Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Comenius
Projekt wielostronny
Projekt dwustronny
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Europejski Dzień Języków

 wrzesień 30 2015 Drukuj

Europejski Dzień Języków stał się inspiracją do przygotowania tegorocznych otrzęsin. Klasy pierwsze przez cały tydzień szukały informacji na temat różnych krajów europejskich po to, by w piątek zaprezentować się z najlepszej strony. Na sali gimnastycznej pojawiła się m.in. Królowa Anglii Elżbieta II, francuski mim czy hiszpańska señorita tańcząca flamenco. Nie zabrakło też pysznych narodowych potraw. Za część geograficzno - kulturową odpowiadał SU wraz opiekunami p. B. Plagą i p. K. Wasyk. Na korytarzu uczennice klasy 2c I. Pędzich, K. Ruszczyk i S. Ogniewska pod opieką p. M. Gadzały przygotowały pyszne ciasta. Przy stoisku mozna było zapoznać się z różnymi przepisami kulinarnymi w j. niemieckim. Pieniądze ze sprzedaży zasilą Ostrołęckie Hospicjum.

Również w piątek klasa 3c z wychowawcą p. M. Późniewską oraz M. Teofilak z klasy 1d przygotowali i przeprowadzili konkurs tłumaczeniowy, w którym każdy tekst podany był w czterech wersjach językowych (niemieckiej, angielskiej, niderlandzkiej i włoskiej). Zadanie uczestników polegało na znalezieniu polskiego odpowiednika bądź stworzeniu nowej, polskiej wersji. Wyniki konkursu będą podane wkrótce. Dekoracje i plakaty na korytarzu przygotowały P. Polewacz, R. Kord i Z. Lis z klasy 3a pod opieką p. E. Janickiej oraz Ł. Ćwiacz, C. Dobkowski, C. Drężek, P. Janyszko, D. Kawa, K. Lejk, M. Młynarczyk, P. Murawski i H. Twardziak z klasy 2h pod opieką p. I. Górskiej. Całą atmosferę umiliły piosenki w różnych językach puszczane ze szkolnego radiowęzła.

Otrzęsiny klas I

 wrzesień 30 2015 Drukuj

Dnia 25 września 2015 roku oficjalnie przyjęliśmy uczniów klas pierwszych do społeczności naszego Liceum.

Nie było łatwo. Klasy pierwsze musiały wykonać szereg bardzo trudnych zadań. Otóż już w czwartek (24.09.2015 r.) otrzymały listę pytań dotyczących życia I LO. Odpowiedzi należało szukać na terenie szkoły. Wszyscy poradzili sobie doskonale.

W piątek (25.09.2015 r.) pierwszaki zgromadziły się na sali gimnastycznej, gdzie występowały w barwach narodowych różnych krajów europejskich. Otrzęsiny bowiem połączono z obchodami Europejskiego Dnia Języków. Z tej okazji klasom wyznaczono następujące kraje: klasa I A – Rosja, I B – Wielka Brytania, I C – Niemcy, I D – Włochy, I E – Grecja, I F – Francja, I G – Hiszpania, I H – Norwegia.

Na początku Pani Dyrektor Anna Maksimowska powitała wszystkich serdecznie i zaprosiła do wspólnej zabawy. Następnie klasy pierwsze zaprezentowały swoje okrzyki. Rada Samorządu Uczniowskiego oceniała wysiłki każdej klasy.

Kolejną konkurencją było karaoke. Przedstawiciele śpiewali wybrane piosenki, nie zabrakło również ciekawych układów choreograficznych. Gdy jedni śpiewali i tańczyli, drudzy pichcili typowe dla danego kraju potrawy. Pani Dyrektor Magdalena Wójcik wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego (p. K. Wasyk, p. B. Plagą, p. R. Bacławskim) skosztowali i ocenili przygotowane specjały.

Po dokładnym zliczeniu punktów – uzyskanych we wszystkich konkurencji – ogłoszono wyniki. Najlepszą okazała się klasa I B (wychowawca: p. Eliza Janicka). Jednakże nie było przegranych, ponieważ każda klasa otrzymała Certyfikat zwalniający z odpowiedzi ustnych oraz niezapowiedzianych kartkówek w dowolnie wybranym dniu w roku szkolnym 2015/16.

Dziękujemy za dobrą zabawę i witamy wszystkich pierwszaków w gronie społeczności I Liceum Ogólnokształcącego.

Podziękowania dla SU za przygotowanie imprezy, a Panu Dyrektorowi Wojciechowi Domańskiemu i opiekunom Samorządu za pomoc.

Ania Kamińska i Karolina Sztejna na stażu w Radiu OKO

 wrzesień 21 2015 Drukuj

Ania i Karolina – maturzystki – tegoroczne absolwentki klasy III F, odbyły w wakacje miesięczny staż w Radiu OKO podczas którego doskonaliły warsztat dziennikarski.

Ich przygoda z radiem rozpoczęła się od audycji francuskiej "Musique s'il vous plait" którą realizują uczniowie klas z językiem francuskim pod okiem nauczyciela p. Katarzyny Wasyk i dziennikarzy Radia OKO.

W tym roku ruszamy z IV edycją a pierwsza audycja już 13 października o 1800.

Zapraszamy serdecznie

Mistrzostwa szkoły w rummikuba

 wrzesień 21 2015 Drukuj

W dniu 22 września 2015 (wtorek) na 2, 3 i 4 lekcji w świetlicy szkolnej odbędą się kwalifikacje szkolne. Zwycięzcy mogą uczestniczyć w Mistrzostwach Ogólnopolskich w Sztumie. Zgłoszenia przyjmuje Anna Małgorzata Koronka

Uwaga absolwenci

 wrzesień 09 2015 Drukuj

Świadectwa dojrzałości po poprawkowym egzaminie maturalnym można odbierać 11.09.2015 r. (piątek) w godz. 1300 – 1600 lub w późniejszym terminie w godzinach urzędowania sekretariatu szkoły.

Zebranie z Rodzicami

 wrzesień 08 2015   Więcej   Drukuj

Dnia 09.09.2015 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
Wychowawcy będą przekazywać konta do dziennika elektronicznego.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

 wrzesień 05 2015 Drukuj

"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czym marzysz, zacznij działać.
Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię."
J. W. Goethe

1 września 2015 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. O godzinie 830 Dyrekcja, nauczyciele i młodzież Naszej Szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez księdza Dawida Rosińskiego w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. Następnie wszyscy ponownie spotkali się na hali widowiskowo – sportowej im. A. Gołasia, aby uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego. Część oficjalną poprowadzili uczniowie kl. III G: Aleksandra Mieszała i Damian Kurpiewski. Zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie I LO, rodzice oraz absolwenci Naszej Szkoły obejrzeli nostalgiczną i poetycką część artystyczną, której motywem przewodnim była nadchodząca jesień. Na scenie mogliśmy podziwiać młodych, utalentowanych artystów z klas: II E, II C, II H i III B. Scenariusz montażu słowno – muzycznego przygotowała Pani Marzena Mosakowska. Scenariusz całej wtorkowej uroczystości przygotowała Pani Ewa Sagała.

W części oficjalnej wysłuchaliśmy krótkich, pełnych wspomnień z lat szkolnych przemówień i życzeń skłaniających do refleksji: sekretarza Miasta Ostrołęki – Pana Mariusza Prusaczyka oraz przewodniczącego Prezydium Rady Rodziców Pana Jarosława Świderskiego. Następnie Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce – Pani Anna Maksimowska w swoim wystąpieniu, przywołując biografią I. Newtona, obrazowo wyjaśniła młodzieży, iż nawet w najgorszym życiowym momencie i szarej rzeczywistości można dzięki własnej sile charakteru zostać "życiowym i naukowym geniuszem". W kolejnej części uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, które poprowadziła Pani Ewa Bucińska.

Na zakończenie dyrektor szkoły – Pani Anna Maksimowska podziękowała osobom, które przygotowały wrześniową uroczystość: Paniom Marzenie Mosakowskiej i Ewie Sagale za przygotowanie scenariusza, Panu Rafałowi Bacławskiemu wraz z młodzieżą z klasy III B za fotograficzne utrwalenie uroczystości, Pani Jadwidze Szczepkowskiej z młodzieżą z klasy II G i Panu Łukaszowi Władysiukowi z klasą III H za przygotowanie części technicznej, Paniom Katarzynie Dziekońskiej, Kindze Zyskowskiej, Izabeli Górskiej i Michałowi Brzostkowi za oprawę plastyczną, Panu Krzysztofowi Ciszkowskiemu i młodzieży z klas: II G, II D, III A, III E i II B za przygotowanie pocztu sztandarowego i delegacji składającej kwiaty w hołdzie patronowi Naszej Szkoły, Panu Łukaszowi Władysiukowi i uczniom z klas: III H, II A i II C za przygotowanie nagłośnienia.

Zatem przed nami kolejny rok nauki, wszystkim nauczycielom i uczniom Naszej Szkoły życzymy licznych sukcesów i zapału do pracy!

Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Strategia Oświatowa Miasta
Matura 2016
Dla absolwentów
OKE
CKE
Harmonogram
Dostosowania
Załącznik 1d s
Załącznik 1a n
Przybory
Olimpiady
Informatyka
Dla Uczniów
Rozkład dzwonków
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Audycje w Radio OKO
2014/2015
2013/2014
2012/2013
ePUAP
ePUAP
Różne