Sportowy Dzień Dziecka

dnia June 02 2017 Drukuj

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, Uczniowski Klub Sportowy Clan Ostrołęka, zorganizował dla uczniów szkół podstawowych i średnich zawody sportowe.

Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa ekipa uczennic z klasy I b w składzie: Patrycja Jędrzejczak, Patrycja Parzych, Ewa Piersa i Kamila Dawid.

Największy sukces odniosła Patrycja Jędrzejczak wygrywając konkurs hula-hop.

Pozostałe sukcesy to trzecie miejsce Patrycji Parzych w pchnięciu kulą i trzecie miejsce Ewy Piersy w biegu na dystansie 50m.

Grzegorz Korsak

Wystawa "Mandale"

dnia May 29 2017 Drukuj

W maju w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej można oglądać wystawę zatytułowaną „Mandale”. Prezentowane grafiki zostały wykonane przez uczennicę naszej szkoły Kingę Gawrych z klasy II A. Młoda artystka czerpie inspiracje do swoich prac z utworów muzycznych, podczas słuchania których powstają konkretne wzory.

dnia May 22 2017 Drukuj

Dnia 25.05.2017 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
Nauczyciele pozostają do dyspozycji rodziców w godzinach 1630-1745

• 1630-1715 – spotkania wychowawców z rodzicami
KlasaWychowawcaNr sali
I AA. Dmochowska9
I BR. Bacławski34
I CŁ. Władysiuk33
I DK. Wasyk30
I EA. Markowska3
I FA. Sawicka38
I GM. Niewiadomski35
I HR. Żebrowski17
II AM. Syguła43
II BE. Polak37
II CM. Szypulska28
II DW. Żuber-Staniszewska44
II ES. Kujawa8
II FA. Ludwiczak41
II GB. Plaga27

Konkurs "Symbioza"

dnia May 18 2017 Drukuj

W czwartek, 20 kwietnia 2017 r., w ZSZ nr 1 w Ostrołęce, odbyła się IV Edycja Międzyszkolnego Konkursu „Symbioza”. W zmaganiach wzięło udział 25 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu ostrołęckiego i Łomży. Każdą szkołę repeprezentowało trzech uczniów. W ramach konkursu uczestnicy rozwiązywali 45-minutowy test wielokrotnego wyboru, składający się 18 pytań zamkniętych i 2 zadań typu otwartego. Celem konkursu było sprawdzenie wszechstronnej wiedzy uczniów z dziedzin matematyki, biologii, fizyki, chemii i geografii. Najwyższe wyniki, czyli pierwsze i drugie miejsca, zajęli uczniowie naszej szkoły – Kinga Kozłowska i Jakub Świderski z klasy 2E.

Wyróżnienie otrzymał także uczeń naszej szkoły – Bartosz Tański z klasy 2B. Nauczycielem matematyki całej trójki jest p. Mariola Antoszewska.

Gratulujemy!

Piknik historyczny

dnia May 10 2017 Drukuj

Spatkania z historią

dnia May 09 2017 Drukuj

Zakończenie roku szkolnego klas III

dnia April 27 2017 Drukuj

„Tylko podróż jest życiem, tak jak odwrotnie. Życie jest podróżą.”
Jean Paul

28 kwietnia 2017 roku pożegnaliśmy uczniów ośmiu klas trzecich. Punktualnie o godzinie 8.30 na hali widowiskowo – sportowej im. A. Gołasia rozpoczęła się wzruszająca uroczystość, w której uczestniczyli: zaproszeni goście – Prezydent Miasta Ostrołęki – Pan Janusz Kotowski, członkini Prezydium Rady Rodziców – Pani – Iwona Paździor, Dyrekcja Naszej Szkoły, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Na początku obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny zatytułowany: „Mapy Życia”. Spektakl przygotowała młodzież z klas: I A, I C, I E, II G, II E, II F, a scenariusz opracowała Pani Marzena Mosakowska.

Podczas części oficjalnej, prowadzonej przez uczniów klasy II G: Dominikę Lis i Piotra Siekierskiego, wysłuchaliśmy cennych rad życiowych i licznych, szkolnych wspomnień gości: Prezydenta Miasta Ostrołęki – Pana Janusza Kotowskiego i przedstawiciela rodziców – Pani Iwony Paździor. W swoim przemówieniu Dyrektor Naszej Szkoły – Pani Anna Maksimowska zachęciła licealistów do ciągłej pracy nad sobą, własnym rozwojem intelektualnym, własną osobowością. A reprezentant klas trzecich – Szymon Kaczmarczyk w swoim nostalgicznym wystąpieniu podziękował w imieniu wszystkich trzecioklasistów nauczycielom za ich zaangażowanie w edukację młodych ludzi. Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – Aleksander Boruta życzył trzecioklasistom sukcesów na zbliżającej się maturze.

W kolejnej części uroczystości chorąży i asysta klas trzecich przekazali sztandar szkoły reprezentantom klas drugich, a trzecioklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, które poprowadziła Pani Iwona Malinowska. Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie nagród dla uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 4, 75 i powyżej. W Naszej Szkole 54 licealistów otrzymało nagrody książkowe wręczone im przez Panią Dyrektor Annę Maksimowską i wychowawców poszczególnych klas trzecich. Czworo trzecioklasistów z klasy III A i III E otrzymało nagrody książkowe za stuprocentową frekwencję. Najwyższe wyniki w nauce i średnią ocen 5, 76 uzyskała Klaudia Jadczak – uczennica klasy III D. Nagrodę dla niej ufundował i wręczył Prezydent Miasta Ostrołęki.

Na zakończenie podniosłej uroczystości uczniowie żegnający się z Nami otrzymali skromne upominki od młodzieży z klas drugich. A o godzinie 11.00 młodzież z klas III wraz z wychowawcami uczestniczyła w Mszy Świętej celebrowanej przez księdza Dawida Rosińskiego.

Pozostaje Nam tylko trzymać kciuki na maturze. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia!

Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy