Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Comenius
Projekt wielostronny
Projekt dwustronny
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Regulamin
Kwestionariusz
Samorząd
Galeria
Kontakt

Europejski Dzień Języków

 wrzesień 29 2014   Więcej   Drukuj

W dniu 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie biorący udział w dwustronnym projekcie Comenius BACECH oraz uczniowie klasy 3 H, przygotowali kiermasz ciast i kartek z życzeniami, które można było zakupić za symboliczna kwotę wraz z doręczeniem do wybranej osoby na terenie szkoły. Ze szkolnego radiowęzła rozbrzmiewała wielojęzyczna muzyka, a na korytarzu szkolnym wyświetlono prezentacje i bajki w językach nauczanych w naszej szkole.

Informacja

 wrzesień 25 2014 Drukuj


Informacja

Rejs – reaktywacja

 wrzesień 23 2014 Drukuj

Po kilkuletniej przerwie, uczniowie naszej szkoły znów mają możliwość rozwijania swoich pasji i zdobywania nowych umiejętności. W dniach od czwartku (18 września) do niedzieli (21 września) odbyła się wycieczka żeglarska. Na 10 osobowym, komfortowym jachcie uczniowie przemierzyli szlak żeglarski na trasie: Ryn – Giżycko – Królewski Róg – Mikołajki – Ryn.

Podczas rejsu uczniowie poznali atrakcje przyrodniczo geograficzne Mazur oraz część historii tego regionu. Żeglowanie odbywało się w różnych warunkach wiatrowych (0 – 4 B). Przepłynęliśmy szlak jeziorami: Ryńskie, Tałty, Tałtowisko, Kotek Wielki, Szymon, Szymoneckie, Jagodne, Boczne, Niegocin, Dargin, Mikołajskie.

Oprócz żeglowania były też wieczorne atrakcje.

Zainteresowanych żeglowaniem zapraszam na kolejne rejsy. Marek Baczewski

Musique s'il vous plait

 wrzesień 22 2014 Drukuj

Rozpoczęliśmy trzeci rok audycji "Musique s'il vous plait". To cykl spotkań w Radiu Oko poświęconych muzyce francuskojęzycznej. Dzięki wspołpracy z radiem, uczniowie naszego liceum mają możliwość poznania "od kuchni" zawodu prezentera radiowego. To właśnie oni prowadzą audycje i przgotowują materiał muzyczny. Na zdjęciu pierwsza w tym roku grupa prezenterów: Olga Malinowska z klasy III E oraz absolwenci: Daniel Staszczuk, Dominika Paździor i Bartek Grabowski. Jest nam niezmiernie miło, że do nas wracacie!

Zapraszamy wszystkich do słuchania audycji we wtorki o godzinie 18ej oraz do odwiedzenia naszej strony na facebooku: musique s'il vous plait.

Konkurs "Bezpieczna Przyjazna Ostrołęka Nasza Wspólna Sprawa"

 wrzesień 11 2014 Drukuj

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Prezydenta Miasta Ostrołęka na opracowanie strony internetowej "Bezpieczna Przyjazna Ostrołęka Nasza Wspólna Sprawa". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich Miasta Ostrołęki.


Konkurs

Regulamin

Zebrania z Rodzicami

 wrzesień 08 2014   Więcej   Drukuj

Dnia 10.09.2014 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

 wrzesień 06 2014   Więcej   Drukuj

„Nauka jest jak niezmierne morze... Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Kiedyś poznasz, jaka to rozkosz. Ucz się tylko, co jest sił w tobie, żeby jej zakosztować.”
Stefan Żeromski

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 rozpoczęła Msza Święta w kościele p.w. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce.

Dalszy ciąg części oficjalnej miał miejsce w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia. „Otwiera się przed nami kolejny rozdział historii I Liceum. Dzisiaj piszemy go wspólnie z nowym Gospodarzem – Panią Dyrektor Anną Maksimowską – oraz społecznością szkoły: uczniami, nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi technicznej, rodzicami, a także przybyłymi gośćmi” – mówiła prowadząca uczennica – Aleksandra Mieszała. Z zaproszenia na uroczystość skorzystali: Pan Paweł Stańczyk – zastępca Prezydenta Miasta Ostrołęki, Pan Mirosław Rosak – dyrektor Wydziału Oświaty, ksiądz Kanonik Wiesław Białczak oraz przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców.

Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Strategia Oświatowa Miasta
ePUAP
ePUAP
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Dla Uczniów
Dodatkowe dni wolne
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Matura 2015
Deklaracje
Dostosowania
OKE
Audycje
Gazetka szkolna
Redakcja gazetki szkolnej I LOGOS zaprasza do lektury naszych wydań na stronie: http://juniormedia.pl/ Szukajcie nas w zakładce: JUNIOR GAZETA, tagi: Bem, Ostrołęka, ILOGOS, I Liceum
Wcześniejsze wydania
Różne