Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Akty prawne
Statut
Szkolny program wych-prof
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Projekty
Comenius wielostronny
Comenius dwustronny
Kącik miłośnika angielskich struktur językowych
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

WARSZTATY CHEMICZNE W I LO

  dnia June 11 2011   Czytaj więcej   1077 czytań  Drukuj

W dniach 10-11 czerwca byłyśmy uczestniczkami warsztatów chemicznych, prowadzonych przez doktorantów i studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego – wolontariuszy Fundacji „Przyszłość w Nauce” Paulinę Taraszewską, Agnieszkę Wojnarowicz, Iwonę Łozińską, Patryka Rzepińskiego, Tomasza Deptułę oraz uczennicę naszej szkoły Justynę Dobrzyńską z klasy 1c. W piątek zajmowaliśmy się chemią nieorganiczną. Największe wrażenie zrobiły na nas doświadczenia z ciekłym azotem(–196ºC),

Trwa akcja zbierania funduszy na leczenie Marcina Cieślaka -I Ty możesz pomóc !

  dnia June 10 2011   Drukuj

Marcin Cieślak jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce. Od kilku lat walczy z chorobą nowotworową. Obecnie przygotowuje się do dwóch operacji, które dają szanse na powrót do zdrowia. Niestety proces leczenia jest bardzo kosztowny- przerastający możliwości finansowe rodziny.

Od marca tego roku, w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce przeprowadzono kilka akcji, które miały na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie Marcina: w kwietniu z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas ,a w czerwcu z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli wspomagających.
Pragniemy poinformować, że najbliższe zbiórki pieniędzy prowadzone będą:
12.06.2011- po mszach świętych przed kościołem w Rzekuniu
19.06.2011- po mszach świętych przed kościołem farnym w Ostrołęce
19.06.2011- podczas festynu osiedlowego na Stacji - Plac Dworcowy godz. 13.00-21.00

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Marcina. Jednocześnie prosimy właścicieli firm i przedsiębiorstw oraz wszystkich ludzi dobrej woli o dalsze wsparcie i finansową pomoc w leczeniu naszego absolwenta, kolegi i Ostrołęczanina.

Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Caritas i nauczyciele I LO w Ostrołęce.

Orły Ostrołęki 2011

  dnia June 10 2011   Czytaj więcej   1357 czytań  Drukuj

W sali kameralnej Ostrołęckiego Centrum Kultury w dniu 02 czerwca odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnienia, zwanego „Orłami Ostrołęki”, najzdolniejszym uczniom ostrołęckich szkół ponadgimnazjalnych. Pomysłodawcą konkursu i fundatorem nagród jest Stora Enso, ideą zaś jest promowanie młodych ludzi w szkole i poza nią, pokazywanie ich talentów, ambicji, kreatywności, ale także zaangażowania z życie społeczne.

Little Red Riding Hood

  dnia June 10 2011   Czytaj więcej   1171 czytań  Drukuj

8 czerwca uczniowie klasy 1f uczestniczący w pozalekcyjnym kółku teatralnym, zawitali w Szkole Podstawowej Nr 4 w Wojciechowicach.
Celem ich wizyty było przedstawienie bajki o Czerwonym Kapturku w języku angielskim. Spektakl został przygotowany dla najmłodszych uczniów SP nr 4. Aktorzy sami przygotowali stroje i dekoracje z czego wywiązali się znakomicie. Występ był wzbogacony również odpowiednim podkładem muzycznym.

1 czerwca

  dnia June 07 2011   Czytaj więcej   957 czytań  Drukuj1 czerwca , czyli Dzień Dziecka to święto obchodzone w wielu krajach na całym świecie. Z okazji tego dnia organizowane są w szkołach gry i zabawy dla dzieci oraz imprezy kulturalne na terenie miast. Tak, jak wszędzie i w Ostrołęce został zorganizowany festyn na placu obok sceny przy kupcu. Uczniowie naszej szkoły z klas: I F i I B pod opieką p. Katarzyny Dziekońskiej postawili wziąć udział w happeningu z okazji tego święta.

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego PIÓRKO

  dnia June 03 2011   Czytaj więcej   1484 czytań  Drukuj

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego PIÓRKO już na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez naszych nauczycieli. Inicjatywa należała do anglistów – p. Ł. Władysiuka, p. I.Gołaś, p. B. Plagi i p. K. Zyskowskiej, którzy przygotowali dla gimnazjalistów z powiatu ostrołęckiego nie lada wyzwanie. Uczniowie zmagali się z testem leksykalno-gramatycznym na etapie szkolnym, który spośród 126 uczestników wyłonił finalistów – 25 uczestników drugiego etapu.

Klasy Ic i Ie na Festynie Naukowym

  dnia June 01 2011 Drukuj

W dniu 26 maja w Warszawie w parku przy Instytucie Onkologii odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjnej Marii Skłodowskiej – Curie. Uroczystość połączona była z Festiwalem nauki przygotowanym przez Wydziały Chemii i Wydziały Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej, Instytut Problemów Jądrowych w Świerku i wiele innych instytucji.
Młodzież naszego liceum mogła „uruchomić” reaktor jądrowy, badać odchylenie promieni B w polu magnetycznym, dokonywać pomiarów promieniowania własnego ciała, zegarka i skał, dotykać superlepkiej cieczy, bawić się kolorami, uczestniczyć w eksplozjach, a także zmieniać swój głos. Na koniec zwiedzano laboratoria i oglądano nowoczesny sprzęt badawczy w budynku Radiochemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej zdjęć w galerii

Rekrutacja 2018
Kierunki kształcenia
Kwestionariusz osobowy
Regulamin
Rejestracja

Film o szkole

Matura 2018
Komunikat
Opłata za egzamin maturalny
Harmonogram
Deklaracje
Olimpiady
OKE
CKE
Dostosowania
Przybory
Informatyka
Dla Uczniów
Gazetka
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Podręczniki klasy I
Podręczniki klasy II
Podręczniki klasy III
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Reforma edukacji
List MEN do Rodziców
Różne