Zmarła Pani Lucyna Szewczyk

dnia April 26 2017 Drukuj

27 kwietnia 2017 roku pożegnamy z żalem wieloletniego nauczyciela i wicedyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce panią Lucynę Janinę Szewczyk.

Pani Lucyna Szewczyk pracę w Liceum podjęła 16 sierpnia 1968 roku, bezpośrednio po ukończeniu studiów magisterskich z fizyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku. Od 15 grudnia 1982 roku do momentu przejścia na emeryturę tj. do 28 grudnia 2003 roku nieprzerwanie pełniła również funkcję wicedyrektora szkoły.

Za swoją pracę została uhonorowana między innymi: Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem 40-lecia, Brązową Odznaką OHP, a także nagrodami: Ministra Oświaty i Wychowania, dwukrotnie Nagrodą Kuratora Oświaty oraz kilkakrotnie Nagrodą Dyrektora Szkoły.

Przez całe swoje życie zawodowe związana była z naszą szkołą. Jako nauczyciel dbała o poziom nauczania fizyki, jako wychowawca i wicedyrektor zawsze była oddana uczniom i wykazywała troskę o ich stan fizyczny, psychiczny i duchowy. Była Człowiekiem przez duże C. Łagodnym usposobieniem, życzliwością koleżeńską postawą zyskiwała sympatię młodzieży, rodziców i współpracowników. Wyjątkowa prawość charakteru, wysoka kultura osobista, wzorowa postawa wobec innych ludzi to zalety, którymi można kreślić świętej pamięci Lucynę Janinę Szewczyk i taka pozostanie w naszej pamięci.

Dziewczyny dobrze strzelają

dnia April 19 2017 Drukuj

III miejsce w rejonowym etapie LVI Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety" zajęły drużynowo uczennice: Wiktoria Bączek – 1C, Magdalena Lenkiewicz – 1D, Natalia Pabich – 1H. Zawody odbyły się 12 kwietnia na strzelnicy w Kadzidle. Uczestnicy strzelali do tarczy z odległości 50 m. z pozycji leżącej, z broni KBKS kaliber 5,6 mm.

Marek Baczewski

Sukces w Warce 10.04.2017

dnia April 19 2017 Drukuj

W konkursie „Dwa Oblicza Pułaskiego” mamy finalistę.

Jak Karpiński z klasy 1 E, w I etapie wiedzy historyczno – marynistycznej osiągnął szósty wynik pośród ponad setki uczestników. W etapie II (sprawnościowym), dobrze pobiegł na 666 m. oraz popłynął najszybciej ze wszystkich uczestników na 50 m. z czasem 28,38s!!! Dało to naszemu uczniowi w klasyfikacji ogólnej 3 miejsce i tym samym awansował do finału, który odbędzie się w Gdyni.

Niewiele do finału zabrakło Alicji Kaczyńskiej klasa I E , która osiągnęła drugi czas w pływaniu na 50 m. – 39,75s. oraz Arturowi Lemańskiemu klasa I A, który był drugi w biegu na 666 m z czasem 1:52, 35s. Zdjęcia i wyniki można obejrzeć na stronie.

Bardzo gratuluję uczestnikom konkursu i zachęcam do udziału w kolejnych imprezach. Marek Baczewski

Życzenia Wielkanocne

dnia April 13 2017 Drukuj

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, wszelkiej pomyślności i radości dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Niech nadchodzące Święta będą czasem serdecznych spotkań w rodzinnym gronie.

Dyrekcja szkoły

Finał „Zajączkowej paki dla schroniskowego zwierzaka”

dnia April 13 2017 Drukuj

Efekt naszej Zajączkowej Paki dla Schroniskowego Zwierzaka: 23 największe preparaty na pchły i kleszcze (1 wystarcza dla 3-4 średnich piesków), 30 tabletek na odrobaczanie i opłacenie 2 zabiegów sterylizacji (na łączną kwotę 723 zł). Wszystko dzięki zaangażowaniu i ofiarności młodzieży i rady pedagogicznej naszego Liceum!

Dziękujemy w imieniu potrzebujący zwierząt ze Schroniska „Canis” w Kruszewie!

Koordynator akcji
Beata Sadowska

Podsumowanie całorocznego konkursu na najładniejszy pokój w internacie „Grafik czystości”

dnia April 11 2017 Drukuj

10.04.2017 r. w świetlicy naszego internatu zostały wręczone nagrody w konkursie „Grafik czystości”.

• I miejsce p. 22 (71 pkt)
  • II miejsce p. 15, p. 21, K1 (70 pkt)
  • III miejsce K3 (68 pkt)

Serdecznie gratulujemy!

A. Ciepierska, D. Prusińska

Wizyta bajkowych postaci w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce

dnia April 11 2017 Drukuj

31.03.2017 r. grupa wychowanków z naszego internatu spotkała się z 3-latkami w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (obchodzonego co roku 2 kwietnia). Młodzież przedstawiła teatrzyk, w którym wcieliła się w bohaterów z bajek dla dzieci: „Czerwony Kapturek” , „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królowa Śniegu” oraz „Pinokio”. Wspólnie tańczyliśmy, śpiewaliśmy piosenki oraz kolorowaliśmy obrazki.

A. Ciepierska,
E. Pawlikowska