Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Projekty
Comenius wielostronny
Comenius dwustronny
Kącik miłośnika angielskich struktur językowych
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Konkurs piosenki angielskiej

  Konto ukryte dnia April 11 2011 Drukuj

W środę 6 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej. Udział wzięli uczniowie klas pierwszych drugich i trzecich. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do nauki języka angielskiego. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Damięcka z klasy I F, drugie miejsce zajął zespół z klasy I C w składzie: Anita Będźkowska – wokal, Marcin Szczęsny, Kamil Abramczyk i Przemek Dudziak – instrumenty, trzecie miejsce zajęły Marta Madrak i Gabrysia Kartaś z III C.

O Frankofonii, uroczystości w OCK i uczniowskich komentarzach

  Konto ukryte dnia April 11 2011   Czytaj więcej   1114 czytań  Drukuj

Pojęcie frankofonii z jednej strony określa kraje, w których z różnych powodów język francuski jest językiem ojczystym, oficjalnym, urzędowym, nauczanym. Tak właśnie rozumiał frankofonię twórca tej nazwy geograf francuski Onésisme Reclus. Z drugiej strony Frankofonia oznacza Międzynarodową Organizację Frankofonii, instytucję ponadrządową skupiającą kraje frankofońskie w celu promowania języka francuskiego i różnorodności kulturowej oraz demokracji i praw człowieka.

Jedź z nami na WUM

  Konto ukryte dnia April 11 2011   Drukuj

W październiku 2010 r., ponownie rozpoczęły się wykłady na WARSZAWSKIM UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM, na Wydziale Embriologii i Histologii. Jako jedyna szkoła w Ostrołęce bierzemy w nich udział już drugi rok. Wykłady cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem, że na następny wyjazd, 7 kwietnia, organizujemy dwa autokary.

Ania na podium!

  Konto ukryte dnia April 11 2011 Drukuj

25 marca 2011 r. w Warszawie w Zarządzie Okręgowym PCK odbył się etap wojewódzki XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Zarząd Rejonowy w Ostrołęce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych reprezentowała nasza uczennica – Anna Grabińska – I E. Po rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań i ocenieniu wcześniej wykonanej akcji prozdrowotnej Ania zajęła 3 miejsce i w nagrodę otrzymała puchar i nagrody rzeczowe ufundowane przez prezydenta m. Warszawa. GRATULUJEMY.

Dzień przedsiębiorczości

  Konto ukryte dnia April 11 2011   Drukuj

31 marca 2011 roku już po raz siódmy uczniowie klas drugich naszej szkoły, wzięli udział w ogólnopolskim programie "Dzień przedsiębiorczości". Jest to program jednodniowych praktyk dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości z Warszawy, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

150 uczniów (2a – 13 uczniów; 2b – 11 uczniów; 2c – 31 uczniów; 2d – 9 uczniów; 2e – 22 uczniów; 2f – 27 uczniów; 2g – 25 uczniów; 2h – 12 uczniów) mogło zapoznać się ze specyfiką pracy na wymarzonym stanowisku, poznać wymagania stawiane pracownikom, porównać wyobrażenia o danym zawodzie z rzeczywistością i zweryfikować je, co z pewnością pomoże przy podejmowaniu decyzji dotyczących planowania dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Jak co roku nasze lokalne firmy i przedsiębiorcy chętnie przystąpili do realizacji tego projektu – serdecznie dziękuję za włączenie się w edukację młodzieży, przekazanie młodym ludziom wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy oraz za wsparcie działań szkoły w tym zakresie.

Różne oblicza Frankofonii

  Konto ukryte dnia April 11 2011   Czytaj więcej   1183 czytań  Drukuj

Kraje frankofońskie to takie kraje, w których jest obecny język francuski. Czy przymiotnik frankofoński jest synonimem francuskojęzyczny? Chyba nie, chociaż wiele osób używa go zamiennie. Tunezja np. jest krajem frankofońskim jednak nie jest krajem francuskojęzycznym. W każdej encyklopedii znajdziemy informację, iż jest to kraj arabskojęzyczny. Mimo to, na witrynach sklepowych, nazwach ulic itp. czytamy dwujęzyczne napisy: arabskie i francuskie. Właściwie wszyscy mieszkańcy tego kraju, podobnie innych krajów Maghrebu (Maghreb to określenie stosowane przez Arabów w stosunku do regionu północno-zachodniej Afryki. Nazwa przyjęła się również w językach europejskich i odnosi się obecnie do Maroka, Algierii i Tunezji) władają lepiej czy gorzej językiem francuskim.

Licealiada

  Konto ukryte dnia April 11 2011 Drukuj

W dniach 24-25 marca 2011 na Hali im. Arkadiusza Gołasia odbyły się IX Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w piłce siatkowej kobiet o puchar przechodni prezydenta miasta Ostrołęki "LICEALIADA".

Dziewczęta z naszej szkoły z wielką determinacją dążyły do finału. Oczywiście bez większych problemów udało im się to osiągnąć. Zespół do walki zagrzewali wierni kibice z różnych klas. Emocje towarzyszące finałowemu meczowi sięgały zenitu. Szczególnie, że walka odbywała się pomiędzy rywalizującymi od zawsze sąsiednimi szkołami, a mianowicie I i II Liceum Ogólnokształcącym. Mecz, w którym nasze siatkarki wykazały się wspaniałymi umiejętnościami, zakończył się wynikiem 2:1 dla nas. Chcielibyśmy serdecznie podziękować siatkarkom:

  • Marcie Skibie – II C
  • Klaudii Pławskiej – II C)
  • Martynie Zyśk – II C
  • Natalii Olech – III G
  • Oldze Długołęckiej – II B
  • Gabrieli Borawskiej – III E
  • Aleksandrze Mierzejewskiej – I B
  • Lidii Kosek – II E
  • Klaudii Stepnowskiej – II E

Dziękujemy także trenerowi głównemu pani Agacie Dmochowskiej za wsparcie i pomoc w osiągnięciu mistrzostwa.

Akty prawne
Statut
Szkolny program wych-prof
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Matura 2018
Komunikat
Opłata za egzamin maturalny
Harmonogram
Deklaracje
Olimpiady
OKE
CKE
Dostosowania
Przybory
Informatyka
Dla Uczniów
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Podręczniki klasy I
Podręczniki klasy II
Podręczniki klasy III
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Reforma edukacji
List MEN do Rodziców
ePUAP
ePUAP
Różne