Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Projekty
Comenius wielostronny
Comenius dwustronny
Kącik miłośnika angielskich struktur językowych
Konkurs


Test
Model odpowiedzi
Nagrodzeni
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Podsumowanie całorocznego konkursu na najładniejszy pokój w internacie „Grafik czystości”

  dnia April 11 2017 Drukuj

10.04.2017 r. w świetlicy naszego internatu zostały wręczone nagrody w konkursie „Grafik czystości”.

 • I miejsce p. 22 (71 pkt)
 • II miejsce p. 15, p. 21, K1 (70 pkt)
 • III miejsce K3 (68 pkt)

Serdecznie gratulujemy!

A. Ciepierska, D. Prusińska

Wizyta bajkowych postaci w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce

  dnia April 11 2017 Drukuj

31.03.2017 r. grupa wychowanków z naszego internatu spotkała się z 3-latkami w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (obchodzonego co roku 2 kwietnia). Młodzież przedstawiła teatrzyk, w którym wcieliła się w bohaterów z bajek dla dzieci: „Czerwony Kapturek” , „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królowa Śniegu” oraz „Pinokio”. Wspólnie tańczyliśmy, śpiewaliśmy piosenki oraz kolorowaliśmy obrazki.

A. Ciepierska,
E. Pawlikowska

Pola Nadziei 2017

  dnia April 10 2017 Drukuj

10 kwietnia 2017 r. wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w tegorocznej Kampanii Pola Nadziei.

W październiku 2016 roku posadziliśmy cebulki żonkili przed szkołą, a w kwietniu 2017 roku wręczaliśmy kwiaty w zamian za datki, które wrzucali nam ofiarodawcy do puszek. W tym roku, wraz z wolontariuszami z II LO, ZSZ nr 4, Gimnazjum nr 1 i SP nr 2 w Ostrołęce, zbieraliśmy pieniądze w Galerii Bursztynowej, które następnie zostały przekazane na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce. Współorganizatorami akcji z ramienia naszej szkoły są: p. Mariola Antoszewska, p. Bogumiła Sieruta.

Pola Nadziei jest to międzynarodowa akcja wywodząca się ze Szkocji sprzed 59 lat, a do Polski przywędrowała 19 lat temu i zapoczątkowało ją Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.

W czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei, nowego życia, odrodzenia, triumfu miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem – dzisiaj jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

Każde hospicjum, które zgłosiło swój akces do kampanii, realizuje swój własny program uzyskiwania funduszy w ramach ogólnopolskiego programu Pola Nadziei. Program kampanii przygotowany przez hospicja biorące udział w akcji skupia się na szerzeniu idei hospicyjnej poprzez tworzenie żonkilowych kwietników, które są żywym symbolem tej akcji i pozyskiwanie funduszy dla pełnienia opieki hospicyjnej i organizowanie kwest przy kościołach, na ulicach oraz współpraca ze szkołami, której celem jest uwrażliwienie ludzi młodych na potrzeby osób chorych.

Międzyinternacki turniej piłki siatkowej

  dnia April 10 2017 Drukuj

23 marca 2017 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce rozegrano Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej. Do rywalizacji stanęły drużyny ostrołęckich internatów: Internatu ZSZ nr 1, Internatu ZSZ nr 2, Bursy Regionalnej oraz drużyna gospodarzy – Internatu I LO. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.

W tegorocznej edycji rozgrywek siatkarskich bezapelacyjnym zwycięzcą została drużyna Internatu ZSZ nr 2 w Ostrołęce. Reprezentanci naszego internatu uplasowali się na III miejscu. Drużyna internatu I LO wystąpiła w składzie: Klaudia Ciuchta (kapitan), Anna Archacka, Mateusz Lis, Kacper Romanowski, Bartłomiej Gnatkowski, Patryk Szok, Sebastian Krajewski, Dawid Bartnicki. Turniej zorganizowany został przez kierownika Internatu – p. Marcina Polaka oraz wychowawców p. Macieja Brzeskiego i p. Michała Brzostka.

Klasyfikacja końcowa:

 • I m – Internat ZSZ nr 2 w Ostrołęce (6 pkt)
 • II m – Internat ZSZ nr 1 w Ostrołęce (5 pkt)
 • III m – Internat I LO w Ostrołęce (3 pkt)
 • IV m – Bursa Regionalna w Ostrołęce (0 pkt)

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • Internat ZSZ nr 2 – Internat ZSZ nr 1 – (2:1)
 • Internat I LO – Bursa regionalna – (2:0)
 • Internat I LO – Internat ZSZ nr 1 – (0:2
 • Internat ZSZ nr 2 – Bursa Regionalna – (2:0)
 • Internat ZSZ nr 2 – Internat I LO – (2:1)
 • Bursa Regionalna – Internat ZSZ nr 1 – (0:2)

Turniej szachowy w internacie

  dnia April 10 2017 Drukuj

16 marca 2017 r. w świetlicy Internatu I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce odbył się I Międzyinternacki Turniej Szachowy w Szachach Szybkich. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie 10 minut dla zawodnika na partię. Pary zawodników w poszczególnych rundach kojarzono programem komputerowym ChessArbiter.

W turniejowe szranki stanęło 12 zawodników reprezentujących barwy 3 ostrołęckich internatów: Internatu ZSZ nr 1, Internatu ZSZ nr 2 oraz Internatu I LO. Gospodarze nie byli "zbyt gościnni" dla zaproszonych ekip, zajmując wszystkie premiowane atrakcyjnymi nagrodami miejsca I – VI. Pomysłodawcą turnieju był kierownik Internatu p. Marcin Polak. Pieczę organizatora i sędziego sprawował wychowawca p. Maciej Brzeski.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 • I m (7 pkt) – Bartłomiej Gnatkowski
 • II m (6 pkt) – Jakub Kajzer
 • III m (5 pkt) – Łukasz Pazuła
 • IV m (4 pkt) – Konrad Orłowski
 • V m ( 3,5 pkt) – Kinga Olender
 • VI m ( 3 pkt) – Patrycja Bałdyga

"Zajączkowa paka dla schroniskowego zwierzaka"

  dnia April 07 2017 Drukuj

Pod tym hasłem, od poniedziałku do środy, 3-5 kwietnia, odbywał się w naszej szkole Świąteczny Kiermasz na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Canis” w Kruszewie.

W sprzedaży były dostępne: ozdoby świąteczne, biżuteria, książki, a dla podniebienia: ciasto, tosty, herbata i kawa.

Pomysłodawcami bieżącego kiermaszu byli uczniowie z klasy II H, a realizatorami projektu: Ola Witkoś, Natalia Sypniewska, Oliwia Kamień, Angelika Dobosz, Klaudia Więcek, Ola Jaksina, Grzegorz Tabaka, Kuba Olkowski, Gosia Nowak, Kasia Wójcicka, Marta Krupińska, Paulina Pawlikowska.

Klasie II H dzielnie pomagały uczennice z klasy II C: Ola Zabielska, Natalia Suchecka, Magda Saj, Julia Majkowska, Martyna Krysiak, Wiktoria Piorunek, Laura Śledzik, Magda Iwańska.

Przez 3 dni kiermaszu udało nam się zebrać 723 zł, które przekażemy na 2 zabiegi weterynaryjne i preparaty weterynaryjne dla potrzebujących zwierząt.

Serdeczne podziękowania kierujemy do tych wszystkich, którzy poprzez udział w kiermaszu wsparli szlachetny cel i pomogli braciom mniejszym.

Koordynator projektu
Beata Sadowska

Warsztaty w naszym internacie: „Ozdoby wielkanocne”

  dnia April 07 2017 Drukuj

W dniu 5.04.2017 r. w świetlicy internatu odbyły się kolejne warsztaty. Tym razem wychowanki wykonywały ozdoby wielkanocne. Dzięki ich zdolnościom, zaangażowaniu i inwencji twórczej powstały barwne pisanki, które można podziwiać na wystawie w pokoju wychowawców w internacie. Uwierzcie, że warto. Zerknijcie też na nasze zdjęcia.

Organizatorzy:
Danuta Prusińska
Magdalena Filochowska

Rekrutacja 2017
Kwestionariusz osobowy
Rejestracja
Regulamin rekrutacji
Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Podręczniki
Klasy I
Klasy II
Klasy III
Dla Uczniów
Podręczniki klasa I
Podręczniki klasa II
Podręczniki klasa III
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Reforma edukacji
List MEN do Rodziców
Audycje w Radio OKO
2014/2015
2013/2014
2012/2013
ePUAP
ePUAP
Różne