Test
Nagrodzeni

Żeglarstwo kształtuje charakter

dnia June 14 2017 Drukuj

4-8 czerwca 2017 - Po raz kolejny odbył się rejs żeglarski dla uczniów naszej szkoły. Popłynęło 30 uczniów z klas 1 D, 1 E, 2 B, 2 C, 2 G. Przy bardzo zmiennej pogodzie, zwiedziliśmy Ryn, Giżycko, Sztynort, Węgorzewo, płynąc po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Udało się zobaczyć Jezioro Dobskie (od 1963 rezerwat przyrody), most obrotowy w Giżycku oraz największą wyspę na Mazurach Upałty. Do niezapomnianych wrażeń zaliczam bitwę wodną, którą wszyscy wygraliśmy. Kto nie pojechał, niech żałuje. Następny rejs będzie we wrześniu. Zapraszam.

Marek Baczewski

Szkolny Turniej Rummikuba – eliminacje do Mistrzostw Polski Szkół w Rummikuba.

dnia June 08 2017 Drukuj

W dniu 2 czerwca, w naszej szkole, odbył się czwarty już turniej Rummikuba – gry strategicznej, opartej o zasady remika. W tym roku zmierzyło się ze sobą 24 uczniów, pracowali sędziowie, wspomagani siłami absolwentów.

Oto wyniki:

• I m. Dżesika Kraśniewska z klasy II C,
  • II m. Aleksandra Jaksina z klasy II H
  • III m Katarzyna Wójcicka z klasy II H.

Sędziowali: Igor Milewski, Szymon Milewski, Magda Saj, Wiktoria Włodarska, Ola Piórkowska, Julia Majkowska, Alicja Prusaczyk i Jakub Olkowski.

Mariusz Mierzejewski z klasy II H muzycznie zakończył wspólną dobrą, intelektualną zabawę.

Dziękuję za świetnie poprowadzone rozgrywki.

Opiekun konkursu:
Anna M. Koronka

Sportowy Dzień Dziecka

dnia June 02 2017 Drukuj

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, Uczniowski Klub Sportowy Clan Ostrołęka, zorganizował dla uczniów szkół podstawowych i średnich zawody sportowe.

Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa ekipa uczennic z klasy I b w składzie: Patrycja Jędrzejczak, Patrycja Parzych, Ewa Piersa i Kamila Dawid.

Największy sukces odniosła Patrycja Jędrzejczak wygrywając konkurs hula-hop.

Pozostałe sukcesy to trzecie miejsce Patrycji Parzych w pchnięciu kulą i trzecie miejsce Ewy Piersy w biegu na dystansie 50m.

Grzegorz Korsak

Wystawa "Mandale"

dnia May 29 2017 Drukuj

W maju w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej można oglądać wystawę zatytułowaną „Mandale”. Prezentowane grafiki zostały wykonane przez uczennicę naszej szkoły Kingę Gawrych z klasy II A. Młoda artystka czerpie inspiracje do swoich prac z utworów muzycznych, podczas słuchania których powstają konkretne wzory.

dnia May 22 2017 Drukuj

Dnia 25.05.2017 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
Nauczyciele pozostają do dyspozycji rodziców w godzinach 1630-1745

• 1630-1715 – spotkania wychowawców z rodzicami
KlasaWychowawcaNr sali
I AA. Dmochowska9
I BR. Bacławski34
I CŁ. Władysiuk33
I DK. Wasyk30
I EA. Markowska3
I FA. Sawicka38
I GM. Niewiadomski35
I HR. Żebrowski17
II AM. Syguła43
II BE. Polak37
II CM. Szypulska28
II DW. Żuber-Staniszewska44
II ES. Kujawa8
II FA. Ludwiczak41
II GB. Plaga27

Konkurs "Symbioza"

dnia May 18 2017 Drukuj

W czwartek, 20 kwietnia 2017 r., w ZSZ nr 1 w Ostrołęce, odbyła się IV Edycja Międzyszkolnego Konkursu „Symbioza”. W zmaganiach wzięło udział 25 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu ostrołęckiego i Łomży. Każdą szkołę repeprezentowało trzech uczniów. W ramach konkursu uczestnicy rozwiązywali 45-minutowy test wielokrotnego wyboru, składający się 18 pytań zamkniętych i 2 zadań typu otwartego. Celem konkursu było sprawdzenie wszechstronnej wiedzy uczniów z dziedzin matematyki, biologii, fizyki, chemii i geografii. Najwyższe wyniki, czyli pierwsze i drugie miejsca, zajęli uczniowie naszej szkoły – Kinga Kozłowska i Jakub Świderski z klasy 2E.

Wyróżnienie otrzymał także uczeń naszej szkoły – Bartosz Tański z klasy 2B. Nauczycielem matematyki całej trójki jest p. Mariola Antoszewska.

Gratulujemy!

Piknik historyczny