Warsztaty Wielkanocne i konkurs na Stroik Wielkanocny

dnia March 27 2018 Drukuj

15.03.2018 r. w naszym internacie odbyły się warsztaty z twórczynią ludową p. Czesławą Lewandowską. Młodzież pod czujnym okiem p. Lewandowskiej poznała techniki tworzenia palm oraz tradycje wielkanocne na Kurpiach.

22.03.2018 r. w Internacie ZSZ Nr 1 w Ostrołęce odbyło się podsumowanie II Międzyinternackiego Konkursu Plastycznego na Stroik Wielkanocny.

Nasi wychowankowie zdobyli:

• Bartosz Woźniak – III miejsce
  • Paulina Szyszka – wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!!!

Anna Baczewska
Ewa Grala

Świąteczny kiermasz na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt „Canis” w Kruszewie

dnia March 23 2018 Drukuj

Już od kilku lat młodzież naszej szkoły, przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy, organizuje kiermasze dla bezdomnych zwierząt z pobliskiego schroniska w Kruszewie, koło Goworowa. Tegoroczny, jednodniowy, kiermasz odbył się w czwartek 22 marca 2018 roku. Przygotowany został niemal w całości przez uczennice z klasy Ic: Jennifer Gałkowską, Dominikę Dudzińską, Wiktorię Abramczyk, Agatę Agaczewską, Elizę Luma i Martę Komosińską, przy współudziale starszych koleżanek z klasy IIIc – Martyny Krysiak i Dżesiki Kraśniewskiej, pod opieką Pani Beaty Sadowskiej. Na kiermaszu można było nabyć własnoręcznie wykonane świąteczne palmy i koszyczki, przepyszne ciasto oraz biżuteryjne świecidełka. Dzięki ofiarności nauczycieli i uczniów udało nam się zebrać kwotę 286 zł, za którą zostanie zakupiona specjalistyczna karma i preparaty weterynaryjne dla bezdomnych zwierząt.

Turniej Tenisa Stołowego Internatów Szkół Miasta Ostrołęki

dnia March 23 2018 Drukuj

W środę 21 marca 2018 r. wychowankowie Internatu wzięli udział w zorganizowanym przez Internat przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce Turnieju Tenisa Stołowego Internatów Szkół Miasta Ostrołęki. W tym roku do turnieju przystąpiły reprezentacje internatów: Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, I Liceum Ogólnokształcącego oraz Bursy Regionalnej. Uczestnicy zawodów rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców, a nasz Internat reprezentowali:

• Natalia Babińska
  • Martyna Trzcińska
  • Adrian Grądzik
  • Adam Wójcik

Każdy musiał rozegrać po trzy mecze w swojej grupie i kolejne trzy, jeśli wyszedł z niej na pierwszym lub drugim miejscu. Rywalizacja była dość wyrównana, a zawodnicy we wszystkie mecze włożyli wiele wysiłku. Na pochwałę zasłużyła cała nasza drużyna, jednak szczególne wyróżnienie należy się Martynie Trzcińskiej, która nie miała sobie równych w kategorii dziewcząt i zdobyła I miejsce w turnieju.
Gratulujemy.

Koncert muzyki francuskiej

dnia March 21 2018 Drukuj

22 marca w czwartek o godzinie 1800 zapraszamy do Kafeterii przy ul. Gołębiej 3 na koncert muzyki francuskiej w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego.

Kartka dla Wiktorka

dnia March 19 2018 Drukuj

W dniach 26.02-2.03.2018 roku, w naszej szkole, odbyła się akcja "Kartka dla Wiktorka"

Wiktor ma 10 lat i jest chory na białaczkę. 9 marca 2018 roku Wiktor obchodził 10 Urodziny.

Z tej okazji, Sebastian Powichrowski z klasy 3B zaproponował koleżankom i kolegom z klasy, aby wykonać kartki urodzinowe dla Wiktora oraz zebrać pieniądze na klocki Lego.

Pomysł od razu został zaakceptowany, a akcja rozszerzona na całą Społeczność Szkoły-dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów klasy 3B, p. Katarzyny Dziekońskiej oraz wychowawca klasy 3B p. Marioli Antoszewskiej.

Przez cały tydzień Społeczność Szkoły mogła wrzucać kartki do wystawionego pudełka. Udało się zebrać kilkadziesiąt różnorodnych kartek oraz zakupić klocki Lego. Wszystko zostało przekazane na ręce Rodziców Wiktora, ponieważ Wiktorek przebywał w szpitalu.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji.

Uczniowie klasy 3B wraz z wychowawcą M. Antoszewską

14 III 2018 – Dzień Patrona Szkoły Generała Józefa Bema

dnia March 16 2018 Drukuj

14 marca 2018 to szczególny dzień dla społeczności szkoły. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Patrona i Święto Szkoły.

W programie obchodów był finał konkursu historycznego o Józefie Bemie, występ poetycko - muzyczny uczniów oraz pokaz poloneza w wykonaniu uczniów klas III.

W obchodach Dnia Patrona wzięli udział goście z Węgier (János Tischler – Radca Ambasady Węgier w Warszawie i jednocześnie Dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie oraz Akos Engelmayer, były Ambasador Węgier w Polsce w latach 1990-1995), przedstawiciele władz lokalnych, nauczyciele i uczniowie oraz zaproszeni goście biorący udział w konkursie historycznym.

Katarzyna Markowska z I D finalistką XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej

dnia March 15 2018 Drukuj

W środę, 7 marca w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przeprowadzono diecezjalny etap XXVIII edycji Olimpiady Teologii Katolickiej.

Tegoroczny temat olimpiady brzmi: "Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka". W etapie tym, poprzedzonym etapem szkolnym, wzięło udział około 40 uczestników z całej Diecezji Łomżyńskiej.

Do kolejnego, ogólnopolskiego etapu, zakwalifikowała się trójka najlepszych uczniów w tym uczennica naszej szkoły. I miejsce na forum diecezji zajęła Katarzyna Markowska z klasy I D, jej wkład pracy w przygotowanie do poszczególnych etapów wymagał dużego poświęcenia.

Kasi gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w kwietniu w Łodzi.

Więcej informacji pod linkami:

Opiekun
Sylwester Zduńczyk