Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Projekty
Comenius wielostronny
Comenius dwustronny
Kącik miłośnika angielskich struktur językowych
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Zmarła Pani Lucyna Szewczyk

  dnia April 26 2017 Drukuj

27 kwietnia 2017 roku pożegnamy z żalem wieloletniego nauczyciela i wicedyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce panią Lucynę Janinę Szewczyk.

Pani Lucyna Szewczyk pracę w Liceum podjęła 16 sierpnia 1968 roku, bezpośrednio po ukończeniu studiów magisterskich z fizyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku. Od 15 grudnia 1982 roku do momentu przejścia na emeryturę tj. do 28 grudnia 2003 roku nieprzerwanie pełniła również funkcję wicedyrektora szkoły.

Za swoją pracę została uhonorowana między innymi: Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem 40-lecia, Brązową Odznaką OHP, a także nagrodami: Ministra Oświaty i Wychowania, dwukrotnie Nagrodą Kuratora Oświaty oraz kilkakrotnie Nagrodą Dyrektora Szkoły.

Przez całe swoje życie zawodowe związana była z naszą szkołą. Jako nauczyciel dbała o poziom nauczania fizyki, jako wychowawca i wicedyrektor zawsze była oddana uczniom i wykazywała troskę o ich stan fizyczny, psychiczny i duchowy. Była Człowiekiem przez duże C. Łagodnym usposobieniem, życzliwością koleżeńską postawą zyskiwała sympatię młodzieży, rodziców i współpracowników. Wyjątkowa prawość charakteru, wysoka kultura osobista, wzorowa postawa wobec innych ludzi to zalety, którymi można kreślić świętej pamięci Lucynę Janinę Szewczyk i taka pozostanie w naszej pamięci.

Dziewczyny dobrze strzelają

  dnia April 19 2017 Drukuj

III miejsce w rejonowym etapie LVI Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety" zajęły drużynowo uczennice: Wiktoria Bączek – 1C, Magdalena Lenkiewicz – 1D, Natalia Pabich – 1H. Zawody odbyły się 12 kwietnia na strzelnicy w Kadzidle. Uczestnicy strzelali do tarczy z odległości 50 m. z pozycji leżącej, z broni KBKS kaliber 5,6 mm.

Bardzo gratuluję uczestnikom konkursu i zachęcam do udziału w kolejnych imprezach.

Marek Baczewski

Sukces w Warce 10.04.2017

  dnia April 19 2017 Drukuj

W konkursie „Dwa Oblicza Pułaskiego” mamy finalistę.

Jak Karpiński z klasy 1 E, w I etapie wiedzy historyczno – marynistycznej osiągnął szósty wynik pośród ponad setki uczestników. W etapie II (sprawnościowym), dobrze pobiegł na 666 m. oraz popłynął najszybciej ze wszystkich uczestników na 50 m. z czasem 28,38s!!! Dało to naszemu uczniowi w klasyfikacji ogólnej 3 miejsce i tym samym awansował do finału, który odbędzie się w Gdyni.

Niewiele do finału zabrakło Alicji Kaczyńskiej klasa I E , która osiągnęła drugi czas w pływaniu na 50 m. – 39,75s. oraz Arturowi Lemańskiemu klasa I A, który był drugi w biegu na 666 m z czasem 1:52, 35s. Zdjęcia i wyniki można obejrzeć na stronie.

Bardzo gratuluję uczestnikom konkursu i zachęcam do udziału w kolejnych imprezach. Marek Baczewski

Życzenia Wielkanocne

  dnia April 13 2017 Drukuj

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, wszelkiej pomyślności i radości dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Niech nadchodzące Święta będą czasem serdecznych spotkań w rodzinnym gronie.

Dyrekcja szkoły

Finał „Zajączkowej paki dla schroniskowego zwierzaka”

  dnia April 13 2017 Drukuj

Efekt naszej Zajączkowej Paki dla Schroniskowego Zwierzaka: 23 największe preparaty na pchły i kleszcze (1 wystarcza dla 3-4 średnich piesków), 30 tabletek na odrobaczanie i opłacenie 2 zabiegów sterylizacji (na łączną kwotę 723 zł). Wszystko dzięki zaangażowaniu i ofiarności młodzieży i rady pedagogicznej naszego Liceum!

Dziękujemy w imieniu potrzebujący zwierząt ze Schroniska „Canis” w Kruszewie!

Koordynator akcji
Beata Sadowska

Podsumowanie całorocznego konkursu na najładniejszy pokój w internacie „Grafik czystości”

  dnia April 11 2017 Drukuj

10.04.2017 r. w świetlicy naszego internatu zostały wręczone nagrody w konkursie „Grafik czystości”.

  • I miejsce p. 22 (71 pkt)
  • II miejsce p. 15, p. 21, K1 (70 pkt)
  • III miejsce K3 (68 pkt)

Serdecznie gratulujemy!

A. Ciepierska, D. Prusińska

Wizyta bajkowych postaci w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce

  dnia April 11 2017 Drukuj

31.03.2017 r. grupa wychowanków z naszego internatu spotkała się z 3-latkami w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (obchodzonego co roku 2 kwietnia). Młodzież przedstawiła teatrzyk, w którym wcieliła się w bohaterów z bajek dla dzieci: „Czerwony Kapturek” , „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królowa Śniegu” oraz „Pinokio”. Wspólnie tańczyliśmy, śpiewaliśmy piosenki oraz kolorowaliśmy obrazki.

A. Ciepierska,
E. Pawlikowska

Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Podręczniki
Klasy I
Klasy II
Klasy III
Matura 2018
Opłata za egzamin maturalny
Harmonogram
Deklaracje
Olimpiady
OKE
CKE
Dostosowania
Przybory
Informatyka
Dla Uczniów
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Reforma edukacji
List MEN do Rodziców
ePUAP
ePUAP
Różne