Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Projekty
Comenius wielostronny
Comenius dwustronny
Kącik miłośnika angielskich struktur językowych
Konkurs


Test
Model odpowiedzi
Nagrodzeni
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Organizacja poprawkowego egzaminu maturalnego w 2017 roku

  dnia August 17 2017 Drukuj

Egzaminy pisemne dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych odbędą się 22 sierpnia 2017 r. od godz. 900 w szkole macierzystej.

Uczniowie przychodzą do szkoły w dniu egzaminu o godz. 830.

Rodzaj egzaminu pisemnegoSala
Język angielski34
Język polski33
Matematyka33

Podsumowanie projektu stypendialnego „Podróż po krajach anglojęzycznych”

  dnia June 29 2017 Drukuj

Nazywam się Patrycja Dawid. W roku szkolnym 2016/2017 prowadziłam projekt „Podróż po krajach anglojęzycznych” w ramach Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka. Celem mojego projektu było zbadanie jak działania kulturoznawcze wpływają na zwiększenie poziomu znajomości języka angielskiego. W ciągu całego roku szkolnego mieliśmy okazję posłuchać muzyki angielskiej na Konkursie Piosenki Anglojęzycznej, świętować jak Anglicy podczas Thanksgiving i Europejskich Świąt Bożego Narodzenia oraz poznać kulturę krajów anglojęzycznych oglądając prezentacje multimedialne, a także wziąć udział w Dniu Kultury Brytyjskiej. Podsumowaniem projektu było przeprowadzenie w wybranych klasach ankiet dotyczących wpływu działań kulturoznawczych na podniesienie znajomości języka angielskiego wśród uczniów. Wynika z nich, że blisko 100 % uczniów chętnie korzysta z tego typu działalności i opowiada się za dalszym organizowaniem wydarzeń kulturalnych związanych z językiem angielskim w naszej szkole, ponieważ ma to korzystny wpływ na poszerzenie wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz podniesienie znajomości j. angielskiego. Z ankiet wynika także, że uczniowie korzystają z bardzo szerokich możliwości nauki języka zarówno z urządzeń technologicznych, jaki i książek czy czasopism.

Na koniec zachęcam wszystkich do obejrzenia fotoreportażu ze wspomnianych wyżej wydarzeń kulturoznawczych i życzę wspaniałych wakacji:)

Wakacje

  dnia June 27 2017 Drukuj

Mijający rok szkolny był pełen zmian, nowych doświadczeń, osiągnięć i sukcesów. Teraz przyszedł czas na zasłużony wakacyjny wypoczynek. Wszystkim uczniom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, odwiedzenia wielu przepięknych miejsc w kraju i zagranicą. Ponadto życzymy szerokiej drogi, miłego wypoczynku, niewyczerpanych pokładów energii i uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  dnia June 27 2017 Drukuj

23 czerwca o godzinie 1030 częścią artystczną rozpoczęło się na Hali im.A.Gołasia Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017.

Uczniowie: Maja Dąbrowska klasa 1c, Kamil Stachurski klasa 2A, Angelika Jadczak klasa 2F, Marlena Ruszkowska klasa 2F i prowadzący Katarzyna Prusaczyk klasa 2F wraz z Aleksandrem Borutą klasa 2F zaprezentowali niezbędne informacje i zwroty dla osób udających się na wakacje do krajów francuskojęzycznych. Ciekawe informacje przeplatane były francuskimi piosenkami, których już w tym roku można było posłuchać 29 marca na koncercie „Frankofonia 2017”. Oprócz niezbędnych informacji prowadzący przypomnieli również zasady bezpiecznego wypoczynku.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Anna Maksimowska, która wymieniła największe sukcesy naszych uczniów w mijającym roku szkolnym. Pani Dyrektor w imieniu Grona Pedagogicznego i całej Społeczności Uczniowskiej pożegnała również odchodzącego do innej parafii Księdza Dawida Rosińskiego. Głos zabrali też zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miasta Pan Jerzy Grabowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Krupińska.

Podczas uroczystości zakończenia roku Pani Dyrektor wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców wręczyły nagrody za 100% frekwencję i najlepsze wyniki w nauce. W Roku szkolnym 2016/2017 średnią ocen 4,75 i wyższą w I Liceum Ogólnokształcącym uzyskało 121 osób!

Serdecznie wszystkim gratulujemy. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Uwaga Maturzysto!

  dnia June 22 2017 Drukuj

Odbiór świadectw dojrzałości z egzaminu maturalnego odbędzie się w dniu 30 czerwca 2017 r. o godz. 1000 w następujących salach:

KlasaNr sali
III A9
III B35
III C34
III D37
III E3
III F8
III G34
III H17

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  dnia June 22 2017 Drukuj

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 23.06.2017 r. o godz. 1030 na Hali im. A. Gołasia. Udział biorą uczniowie pod opieka wychowawców (obowiązuje strój galowy).
Po uroczystościach na Hali, odbywają się spotkania wychowawców klas z uczniami:

KlasaWychowawcaNr sali
I AA. Dmochowska27
I BR. Bacławski34
I CŁ. Władysiuk33
I DK. Wasyk30
I EA. Markowska3
I FA. Sawicka38
I GM. Niewiadomski35
I HR. Żebrowski37
II AM. Syguła43
II BE. Polak6
II CM. Szypulska28
II DW. Żuber-Staniszewska44
II ES. Kujawa8
II FA. Ludwiczak41
II GB. Plaga36
II HT. Rybak7

"Little Red Riding Hood"

  dnia June 20 2017 Drukuj

We wtorek, 13 czerwca klasa IF wybrała się do Przedszkola Miejskiego Nr 8 oraz Szkoły Podstawowej Nr 6, aby zaprezentować dwie bajki w języku angielskim:

Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek) oraz Snow White (Królewna Śnieżka). Przedstawienia wywołały wiele pozytywnych emocji wśród maluchów. Dzieci z uwagą śledziły losy bohaterów i mile zaskoczyły aktorów swoimi entuzjastycznymi reakcjami. Uśmiechy na twarzach i radość widowni zrekompensowały godziny prób i zachęciły do kolejnych występów. Uczniowie przygotowywali się pod opieką p. Marty Łomacz oraz p. Barbary Plagi.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Rekrutacja 2017
Kwestionariusz osobowy
Rejestracja
Regulamin rekrutacji
Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Podręczniki
Klasy I
Klasy II
Klasy III
Dla Uczniów
Podręczniki klasa I
Podręczniki klasa II
Podręczniki klasa III
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Reforma edukacji
List MEN do Rodziców
Audycje w Radio OKO
2014/2015
2013/2014
2012/2013
ePUAP
ePUAP
Różne