Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Projekty
Comenius wielostronny
Comenius dwustronny
Kącik miłośnika angielskich struktur językowych
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Olimpiada Historyczna

  dnia January 22 2018 Drukuj

W dniu 12.01.2018 r. odbył się na Uniwersytecie Warszawskim okręgowy etap pisemny Olimpiady historycznej. Uczestniczyło w nim 8 uczniów z naszej szkoły:

  • Piotr Siekierski 3G
  • Patrycja Dawid 3G
  • Adrianna Suska 3G
  • Magdalena Piendak 3G
  • Hubert Regulski 3G
  • Ewelina Kozicka 3G
  • Maksymilian Kłos 3G
  • Cyprian Krawczyk 3F

Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa do etapu ustnego, który odbędzie się 27.01.2018 r. zakwalifikowała 2 osoby:

  • Ewelina Kozicka 3G
  • Hubert Regulski 3G

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Osobom, które awansowały do etapu ustnego życzymy powodzenia.

Opiekun
p. Wojciech Wilczek

Ferie zimowe

  dnia January 12 2018 Drukuj


Zajęcia w ferie zimowe

Na nadchodzące ferie zimowe życzymy dużo śniegu, zabawy, zasłużonego odpoczynku, a także zebrania energii i chęci do pracy na II semestr roku szkolnego.

Zebrania z Rodzicami

  dnia January 10 2018 Drukuj

Dnia 11.01.2018 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z rodzicami – podsumowanie pracy w I semestrze. Serdecznie zapraszamy. Nauczyciele pozostają do dyspozycji rodziców w godzinach 1630-1800

godz. 1630-1700

KlasaWychowawcaNr saliKlasaWychowawcaNr sali
II AA. Dmochowska9III AM. Syguła43
II BR. Bacławski34III BE. Polak37
II CŁ. Władysiuk33III CM. Szypulska28
II DK. Wasyk30III DW. Żuber-Staniszewska44
II EA. Markowska6III ES. Kujawa8
II FA. Sawicka38III FE. Bucińska41
II GM. Niewiadomski35III GB. Plaga27
II HR. Żebrowski3III HT. Rybak7

godz. 1700-1715 – wychowawcy klas trzecich i drugich pozostają do dyspozycji wszystkich rodziców na indywidualne rozmowy w przydzielonych salach

godz. 1715-1745

KlasaWychowawcaNr sali
I AM. Baczewski3
I BJ. Szczepkowska34
I CB. Giers33
I DH. Piersa44
I EA. Koronka9
I FI. Malinowska8
I GJ. Ciszkowska35
I HI. Gawrych37

godz. 1745-1800 – wychowawcy klas pierwszych pozostają do dyspozycji wszystkich rodziców na indywidualne rozmowy w przydzielonych salach

"I Ty możesz zostać Mikołajem Hospicyjnym"

  dnia January 08 2018 Drukuj

W dniach 18-20 grudnia 2017 roku odbyła się akcja charytatywna „I Ty możesz zostać Mikołajem Hospicyjnym”. W tych dniach zbieraliśmy słodycze do paczek dla pacjentów Domowego Hospicjum CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce i ich rodzin. Poza zbiórką słodyczy sprzedawaliśmy ciasta upieczone przez Wolontariuszy. Za sprzedane ciasta zebraliśmy 570 zł. Słodycze oraz pieniądze zostały przekazane do Domowego Hospicjum CARITAS w Ostrołęce.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, społeczności szkolnej oraz społeczności Internatu za czynne włączenie się w akcję. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za sprawne przeprowadzenie akcji (osoby na zdjęciach), p. Kierownikowi i Wychowawcom z Internatu.

Szczególne podziękowania dla osób, które piekły ciasta z klas: 1c, 1b, 1e, 1f, 1h, za wykonanie plakatów: Róży Szczubełek, Karoliny Auchimik i Dudziec Zofii z kl. 1d ,oraz za zbiórkę w Internacie: Ewie Konieczek, Klaudii Samorajczyk (1d), Bartkowi Woźniakowi (1a), Dominikowi Aptacy (2h) i Patrycji Jędrzejczyk (2b).

Organizatorami akcji były
p. M. Antoszewska i p. B. Sieruta.

XXVI Olimpiada o Zdrowiu

  dnia January 04 2018 Drukuj

Dnia 15 grudnia 2017 roku o godz. 1000 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ostrołęki odbył się etap rejonowy organizowanej przez PCK XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Nasze Liceum reprezentowała uczennica klasy IIC, Patrycja Grabowska, która po rozwiązaniu bardzo trudnego testu zawierającego 30 pytań dotyczących zdrowia uzyskała maksymalną ilość punktów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Patrycja, zajmując I miejsce, zakwalifikowała się do etapu okręgowego, który odbędzie się w marcu, w Warszawie.

Zajęcie I miejsca i udział w etapie okręgowym zobowiązuje ucznia do przygotowania prezentacji multimedialnej na wybrany temat oraz przedstawienia jej jak najszerszej grupie odbiorców, a następnie udokumentowanie akcji i przesłanie do Zarządu Okręgowego PCK. Po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami komisja konkursowa przyznaje punkty (max.30), które sumuje się z punktami z testu. Uczestnik Olimpiady, który zdobędzie najwyższą ilość punktów, przechodzi do etapu ogólnopolskiego Olimpiady.

Patrycji gratulujemy i wierzymy, że sprosta przygotowaniom do etapu okręgowego.

Wigilia w Internacie

  dnia January 03 2018 Drukuj

19.12.2017 r. w naszym internacie odbyły się „Jasełka”. W uroczystości tej uczestniczyli: Dyrekcja I LO, Kierownik, Wychowawcy i mieszkańcy internatu. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas wychowankowie, którzy przedstawili „Jasełka”. Całość dopełniały przepięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki, które sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się Świąt. Po uroczystości wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Atmosfera tego wieczoru była wyjątkowa, a na zakończenie wychowankowie otrzymali świąteczne prezenty.

Podziękowania składamy wszystkim wychowankom zaangażowanym w przygotowanie wieczoru wigilijnego.

Anna Baczewska
Ewa Grala

Przedstawienie Bożonarodzeniowe

  dnia December 27 2017 Drukuj

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W naszej szkole tradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia 2017 r. odbyły się trochę inne jasełka niż zazwyczaj.

Uczniowie klas I g oraz II g pod przewodnictwem ks. Mariana Grochowskiego i p. Sylwestra Zduńczyka przygotowali przedstawienie Bożonarodzeniowe w pięciu aktach, którego akcja dzieje się kolejno w piekle, niebie oraz polskiej rodzinie. Przedstawienie Jasełkowe uświetnił występ chóru pod kierunkiem uczennicy klasy I d Marii Cichockiej. Całości dopełniała wspaniała dekoracja przygotowana przez p. Katarzynę Dziekońską wraz z uczniami z klas I g, II g oraz II f. Nagłośnienie natomiast zapewniła p. Joanna Kazimierczyk z uczniami z klas II f, II e oraz III h.

Przedstawienie było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz na długo zapisały się w pamięci publiczności.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowych i wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku, podziękowała wszystkim za przybycie, złożyła życzenia świąteczne gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły, zaproszonym gościom oraz uczniom.

Dziękujemy za chwile wigilijnej atmosfery spotkania opłatkowego!

Niech to Boże Narodzenie będzie czasem wzajemnych życzeń, radości, miłości i pokoju, nadziei na nadchodzący Nowy Rok.

Akty prawne
Statut
Szkolny program wych-prof
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Matura 2018
Komunikat
Opłata za egzamin maturalny
Harmonogram
Deklaracje
Olimpiady
OKE
CKE
Dostosowania
Przybory
Informatyka
Dla Uczniów
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Podręczniki klasy I
Podręczniki klasy II
Podręczniki klasy III
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Reforma edukacji
List MEN do Rodziców
ePUAP
ePUAP
Różne