Noc z ILO!

dnia June 07 2018 Drukuj

Serdecznie zapraszamy Gimnazjalistów, Rodziców oraz Społeczność ILO na Noc z ILO!
W programie:

• gry matematyczne,
  • pokazy z fizyki, biologii i chemii,
  • gry terenowe,
  • występy fitness,
  • poczęstunki, kawiarenki i miniprzedsiębiorstwa,
  • scenki kabaretowe,
  • warsztaty kulinarne po angielsku,
  • powtórka hiszpańskiego na wakacje,
  • ciekawy spektakl,

i wiele innych atrakcji. Nie może Państwa zabraknąć!

Podsumowanie całorocznego konkursu na najładniejszy pokój w internacie "Grafik czystości"

dnia May 29 2018 Drukuj

21.05.2018 r. w internacie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Grafik czystości" oraz wręczenie nagród.

• I miejsce zajęły dziewczęta z p. 19
  • II miejsce – p. 21 i p. 24
  • III miejsce – p. 25

Gratulujemy!!!

Organizatorzy: A. Ciepierska
M. Brzostek

Zajęcia warsztatowe w Internacie – „Kartka dla Mamy”

dnia May 29 2018 Drukuj

W dniu 22.05.2018 r. w świetlicy odbyły się zajęcia, gdzie młodzież wykonywała ozdobne kartki z okazji „Dnia Matki”. Na zajęciach panowała atmosfera pełna pomysłów i inwencji twórczej.

Wszyscy starali się, aby ich kartki dla mamy były wyjątkowe. Efekty pracy okazały się owocne i powstały piękne prezenty dla mam.

Magdalena Filochowska

dnia May 16 2018 Drukuj

Dnia 23.05.2018 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy. Nauczyciele pozostają do dyspozycji Rodziców w godzinach 1630-1730

godz. 1630-1700

KlasaWychowawcaNr saliKlasaWychowawcaNr sali
I AM. Baczewski3II AA. Dmochowska27
I BJ. Szczepkowska36II BR. Bacławski34
I CB. Giers7II CŁ. Władysiuk33
I DH. Piersa44II DB. Sadowska17
I EJ. Kazimierczyk (zast. za A. Koronkę)9II EA. Markowska6
I FI. Malinowska8II FA. Sawicka28
I GJ. Ciszkowska30II GM. Niewiadomski35
I HI. Gawrych43II HR. Żebrowski19

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego „Piórko”

dnia May 09 2018 Drukuj

24 kwietnia 2018 r. odbył się finał IX Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Piórko” organizowanego przez I LO w Ostrołęce. Konkurs został przygotowany przez p. Łukasza Władysiuka oraz p. Kingę Zyskowską i skierowany jest do uczniów klas drugich i trzecich szkół gimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego. W etapie szkolnym dziewiątej edycji konkursu wzięło udział 140 uczniów z 9 szkół. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 21 uczniów, którzy w etapie międzyszkolnym zmagali się z zagadnieniami leksykalno-gramatycznymi, jak również mogli pochwalić się swoją wiedzą kulturoznawczą. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Pasikowska z SZ nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce. Drugie miejsce zajęli ex aequo Dawid Chomentowski z SP 5 w Ostrołęce oraz Jakub Godlewski z Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu, a miejsce trzecie Paula Orłowska z SP 5 w Ostrołęce. Nagrodę główną w postaci tabletu ufundował Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki pan Jerzy Grabowski, pozostałe nagrody ufundowane zostały przez wydawnictwa Oxford oraz Pearson. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy osiągniętych wyników i wysokiego poziomu znajomości języka.

Pola Nadziei 2018

dnia May 09 2018 Drukuj

Dnia 22 kwietnia 2018 roku, w Ostrołęce, Goworowie i Baranowie została przeprowadzona Kampania Pola Nadziei 2018.

Po Mszach św. wolontariusze kwestowali przy kościołach. Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. Mariolą Antoszewską, zbierali pieniądze po Mszach o godz. 7.00, 8.30, 10.00 przy kościele p.w. NNMP (fara) w Ostrołęce gdzie spotkaliśmy się ze zrozumieniem i ciepłym przyjęciem wszystkich darczyńców.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za zaangażowanie się w akcję służącą pomocy nieuleczalnie chorym.

Pola Nadziei jest to międzynarodowa akcja wywodząca się ze Szkocji sprzed 58 lat, a do Polski przywędrowała 18 lat temu i zapoczątkowało ją Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.

Pola Nadziei to kampania polegająca na tym, że jesienią sadzimy żonkile przed urzędami, szkołami, na rondach, skwerach i w parkach. Na wiosnę ścięty żonkil wręczany jest ofiarodawcom w zamian za datek na rzecz osób terminalnie chorych. W czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei, nowego życia, odrodzenia, triumfu miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem – dzisiaj jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

Każde hospicjum, które zgłosiło swój akces do kampanii, realizuje swój własny program uzyskiwania funduszy w ramach ogólnopolskiego programu Pola Nadziei. Program kampanii przygotowany przez hospicja biorące udział w akcji skupia się na szerzeniu idei hospicyjnej poprzez tworzenie żonkilowych kwietników, które są żywym symbolem tej akcji i pozyskiwanie funduszy dla pełnienia opieki hospicyjnej i organizowanie kwest przy kościołach, na ulicach oraz współpraca ze szkołami, której celem jest uwrażliwienie ludzi młodych na potrzeby osób chorych na choroby nowotworowe.

Zakończenie roku szkolnego klas III

dnia May 08 2018 Drukuj

27 kwietnia odbyło się zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Na tę szczególną uroczystość młodzież klas 1A, 1B, 1D,1E, 1F, 2G i 2F przygotowała montaż poetycko-muzyczny, któremu przewodziły słowa: Nadzieja to czas bez pożegnań. Po refleksyjnej części artystycznej przyszedł czas na podziękowania i gorące gratulacje tym uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, odnotowali sukcesy w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, angażowali się na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego oraz aktywnie działali w ZHR. Wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe i dyplomy uznania. Po części oficjalnej abiturienci spotkali się po raz ostatni w swoim gronie z wychowawcami. To kwietniowe przedpołudnie należało z pewnością do takich, które na długo pozostają w pamięci...

Rekrutacja 2018