Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Akty prawne
Statut
Szkolny program wych-prof
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Projekty
Comenius wielostronny
Comenius dwustronny
Kącik miłośnika angielskich struktur językowych
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

"Dzień Kobiet" w Internacie

  dnia March 09 2018 Drukuj

Obchody Dnia Kobiet w Internacie rozpoczęły się wczesnoranną pobudką Dziewcząt i wręczeniem bezcennych, praktycznych upominków od męskiej części mieszkańców Internatu. Natomiast wieczorem, p. Kierownik Marcin Polak złożył Dziewczętom życzenia wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i uśmiechu na twarzy. O ten uśmiech zadbali następnie panowie, którzy pod opieką p. Michała Brzostka, przedstawili przygotowany dla wszystkich Pań, w tym obecnych w osobach Dyrekcji p. Anny Maksimowskiej, p. Magdaleny Wójcik i p. Sylwi Kujawy oraz wychowawczyń Internatu, występ satyryczny, w trakcie którego w ekspresywny sposób zaprezentowali kilka tematycznych skeczy oraz quiz z markowymi nagrodami dla zwyciężczyń.

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

  dnia March 05 2018 Drukuj

"Nie dajmy zginąć poległym"
Zbigniew Herbert

Siódmy raz mogliśmy obchodzić Narodowe Święto tych, o których przez lata historia głucho milczała.

Młodzież naszej szkoły po raz kolejny uczciła pamięć żołnierzy niezłomnych audycją historyczno - patriotyczną, pieśniami narodowymi, na przykład formacji "Forteca" i okolicznościową gazetką, przybliżającą postaci żołnierzy wyklętych. Audycję prowadzili uczniowie z klasy Ig: Klaudia Korzeniecka, Aleksandra Gąska, Jakub Dziczek. Szkoła przybrana została w narodowe barwy.

Powojenne podziemie niepodległościowe stanowiło prostą kontynuację działalności niepodległościowej z okresu okupacji niemieckiej, będąc naturalną konsekwencją wyborów dokonywanych na początku wojny przez dziesiątki tysięcy konspiratorów. Było też pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko siłą narzuconej przez sowietów - komunistycznej władzy.

Młodzież przypomniała biogramy rotmistrza Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny, Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Ustanowienie w 2011 r. 1marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” stanowi potwierdzenie przez wolną, demokratyczną Rzeczpospolitą roli, jaką odegrali oni na drodze do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nad całością przedsięwzięcia czuwały Panie - Jolanta Ciszkowska i Beata Sadowska.

II miejsce w Konkursie Historycznym

  dnia March 05 2018 Drukuj

Dnia 08.02.2018 r. odbył się finał XVI edycji regionalnego Konkursu Historycznego Epoka Prymasa Tysiąclecia. Szkołę reprezentowali w zmaganiach pisemnych: Marta Gnatkowska z klasy I G (opiekun p. Jolanta Ciszkowska), Gabriela Borajkiewicz z klasy II B (opiekun p. Rafał Bacławski), Wiktor Rostkowski z klasy II G (opiekun p. Marek Niewiadomski).

Do ostatniego etapu - eliminacji ustnych zakwalifikowała się Marta Gnatkowska, która w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła II miejsce. Gratulacje!

Zwycięzcy wykazali się wiedzą historyczną znacznie wykraczającą poza programy nauczania historii oraz rozległą znajomością dziedzictwa Prymasa Tysiąclecia.

Finał odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie.

J. Ciszkowska

„Dopalacze – dlaczego młodzież sięga po środki psychoaktywne”

  dnia February 26 2018 Drukuj

W dzisiejszych czasach słowo „dopalacz” jest bardzo często używane w mediach, a niejednokrotnie w najbliższym otoczeniu. Dlaczego tak naprawdę ludzie ciągle o tym mówią i dlaczego wiedza o dopalaczach jest tak bardzo ważna?

Nasz mózg łatwiej przyswaja wiedzę, jeśli jest ona przejrzysta. Zatem zacznijmy od tego, co to w ogóle jest dopalacz.

Jest to substancja naturalna lub syntetyczna (bądź mieszanka tych substancji), która ma działanie odurzające lub pobudzające, zbliżone do działania narkotyku.

Jednak są powody, które wpływają na to, że ludzie po nie sięgają. Mogą być to:

 • ucieczka od problemów,
 • ciekawość oraz chęć spróbowania jak działa,
 • zaburzona więź emocjonalna w rodzinie,
 • naśladownictwo.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy co zawierają takie środki. W skład wchodzą często muchomory czerwone, czy kruszone szkło. Skład jest ciągle zmieniany, by uniknąć odpowiedzialności prawnej. Nieznany skład utrudnia, a nawet uniemożliwia przewidzenie efektu ich działania. Dopalacze mogą prowadzić do:

 • agresji,
 • niewydolności wątroby,
 • śpiączki,
 • próby samobójstwa,
 • udaru mózgu,
 • zawału serca,
 • a w najgorszym wypadku do śmierci.

Dopalacze stanowią coraz większy problem w Europie i zagrażają przede wszystkim młodym ludziom. Do rozwiązania tego problemu potrzebne są wspólne przepisy Unii Europejskiej.

Uważam, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego wiedza na temat tych środków oraz jakichkolwiek innych, zmniejsza prawdopodobieństwo, że po niego sięgniesz.

Mateusz Zglejszewski
1H

V edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „Valentine Song” dla szkół gimnazjalnych

  dnia February 26 2018 Drukuj

14 lutego 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „Valentine Song” dla szkół gimnazjalnych. Wystąpiło 11 uczennic z 6 szkół z powiatu. Oceniane były przez jury w składzie: Pani Bożena Harasimowicz-Pęza – dyrygent Ostrołęckiego Chóru Kameralnego, Pani Kinga Zyskowska – nauczyciel języka angielskiego w I LO oraz Szymon Trzciński – zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego I LO. Jury brało pod uwagę stopień trudności wykonywanego utworu, poprawność językową i wymowę, interpretację utworu oraz walory głosowe wykonawcy.

Pierwszą nagrodę otrzymała Katarzyna Staśkiewicz z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce. Drugie miejsce zajęła Angelika Szablak z Łysych, trzecie miejsce – Izabela Duszak z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce. Jury przyznało również dwa wyróżnienia dla Anny Cichockiej z Zespołu Szkół nr 5 w Ostrołęce oraz Anny Bednarczyk z Łysych.

Główną nagrodę – tablet zasponsorowała Rada Rodziców przy I LO, pozostałe nagrody to min. kursy językowe w szkole językowej Konwersatorium, głośnik bezprzewodowy zasponsorowany przez właścicieli restauracji Nikko Sushi, słowniki, książki oraz inne pomoce naukowe i gadżety, których sponsorem było wydawnictwo Oxford University Press.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki z I Liceum Ogólnokształcącego E. Polak, B. Plaga, K. Zyskowska.

Zwycięzcom gratulujemy!

Olimpiada Historyczna

  dnia January 22 2018 Drukuj

W dniu 12.01.2018 r. odbył się na Uniwersytecie Warszawskim okręgowy etap pisemny Olimpiady historycznej. Uczestniczyło w nim 8 uczniów z naszej szkoły:

 • Piotr Siekierski 3G
 • Patrycja Dawid 3G
 • Adrianna Suska 3G
 • Magdalena Piendak 3G
 • Hubert Regulski 3G
 • Ewelina Kozicka 3G
 • Maksymilian Kłos 3G
 • Cyprian Krawczyk 3F

Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa do etapu ustnego, który odbędzie się 27.01.2018 r. zakwalifikowała 2 osoby:

 • Ewelina Kozicka 3G
 • Hubert Regulski 3G

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Osobom, które awansowały do etapu ustnego życzymy powodzenia.

Opiekun
p. Wojciech Wilczek

Ferie zimowe

  dnia January 12 2018 Drukuj


Zajęcia w ferie zimowe

Na nadchodzące ferie zimowe życzymy dużo śniegu, zabawy, zasłużonego odpoczynku, a także zebrania energii i chęci do pracy na II semestr roku szkolnego.

Rekrutacja 2018
Kierunki kształcenia
Regulamin
Rejestracja

Film o szkole

Matura 2018
Komunikat
Opłata za egzamin maturalny
Harmonogram
Deklaracje
Olimpiady
OKE
CKE
Dostosowania
Przybory
Informatyka
Dla Uczniów
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Podręczniki klasy I
Podręczniki klasy II
Podręczniki klasy III
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Reforma edukacji
List MEN do Rodziców
Różne