Życzenia Świąteczne

dnia December 22 2017 Drukuj

Wesołych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku 2018 życzy Dyrekcja I LO.

Mistrz ortografii 2017

dnia December 20 2017 Drukuj

13 grudnia 2017 r. w naszym internacie odbyło się podsumowanie IV Międzyinternackiego Konkursu „Mistrz Ortografii”.
Wyniki przedstawiły się następująco:

• I miejsce: Patrycja Powichrowska – Internat I LO
  • II miejsce: Łucja Samorajczyk – Internat I LO
  • III miejsce: Patrycja Zajda – Bursa Regionalna

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Anna Baczewska
Ewa Grala

„Jasełka” dla dzieci z „Kolorowej Szkoły”

dnia December 19 2017 Drukuj

13 grudnia 2017 r. grupa wolontariuszy z naszego internatu odwiedziła dzieci z „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci niepełnosprawnych w Ostrołęce.
Po przedstawieniu przez młodzież „Jasełek” wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.
Dzięki zorganizowanej w internacie zbiórce pieniędzy przekazaliśmy dzieciom bon podarunkowy na zakup pomocy dydaktycznych.
Uczniowie „Kolorowej Szkoły” podarowali nam własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną z życzeniami w formie piktogramów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, a w szczególności młodzieży, która przygotowała świąteczne przedstawienie.

Aneta Ciepierska
Anna Baczewska

Konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową”

dnia December 19 2017 Drukuj

14 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty V Międzyinternacki Konkurs Plastyczny na „Kartkę Bożonarodzeniową” organizowany przez Bursę Regionalną w Ostrołęce. Do konkursu przystąpiły wychowanki naszego Internatu. Złożyły ręcznie wykonane kartki świąteczne. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Bałdyga. Otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Pozostałe wychowanki dostały słodkie upominki.
Gratulujemy!

Opiekunowie:

„Ozdoby świąteczne” – warsztaty

dnia December 13 2017 Drukuj

W dniu 7 grudnia 2017 r. w internacie odbyły się warsztaty: "Ozdoby świąteczne". Dziewczęta zdobiły styropianowe choinki, bombki, dzwoneczki kolorowymi i błyszczącymi cekinami. Wymagało to dużej precyzji, ale efekty okazały się bardzo ciekawe. Ozdoby zostaną zawieszone na naszej choince.

Organizatorzy:

Wróżby andrzejkowe

dnia December 06 2017 Drukuj

30 listopada 2017 r. do internatu zawitały piękne i tajemnicze wróżki, które zamieniły popołudniowe „odrabianki” w wieczór magii. Przepowiadały przyszłość wróżąc z kart, kości, kolorów i tajemniczych kubeczków. Dziewczęta jak i chłopcy mogli dowiedzieć się także, jakie imię będzie miała bądź miał wybranek ich serca.

Wieczór dostarczył wiele emocji i świetnej zabawy.

Organizatorzy:

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

dnia November 28 2017 Drukuj

W dniu 24.11.2017 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu, najlepszym uczniom naszego regionu wręczono Stypendia Prezesa Rady Ministrów. W ten sposób nagrodzono uczniów z najwyższą średnią z powiatu ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego i makowskiego.

Jedną z nagrodzonych była uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce – Kinga Gawrych (3a). Kinga uzyskała najwyższą średnią w szkole w roku szkolnym 2016/2017