Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Konkurs


Wyniki I edycji
II etap konkursu
Test 2016
Model odpowiedzi 2016
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Comenius
Projekt wielostronny
Projekt dwustronny
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Nasze dziewczyny trzecie na Mazowszu

 May 02 2016 Drukuj

Sztafeta dziewcząt z Naszej Szkoły wygrała międzypowiatowe zawody w biegach przełajowych w Ostrołęce 9.04.2016. Tym samym dziewczyny trafiły do finałów XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które rozegrane zostały w Ciechanowie 28 kwietnia 2016. Po zaciętej rywalizacji, reprezentacja I Liceum w Ostrołęce, zdobyła brązowy medal, co oznacza, że ma trzecie miejsce na Mazowszu.
Skład reprezentacji szkoły w biegach przełajowych 10 X 800 m:

 1. Dorota Śnietka I D,
 2. Klaudia Komuda III B,
 3. Kinga Kozłowska I E,
 4. Łucja Nalewajk I F,
 5. Karolina Dobkowska II E,
 6. Magdalena Olszewska I B,
 7. Emilia Dobkowska II E,
 8. Joanna Pyskło II G,
 9. Weronika Ferenc III G,
 10. Aleksandra Piórkowska I C.

Gratulujemy dziewczętom wielkiego sukcesu.

Opiekunowie:
S. Werpachowska
M. Baczewski.

"Na sportowo, wesoło, zdrowo i kolorowo"

 April 29 2016 Drukuj

27 kwietnia na Hali im. Arkadiusza Gołasia uczniowie naszej szkoły Cezary Łazicki i Rafał Nasiadka pod kierunkiem wicedyrektora Wojciecha Domańskiego wzięli udział w podsumowaniu IV edycji konkursu dla przedszkoli "Na sportowo, wesoło, zdrowo i kolorowo".

Uczniowie i ich opiekun na co dzień trenujący w klubie MKKK SHINKYOKUSHIN u sensei Artura Prusińskiego, pokazali dzieciom arkana sztuki karate i zaprosili do wspólnej zabawy i ćwiczeń ruchowych. Oprócz skupienie na rozpoczęcie treningu, wśród przedszkolaków panowała radość i wielkie zaangażowanie. Każdy wykazał dużą wolę do wykonywania trudnych ćwiczeń oraz do walki sportowej, która jak się okazało nie jest niebezpieczna a przynosi wiele zadowolenia. Uczniowie I Liceum oraz ich młodsza koleżanka i kolega z klubu MKKK przedstawili profesjonalną walkę. Przedszkolaki zobaczyły na macie prawdziwych zawodników. Obaj uczniowie naszej szkoły: Cezary i Rafał, to reprezentanci Polski na Mistrzostwach Europy. Było: na sportowo, wesoło, zdrowo i kolorowo:)

Sukces młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa z I LO „Przerwa na sok”

 April 28 2016 Drukuj

Dziewięcioro uczniów z klasy II G I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce zakwalifikowało się do finału Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2016 i jest jednym z dwudziestu najlepszych miniprzedsiębiorstw w kraju.

Miniprzedsiębiorstwo „Przerwa na sok” będzie reprezentować nasze miasto podczas finału konkursu, który odbędzie się w dniach 2-3 czerwca 2016 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Organizatorem konkursu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości a udział w nim daje wspólnikom miniprzedsiębiorstwa możliwość zweryfikowania swoich osiągnięć, doświadczeń i umiejętności podczas rywalizacji z kolegami i koleżankami z innych szkół. W pracach komisji konkursowych uczestniczą przedstawiciele świata biznesu, zatem jest to również okazja do poddania działalności miniprzedsiębiorstwa rzetelnej ocenie praktyków biznesu.

Uczniowie biorą udział w innowacyjnym programie edukacyjnym „Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo", którego celem jest przygotowanie młodzieży do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. Program realizowany jest w ramach przedmiotu uzupełniającego ekonomia w praktyce i polega na założeniu i prowadzeniu w szkole realnie działającej firmy.

„Przerwa na sok” zajmuje się produkcją i sprzedażą świeżo wyciskanych soków oraz smoothie z owoców i warzyw. Działalność miniprzedsiębiorstwa wzbudza duże zainteresowanie a produkty cieszą się dużą popularnością wśród uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Miniprzedsiębiorstwo co miesiąc wzbogaca swoją ofertę o nowy smak soku bądź smoothie, dzięki czemu ich menu nie jest nudne.

Miniprzedsiębiorstwo „Przerwa na sok” tworzą:

 • Izabela Załęska – dyrektor naczelny
 • Dagmara Mażewska – dyrektor naczelny
 • Anna Justowicz – dyrektor ds. finansowych
 • Klaudia Rybaczyk – dyrektor ds. finansowych
 • Szymon Kaczmarczyk – dyrektor ds. marketingu

oraz wspólnicy:

 • Katarzyna Abramczyk,
 • Amadeusz Godzina,
 • Joanna Pyskło
 • i Julita Mażewska.

Opiekunem miniprzedsiębiorstwa jest Pani Magdalena Wójcik.

Rejonowe Mistrzostwa I Pomocy PCK

 April 27 2016 Drukuj

26 kwietnia w Hali im. A. Gołasia w Ostrołęce odbyły się rejonowe zawody w udzielaniu I pomocy przedlekarskiej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po wykonaniu zadań praktycznych oraz odpowiedzi na pytania nt. działalności czerwonokrzyskiej i prawa humanitarnego komisja, po dogrywce drużyn z I LO i III LO przyznała I miejsce zespołowi reprezentującemu naszą szkołę. Zwycięski zespół w kategorii szkół ponadgimnazjalnych będzie reprezentował Oddział Rejonowy PCK w Ostrołęce w zawodach okręgowych, które odbędą się w maju.

Skład naszego zespołu:

 • Kinga Nakielska – II D
 • Alicja Prusaczyk – I C
 • Patrycja Trzaska – I C
 • Jakub Mierzejewski – I E
 • Klaudia Jadczak – II D

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszym etapie.

Finał VII Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "Piórko"

 April 25 2016 Drukuj

13 kwietnia 2016 odbył się finał VII Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Piórko organizowanego przez I LO w Ostrołęce. Konkurs skierowany jest do uczniów klas drugich i trzecich szkół gimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego. W etapie szkolnym siódmej edycji konkursu wzięło udział 150 uczniów z 10 szkół. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 23 uczniów, którzy w etapie międzyszkolnym zmagali się z zagadnieniami leksykalno-gramatycznymi, jak również mogli pochwalić się swoją wiedzą kulturoznawczą. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Rafał Szypulski z SZ nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce. Drugie miejsce zajęła Iga Zielińska z Gimnazjum w Troszynie, a miejsce trzecie Eryk Grono z Gimnazjum w Nowej Wsi. Nagrodę główną w postaci tabletu ufundował Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki pan Jerzy Grabowski, pozostałe nagrody ufundowane zostały przez Prezydenta Miasta Ostrołęki pana Janusza Kotowskiego oraz wydawnictwa Express Publishing oraz Pearson. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy osiągniętych wyników i wysokiego poziomu znajomości języka.

IV Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Piórko”

 April 21 2016 Drukuj

14 kwietnia 2016 roku I Liceum Ogólnokształcące im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce zorganizowało IV Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Piórko” dla Gimnazjalistów z Ostrołęki i okolic naszego miasta. Uczestnikami konkursu byli: uczniowie z Gimnazjum w Olszewie-Borkach, z Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce, z Zespołu Szkół nr 1 w Goworowie, z Zespołu Szkół w Myszyńcu, z Zespołu Szkół STO w Ostrołęce, z Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego z Nowej Wsi, z Publicznego Gimnazjum w Lelisie, Zespołu Szkół nr 4 w Ostrołęce, z Gimnazjum nr 3 w Ostrołęce.

Oto laureaci konkursu:

 • I miejsce: Dobkowski Florian z Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce,
 • II miejsce: Pławska Emilia z Zespołu Szkół w Myszyńcu,
 • III miejsce: Dovgosheya Jakub z Zespołu Szkół STO w Ostrołęce,
 • IV miejsce: Kolimaga Natalia z Zespołu Szkół w Myszyńcu.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody takie jak: intensywny kurs multimedialny do nauki języka niemieckiego, słowniki polsko-niemieckie, niemiecko-polskie Premium Langenscheidt, repetytorium leksykalne Pons, Gramatykę z ćwiczeniami Pons, ilustrowane przewodniki o Niemczech, Austrii i Szwajcarii, film DVD Austria – Salzburg – ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Pana Janusza Kotowskiego, który objął honorowy patronat nad konkursem i Starostę Powiatu Ostrołęckiego Pana Stanisława Kubła. Szkoły Języków Obcych Konwersatorium i Alma Mater w Ostrołęce ufundowały kursy językowe. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz wydawnictwo Pearson, Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową Skok Stefczyka w Ostrołęce, Bank Zachodni WBK w Ostrołęce. Cukiernia Zofia Leszczyńska zadbała o poczęstunek dla przybyłych do naszej szkoły gości.

Serdeczne podziękowania kierowane są do uczennic z klasy II E: Karoliny Dobkowskiej, Emilii Dobkowskiej, Aleksandry Wojsz i Olgi Pazio, które służyły pomocą w organizacji i przebiegu konkursu, a także sprawowały opiekę nad uczestnikami i ich opiekunami.

Laureatom gratulujemy i zapraszamy na kolejne edycje naszego konkursu.

Małgorzata Pieńkos

Warto pomagać zwierzętom!

 April 20 2016 Drukuj

„Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem.
Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka”.
Emil Zola

Młodzież naszej szkoły po raz kolejny przyłączyła się do akcji promującej Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Canis” w Kruszewie. W ciągu trzech dni, 15-17 kwietnia 2016, wzięła udział w zbiórce karmy, a także w popularyzacji adopcji zwierząt ze schroniska – „Kącik adopcyjny”. Zainteresowaniem, pieszczotami, spacerami i dużą dawką miłości zostały obdarzone m.in. schroniskowe pieski: Gaża, Kofi, Amelka, Jamajka, Ruda, Cyryl, Kala, Łapka, a także Kaśka, która dumnie reprezentowała schroniskowe koty.

Dwugodzinne dyżury z zaangażowaniem pełnili uczniowie z następujących klas, według kolejności alfabetycznej, z I A: Adam Karnicki, Paweł Załęski, Andrzej Jabłoński, Patryk Szczepkowski, Michał Broniek, Hubert Modzelewski, z I B: Oliwia Szczubełek, Zuzanna Łubińska, Karolina Drabot, Magdalena Olszewska, z I C: Magdalena Saj, Aleksandra Janicka, Katarzyna Brzezińska, Anna Wierzbowska, Mateusz Merchel, z I D – Wiktoria Mróz, z I E: Theoni Anastassopoulou, Magdalena Samorajska, Dominika Andrzejczyk, Justyna Zarzycka, Amelia Dąbrowska, Karolina Karczewska, Natalia Denkiewicz, z I H: Oliwia Kamień, Marta Krupińska, Natalia Sypniewska, Aleksandra Witkoś, Aleksandra Jaksina, Cezary Kowalczyk, z II F: Patrycja Zalewska, Marta Tokarska, Zuzanna Gumkowska, Natalia Domurad, Julia Sieczkowska, Kinga Lenda, Monika Mierzejewska, Karolina Deptuła, Mateusz Glinka. Koordynatorkami akcji z ramienia szkoły były polonistki – p. Iwona Malinowska, p. Beata Sadowska, a także p. Sylwia Kujawa.

Udział w akcji to nie tylko satysfakcja z dobrze wypełnionego zadania, zaspokojenie potrzeby bycia potrzebnym, ale także ważna lekcja empatii wobec „braci mniejszych”, którzy czynią nasze życie lepszym i radośniejszym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego niecodziennego wydarzenia.

B. Sadowska

Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Strategia Oświatowa Miasta
Matura 2016
Odpłata za egzamin maturalny
Dla absolwentów
OKE
CKE
Harmonogram
Dostosowania
Załącznik 1d s
Załącznik 1a n
Przybory
Olimpiady
Informatyka
Rekrutacja 2016
Rejestracja
Regulamin rekrutacji
Zasady rekrutacji
Oceny z obowiązkowych zajęć
Dla Uczniów
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Audycje w Radio OKO
2014/2015
2013/2014
2012/2013
ePUAP
ePUAP
Różne