawartość książek stanowi sugestię odczytania wzajemnych więzi między wydarzeniami: powstaniem polskiej państwowości a decyzją Mieszka I o przyjęciu wiary chrześcijańskiej. Prawda o jej roli w dziejach Polaków, w zachowaniu tożsamości, a więc także i prawa do oryginalnych rozwiązań problemu relacji: jednostka – państwo, była osią głośnego konfliktu w latach okołomilenijnych: 1956-1966. Wpisując do wyszukiwarki hasło: „Milenium kontra Tysiąclecie”, bądź jego warianty, uzyskujemy nader obfity materiał: tamten spór jest wciąż żywy. Zainteresowanym tematem proponuję napisanie eseju inspirowanego „kolażem” okładek (zachęta do zapoznania się z książkami) oraz lekturą wybranych artykułów.

Barbara Perzanowska

Zmaina planu lekcji

November 25 2016 Drukuj

Od poniedziałku 28.11.2016 r. zmienia się plan lekcji.

Eliminacje szkolne do XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

November 18 2016 Drukuj

14 listopada br. w klasach I C, I D, I E oraz II C i II D przeprowadzony został test z wiedzy o zdrowiu, w ramach przygotowań do XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Test składał się z 20 pytań.

Niestety, nie udało się wyłonić reprezentanta naszej szkoły do etapu rejonowego podczas tych eliminacji, ponieważ aż 6 uczniów uzyskało jednakową ilość punktów.

Dogrywka odbyła się 17 listopada na 7 godzinie lekcyjnej i po rozwiązaniu testu zawierającego także 20 pytań najlepsza była Magdalena Janaszek, uczennica klasy I D, uzyskała 19 punktów.

Magdalena będzie reprezentantką naszego Liceum podczas etapu rejonowego, który odbędzie się 16 grudnia br. w sali Urzędu Miasta.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

G.K.

Kiermasz charytatywny

November 14 2016 Drukuj

W dniach 7-9 listopada odbywał się w naszej szkole kiermasz charytatywny. Celem kiermaszu było wsparcie zwierząt z terenów dotkniętych trzęsieniami ziemi we Włoszech. Sprzedawaliśmy smaczne ciasta, ozdoby świąteczne oraz soki. Przy okazji zbieraliśmy również żywność dla zwierząt, leki, środki opatrunkowe i pierwszej pomocy, derki, koce, leżanki. W sumie zebraliśmy 658.31 zł, za które zakupiono 8 dużych worków (18 kg) karmy.

Chciałabym podziękować Dyrekcji za pozwolenie zorganizowania akcji, nauczycielom za wyrozumiałość dla uczniów zaangażowanych w przedsięwzięcie. Dziękuję bardzo uczniom klasy I B gr I za upieczenie przepysznych ciast, dziewczętom z III G gr II za przygotowanie wyśmienitych i zdrowych soków.

Dziękuję bardzo wszystkim za hojność i chęć niesienia pomocy.

Z pozdrowieniami Izabela Górska

Szkolny program profilaktyki