Finał I Międzyszkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego „Piórko”

dnia April 26 2018 Drukuj

W dniu 25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się finał I Międzyszkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego „PIÓRKO” zorganizowanego przez I LO w Ostrołęce. Uczestniczący uczniowie uzyskali następujące wyniki:

• I miejsce – Palina Adzerykha – II LO w Ostrołęce
  • II miejsce – Katarzyna Draba z klasy 1A – I LO w Ostrołęce (pod opieką pani Agnieszki Klimkowskiej)
  • III miejsce – Dominik Sendrowski z klasy 1B – I LO w Ostrołęce (pod opieką pani Agnieszki Klimkowskiej)
  • IV miejsce – Kamila Malec z klasy 1A – I LO w Ostrołęce (pod opieką pani Agnieszki Klimkowskiej)

Serdecznie gratulujemy uczniom osiągniętych wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Pragniemy również podziękować Wydawnictwu PWN oraz DRACO za ufundowanie nagród dla laureatów konkursu.

Organizatorki konkursu
Agnieszka Klimkowska i Tatiana Kryvenia.

Rekrutacja do internatu

dnia April 25 2018 Drukuj

Informacja i formularze do pobrania są dostępne na stronie szkoły www.lo1.ostroleka.pl w zakładce INTERNAT/Rekrutacja (po lewej stronie).

Gratulujemy recytatorkom!

dnia April 23 2018 Drukuj

14 kwietnia odbył się finał XXIV edycji Konkursu Recytatorskiego Twórczości C. K. Norwida pt. „Norwid o Ojczyźnie”. Recytatorzy z różnych szkół zaprezentowali swój talent interpretacji tekstów tego znakomitego polskiego poety. Szczególnymi osiągnięciami mogą poszczycić się uczniowie z I LO, którzy zajęli wysokie miejsca.
Oto lista nagrodzonych:

• I miejsce – Julia Płóciennik z klasy I D (pod opieką pani Agnieszki Ludwiczak)
  • III miejsce – Katarzyna Sęk z klasy I D (pod opieką pani Agnieszki Ludwiczak)
  • wyróżnienie – Roksana Bełdycka z klasy I A (pod opieką pani Beaty Sadowskiej)
  • wyróżnienie – Marta Łada z klasy II E (pod opieką pani Iwony Malinowskiej)

Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej

dnia April 13 2018 Drukuj

We wtorek 10 kwietnia 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia odbył się zorganizowany przez nasz Internat – Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej. Jak co roku wzięły w nim udział drużyny ostrołęckich Internatów: I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oraz Bursy Regionalnej. Każda z drużyn mogła liczyć na wsparcie swoich kibiców, którzy licznie stawili się w hali. W tym roku hala okazała się wyjątkowo gościnna dla zespołów gości:

• I miejsce – Internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce
  • II miejsce – Bursa Regionalna w Ostrołęce
  • III miejsce – Internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce
  • IV miejsce – Internat I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, drużyny z miejsc I-III puchary, a zwycięzca turnieju otrzymał nagrodę główną – piłkę do gry w siatkówkę.

Internat I Liceum Ogólnokształcącego reprezentowali:
Ciuchta Klaudia, Grądzik Adrian, Krajewski Sebastian, Łuczkowska Małgorzata, Szok Patryk, Włodarski Kacper, Tański Bartosz.

Opiekunem naszej drużyny był p. Michał Brzostek, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał p. Mateusz Mielnik.

Dzień Krajów Anglojęzycznych

dnia April 13 2018 Drukuj

W dniu 11 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Krajów Anglojęzycznych. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji takich jak potrawy i wypieki związane z tradycjami Wielkiej Brytanii, USA, Australii i Irlandii, konkurs na najlepszy strój związany z tymi krajami, konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych czy koncert piosenki angielskiej w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Uczniowie przygotowali przepiękne dekoracje, a w radiowęźle rozbrzmiewała muzyka wykonawców pochodzących z krajów anglojęzycznych. Dochód z akcji w łącznej kwocie 513,90 zł zostanie przekazany na Dom Dziecka w Ostrołęce oraz zakup karmy dla schroniska.

Organizatorzy:
Klasa 1C gr1 z panią Izabelą Górską.

Klasa 2F gr2 z panią Barbarą Plagą.

Klasa 1B: Bernatowicz Alicja,Bielska Małgorzata,Damięcka Zuzanna, Gontarz Marta,Jakubiak Aleksandra, Jankowska Patrycja, Kania Natalia, Kowalkowska Emilia, Kowalska Magdalena, Rogalska Kamila i 2F: Artamonow Paulina, Babińska Julia, Brzostek Dominika, Brzóska Oliwia, Czajkowska Żaneta, Gasek Patrycja, Grzyb Emilia,Kijak Klaudia, Kozłowska Iga, Kubeł Julia, Kucińska Katarzyna z panią Martą Łomacz.

Klasa 2E: Kinga Bacławska, Anna Czerepska, Olga Daniszewska, Magdalena Dobkowska, Natalia Kwiatkowska, Jakub Malinowski, Małgorzata Mierzejewska, Dominika Mydło, Wiktoria Nalewajk, Marta Niedźwiecka, Natalia Sadocha, Izabela Skonieczna, Natalia Świetlicka, Ewelina Kaliszewska i 2D: Magdalena Janaszek, Olga Sośnicka, Izabela Cimachowska, Julia Kobus z panią Agnieszką Klimkowską.

Serdecznie dziękujemy pani Joannie Kazimierczyk wraz z zespołem radiowęzła za zadbanie o nagłośnienie podczas koncertu piosenki angielskiej.

"Ojczysty – dodaj do ulubionych"

dnia April 05 2018 Drukuj

Zapraszamy na finał konkursu "Ojczysty – dodaj do ulubionych" dn. 09.04.2018 r. o godz. 930

Życzenia Wielkanocne

dnia March 29 2018 Drukuj

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, wszelkiej pomyślności i radości dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Niech nadchodzące Święta będą czasem serdecznych spotkań w rodzinnym gronie.

Dyrekcja szkoły

Rekrutacja 2018