Projekt wielostronny
Imprezy i uroczystości

Szkolenie strzelców wyborowych

listopad 20 2014 Drukuj

20 listopada 2014 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu strzeleckim na strzelnicy w Kadzidle. Strzelali z broni sportowej – karabin małokalibrowy bocznego zapłonu , kaliber 5,6 mm (KBKS). Były to ćwiczenia wstępne do udziału w zawodach strzeleckich.

Organizator: Marek Baczewski

listopad 14 2014   Więcej   Drukuj

"Świat powinien wiedzieć, ile nas Polaków,
kosztowało prawo do swojego miejsca na ziemi."
Św. Jan Paweł II

Święto Niepodległości w naszej szkole to czas szczególny, dlatego 12 listopada 2014 r. celebrowaliśmy go uroczystym apelem. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, akademię rozpoczęliśmy tradycyjnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Olga Malinowska i Jakub Mikulak przywitali wszystkich zebranych nauczycieli, gości i uczniów. Następnie głos zabrał Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski, który w swoim przemówieniu zadał nam pytanie: „Co byłoby dla Ciebie najtrudniejsze jeśli trzeba byłoby odejść z domu i podjąć walkę za kraj?” Również Pan Dariusz Maciak, przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki, podkreślił w swoim wystąpieniu znaczenie obchodzonej uroczystości.

Uwaga, konkurs

listopad 12 2014 Drukuj

listopad 04 2014   Więcej   Drukuj

Dnia 06.11.2014 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

Uwaga, zmiana planu

październik 31 2014 Drukuj

Informujemy, że 03.11.2014 zmienia się plan lekcji. Nowy plan w wersji elektronicznej jest już dostępny.

" Pola Nadziei i Hospicjum to też życie"

październik 29 2014 Drukuj

Hospicyjni wolontariusze akcyjni z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. J. Bema (klasa I B) po raz kolejny podjęli działania mające na celu uświadomienie mieszkańcom miasta tematyki opieki nad pacjentem terminalnie chorym oraz zebranie funduszy na sprzęt medyczny dla hospicjum biorąc udział w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei.

Po raz siódmy, 3 października 2014 roku posadziliśmy cebulki żonkili na rabatkach przy szkole. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, wolontariusze rozdawać je będą w zamian za datki na Hospicjum.

26 października 2014 r. wolontariusze akcyjni ze Szkolnego Koła Caritas przy naszej szkole, wzięli udział w XI Kampanii "Hospicjum to też życie" – poświęconej żałobie dzieci i młodzieży.

W tym dniu zbieraliśmy ofiary do puszek przy Farze na wsparcie działalności hospicyjnej.

Opiekunami i współorganizatorami akcji byli nauczyciele naszej szkoły: p. Mariola Antoszewska, p. Bogumiła Sieruta i p. Sylwester Zduńczyk.

Wszystkim dobroczyńcom naszego Hospicjum z serca dziękujemy!

październik 27 2014 Drukuj

W dniu 31 października 2014 r. (piątek), w związku z koniecznością naprawy skrzynki elektrycznej, odbędą się skrócone lekcje według poniższego harmonogramu:

Rozkład dzwonków skróconych
1800 – 830
2835 – 905
3910 – 940
4945 – 1015
51025 – 1055
61100 – 1130
71135 – 1205
81225 – 1255
91300 – 1330
101335 – 1355
111400 – 1420

Jednocześnie informuję, iż od godz. 1200 nastąpi wyłączenie prądu, w związku z tym nie będą działały w szkole telefony.

Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Rozkład dzwonków skróconych
Dodatkowe dni wolne