Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Projekty
Comenius wielostronny
Comenius dwustronny
Kącik miłośnika angielskich struktur językowych
Konkurs


Test
Model odpowiedzi
Nagrodzeni
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Spatkania z historią

  dnia May 09 2017 Drukuj

Zakończenie roku szkolnego klas III

  dnia April 27 2017 Drukuj

„Tylko podróż jest życiem, tak jak odwrotnie. Życie jest podróżą.”
Jean Paul

28 kwietnia 2017 roku pożegnaliśmy uczniów ośmiu klas trzecich. Punktualnie o godzinie 8.30 na hali widowiskowo – sportowej im. A. Gołasia rozpoczęła się wzruszająca uroczystość, w której uczestniczyli: zaproszeni goście – Prezydent Miasta Ostrołęki – Pan Janusz Kotowski, członkini Prezydium Rady Rodziców – Pani – Iwona Paździor, Dyrekcja Naszej Szkoły, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Na początku obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny zatytułowany: „Mapy Życia”. Spektakl przygotowała młodzież z klas: I A, I C, I E, II G, II E, II F, a scenariusz opracowała Pani Marzena Mosakowska.

Podczas części oficjalnej, prowadzonej przez uczniów klasy II G: Dominikę Lis i Piotra Siekierskiego, wysłuchaliśmy cennych rad życiowych i licznych, szkolnych wspomnień gości: Prezydenta Miasta Ostrołęki – Pana Janusza Kotowskiego i przedstawiciela rodziców – Pani Iwony Paździor. W swoim przemówieniu Dyrektor Naszej Szkoły – Pani Anna Maksimowska zachęciła licealistów do ciągłej pracy nad sobą, własnym rozwojem intelektualnym, własną osobowością. A reprezentant klas trzecich – Szymon Kaczmarczyk w swoim nostalgicznym wystąpieniu podziękował w imieniu wszystkich trzecioklasistów nauczycielom za ich zaangażowanie w edukację młodych ludzi. Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – Aleksander Boruta życzył trzecioklasistom sukcesów na zbliżającej się maturze.

W kolejnej części uroczystości chorąży i asysta klas trzecich przekazali sztandar szkoły reprezentantom klas drugich, a trzecioklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, które poprowadziła Pani Iwona Malinowska. Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie nagród dla uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 4, 75 i powyżej. W Naszej Szkole 54 licealistów otrzymało nagrody książkowe wręczone im przez Panią Dyrektor Annę Maksimowską i wychowawców poszczególnych klas trzecich. Czworo trzecioklasistów z klasy III A i III E otrzymało nagrody książkowe za stuprocentową frekwencję. Najwyższe wyniki w nauce i średnią ocen 5, 76 uzyskała Klaudia Jadczak – uczennica klasy III D. Nagrodę dla niej ufundował i wręczył Prezydent Miasta Ostrołęki.

Na zakończenie podniosłej uroczystości uczniowie żegnający się z Nami otrzymali skromne upominki od młodzieży z klas drugich. A o godzinie 11.00 młodzież z klas III wraz z wychowawcami uczestniczyła w Mszy Świętej celebrowanej przez księdza Dawida Rosińskiego.

Pozostaje Nam tylko trzymać kciuki na maturze. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia!

Zmarła Pani Lucyna Szewczyk

  dnia April 26 2017 Drukuj

27 kwietnia 2017 roku pożegnamy z żalem wieloletniego nauczyciela i wicedyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce panią Lucynę Janinę Szewczyk.

Pani Lucyna Szewczyk pracę w Liceum podjęła 16 sierpnia 1968 roku, bezpośrednio po ukończeniu studiów magisterskich z fizyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku. Od 15 grudnia 1982 roku do momentu przejścia na emeryturę tj. do 28 grudnia 2003 roku nieprzerwanie pełniła również funkcję wicedyrektora szkoły.

Za swoją pracę została uhonorowana między innymi: Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem 40-lecia, Brązową Odznaką OHP, a także nagrodami: Ministra Oświaty i Wychowania, dwukrotnie Nagrodą Kuratora Oświaty oraz kilkakrotnie Nagrodą Dyrektora Szkoły.

Przez całe swoje życie zawodowe związana była z naszą szkołą. Jako nauczyciel dbała o poziom nauczania fizyki, jako wychowawca i wicedyrektor zawsze była oddana uczniom i wykazywała troskę o ich stan fizyczny, psychiczny i duchowy. Była Człowiekiem przez duże C. Łagodnym usposobieniem, życzliwością koleżeńską postawą zyskiwała sympatię młodzieży, rodziców i współpracowników. Wyjątkowa prawość charakteru, wysoka kultura osobista, wzorowa postawa wobec innych ludzi to zalety, którymi można kreślić świętej pamięci Lucynę Janinę Szewczyk i taka pozostanie w naszej pamięci.

Dziewczyny dobrze strzelają

  dnia April 19 2017 Drukuj

III miejsce w rejonowym etapie LVI Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety" zajęły drużynowo uczennice: Wiktoria Bączek – 1C, Magdalena Lenkiewicz – 1D, Natalia Pabich – 1H. Zawody odbyły się 12 kwietnia na strzelnicy w Kadzidle. Uczestnicy strzelali do tarczy z odległości 50 m. z pozycji leżącej, z broni KBKS kaliber 5,6 mm.

Bardzo gratuluję uczestnikom konkursu i zachęcam do udziału w kolejnych imprezach.

Marek Baczewski

Sukces w Warce 10.04.2017

  dnia April 19 2017 Drukuj

W konkursie „Dwa Oblicza Pułaskiego” mamy finalistę.

Jak Karpiński z klasy 1 E, w I etapie wiedzy historyczno – marynistycznej osiągnął szósty wynik pośród ponad setki uczestników. W etapie II (sprawnościowym), dobrze pobiegł na 666 m. oraz popłynął najszybciej ze wszystkich uczestników na 50 m. z czasem 28,38s!!! Dało to naszemu uczniowi w klasyfikacji ogólnej 3 miejsce i tym samym awansował do finału, który odbędzie się w Gdyni.

Niewiele do finału zabrakło Alicji Kaczyńskiej klasa I E , która osiągnęła drugi czas w pływaniu na 50 m. – 39,75s. oraz Arturowi Lemańskiemu klasa I A, który był drugi w biegu na 666 m z czasem 1:52, 35s. Zdjęcia i wyniki można obejrzeć na stronie.

Bardzo gratuluję uczestnikom konkursu i zachęcam do udziału w kolejnych imprezach. Marek Baczewski

Życzenia Wielkanocne

  dnia April 13 2017 Drukuj

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, wszelkiej pomyślności i radości dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Niech nadchodzące Święta będą czasem serdecznych spotkań w rodzinnym gronie.

Dyrekcja szkoły

Finał „Zajączkowej paki dla schroniskowego zwierzaka”

  dnia April 13 2017 Drukuj

Efekt naszej Zajączkowej Paki dla Schroniskowego Zwierzaka: 23 największe preparaty na pchły i kleszcze (1 wystarcza dla 3-4 średnich piesków), 30 tabletek na odrobaczanie i opłacenie 2 zabiegów sterylizacji (na łączną kwotę 723 zł). Wszystko dzięki zaangażowaniu i ofiarności młodzieży i rady pedagogicznej naszego Liceum!

Dziękujemy w imieniu potrzebujący zwierząt ze Schroniska „Canis” w Kruszewie!

Koordynator akcji
Beata Sadowska

Rekrutacja 2017
Kwestionariusz osobowy
Rejestracja
Regulamin rekrutacji
Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Podręczniki
Klasy I
Klasy II
Klasy III
Dla Uczniów
Podręczniki klasa I
Podręczniki klasa II
Podręczniki klasa III
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Reforma edukacji
List MEN do Rodziców
Audycje w Radio OKO
2014/2015
2013/2014
2012/2013
ePUAP
ePUAP
Różne